Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


Decanab0l

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.10.2022 o 20:47, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Oczywiście że nie . Pojechałem do polecanego mechanika ,który rozwiązał problem ,ale początkowo też negował turbinę 

 

To chyba nie koniec mojej przygody z megi,ale przy dodawaniu gazu lekko turbina gwiżdże i wcześniej albo tego nie słyszałem z eksytacji ,że wkoncu zrobiona lub coś jest nie tak . DPF się nie zapycha i nie pobiera ok. Zresztą wcześniej się nie przysłuchiwałem i zabardzo nie wiem czy ten typ tak ma i jestem już przewrażliwiony heh. Turbo inne (po regeneracji)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbin się nie regeneruje, prrr, tzn. w teorii się regeneruje, ale nikt Ci tego odpowiednio nie zrobi. Te turbiny są bardzo żywotne, ja swoją wymieniłem po 400k km, bo już lekko zaczęła brać olej. Lekko oznacza ok 1l dolewki na 30k km, bo ja tak olej wymieniam. Kupiłem używkę i do dziś spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, omega napisał:

Te turbiny są bardzo żywotne, ja swoją wymieniłem po 400k km

No tak, bo Polska to kraj cudów: cud nad Wisłą, cudowne rozmnożenie pieniędzy w budżecie, cudowne zniknięcie węgla i cudowne awarie turbin i wtrysków aut ok 200 kkm. No bo do sprzedaży najlepiej nadaje się auto z przebiegiem co ma  jedynkę z przodu :-). Ja mam i30 z nalotem 240 kkm plus od nowości i nic się nie dzieje ani z turbiną ani z wtryskami. W kijance tez mam 240 plus i turbina cacy. Tyle że nie jestem pewien za przebieg. Wiem tylko że gość od którego kupiłem sprowadzał auto bezpośrednio z Niemiec dla siebie, nie przez komis. Też myślę że lepiej kupić nówkę czy używkę niż barachło po regeneracji. Chyba że serwis wystawił jakieś papiery na tą regenerację. Ale to i tak w razie reklamacji twierdzą że turbina była ok tylko mechanik źle zamontował.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dobrze gadasz", te wszystkie gwarancje można se w buty wsadzić. Przecież to jeszcze jest kupa roboty przy wymianie tej turbiny w 1.5dCi Fakt, do wersji 110KM: https://allegro.pl/oferta/nissens-93072-turbina-11427338323  kosztuje ok 2 tys, ale to i tak warto dokładnie przekalkulować. Można się ratować używkami, tylko jednak trzeba trochę wiedzy i doświadczenia mieć, bo moża kupić taką po dwóch regeneracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Twoja wytrzymała 400 a moja przy 240 miała już duże luzy. Dlaczego się nie regeneruje? Pytam jako człowiek pracujący w zakładzie borgwarner na wydziale turbo. Mamy też wydział remanufacturingu. I nie wiem czemu ma się nie regenerować turbin. Bardziej problemem jest to że zakłady regenerujące zakładają marne łożyska a słyszałem też i o posdgietej łopatce bo klienci lubią jak gwiżdże:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, przyjmijmy nawet, że tzw. rdzeń zrobisz zgodnie ze sztuką to co dalej? Trafi on lepiej lub gorzej do mechanika (warsztatu), który będzie przeprowadzał kolejny etap regeneracji. Kolejny słaby element układanki. Czasami się pewnie uda i klient będzie zadowolony, czasami nie. Pytanie o kalkulację finansów i ryzyka z tym związanego. Jak ktoś podobnie jak ja sam naprawia, można się przechylić w stronę tego ryzyka. Jak ktoś ma pojechać do warsztatu, zapłacić za wymianę, to bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej się regeneruje ale najlepiej właśnie u Garreta czy Borg Warner. A niestety większość regeneruje u pana Miecia na bambusie. chociaż jak widzę co się dzieje z tymi turbinami chociażby w Masterach to zastanawiam się o czym myśli Borg Warner.

 

1 godzinę temu, Pepone napisał:

Ja mam i30 z nalotem 240 kkm plus od nowości i nic się nie dzieje ani z turbiną ani z wtryskami. W kijance tez mam 240 plus i turbina cacy. 

A teraz sprawdź jakie jest doładowanie w I30 czy Kia a jakie jest w K9K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borg ma wiele zakładów. Zakład w Polsce nie robi diesli. Nasze turba z Megane 3 są z Węgier akurat. Turbo regeneruje się w całości nie sam rdzeń. Potem trzeba to jeszcze ustawić. Jak wspominałem kwestia materiałów. Bo polski cimat potrafi zrobić dobre maszyny do ustawiania turbo:) i moim zdaniem takie turbo nie odbiega niczym. Jak skończy się wcześniej to tylko przez gówniane łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat chyba przyjrzę się turbo w scenicu bo cały czas walczę z wypalającym się fap'em co 100-200 km, bo po oddaniu wtrysków na czyszczenie i sprawdzenie w zakładzie Boscha (wszystkie parametry w normie) odpuściłem temat. A turbo jest po regeneracji przez poprzedniego właściciela auta ale cieknie po nim olej i gwiżdże na zimnym a w Megan mam że 20kkm więcej nalatane i turbo suchutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię że ma problemy. I nie wnikam czego to problem. Może być wada silników a może zła konstrukcja turbo:) a co kolegów wyżej. Turbo może być mokre przez zapchanego fapa lub problemy z odmą. A co dog gwizdania. To turbo przed regeneracja słyszałem po regeneracji też słyszę. U ojca w 1.6hdi też słyszę. Może nie jest to dziki świst ale słychać. Znowu mój ojciec nie słyszy także pojęcie gwizda jest mocno względne moim zdaniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!