Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana wartości napięcia ładowania akumulatora.


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że akumulator w czasie jazdy jest chyba ładowany zbyt niskim napięciem.

Nie przekracza ono właściwie 13V

Z tego powodu napięcie na akumulatorze podczas postoju wskazuje 12V z groszami.

Jak można podbić napięcie ładowania akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kacper69 napisał:

ja widzę, że u mnie ładowanie nie przekracza tych 13V

I właśnie tego się czepiam.

Jeżeli masz system ESM to;

   - następuje odłączanie ładowania akumulatora podczas gwałtowniejszego przyśpieszania i spadki poniżej 13V  spowodowane;

         - są zasilaniem układów tylko z akumulatora podczas przyśpieszania,

   - podczas hamowania akumulator jest ładowany większym prądem oraz napięciem ok;15 V ;

          - dla uzupełnienia strat pojemności wynikłych z pracy na samym akumulatorze,

   - przez większość okresu jazdy  masz ładowanie  ok;13,5 V wynikające z normalnej jazdy ze stałym obciążeniem,

Ile lat ma akumulator?

  - bo one w tym systemie średnio wytrzymują ok;3 lata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcie mierzone w gnieździe zapalniczki w czasie jazdy jest 12,6V max 12,9V

Więc porównując z pomiarami , które podali Koledzy, to jest chyba ciut za małe.

Dodam , że nie ma problemu z uruchomieniem silnika , rozrusznik bardzo ładnie kręci.

Tylko ta wartość napięcia ładowania akumulatora mnie zastanawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem na aku , podobnie wyszło, dlatego kupiłem sobie taki volto-mierz wkładany do gniazda zapalniczki, co by monitorować napięcie w czasie jazdy.

od pomiarów zwykłym miernikiem  zacząłem zanim napisałem ten problem na forum.

Dodam, że wkładając ten sam voltomierz  do zapalniczek w autach ( innych marek ) u sąsiadów okazywało się, że ładują one akumulatory wyższym napięciem.

Ale wracając do sedna tarczy: czy jest jakiś dostępny sposób aby podnieść to napięcie ładowania aku w megane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te voltomierze do gniazdka zapalniczki bardzo często oszukują. Warto pomiar potwierdzić multimetrem zarówno na słupkach akumulatora jak i w gnieździe zapalniczki jak i na zacisku alternatora - pomiary będą się różnić.

Sprawdziłbym spadki napięcia odpowiednio na przewodzie plusowym alternator - akumulator jak i minus akumulatora- masa pojazdu I blok silnika.

Kolejna kontrola to stan szczotek alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla akumulatora EFB ładowanie jest prawidłowe mierząc w gnieździe zapalniczki zwykłym miernikiem przy odpalonym silniku.

12 godzin temu, szwagier24a napisał:

Te voltomierze do gniazdka zapalniczki bardzo często oszukują. 

Mam trzy i mierzą bardzo dokładnie z różnicą do 0.1V. Ich odczyt jest zbliżony do napięcia kalkulatora, a nie napięcia na zaciskach akumulatora, ale to zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie a odłączenie ibs nie zmieni ładowania?? Bo to jakaś paranoja z tym ładowaniem. Ja mam nowy akumulator i czuje przy porannym rozruchu ze jest nie doładowany ja bym wolał napięcie 13.8V-14.4V bo takie jest dobre dla zwyklej baterii kwasowej. A tu jak zwykle ekologia potrzebne to jak świni siodło

 

Przez kilka dni robiłem testy z rana zaraz po uruchomieniu silnika napięcie 13.8 - 13.7V. Jak dla mnie to mało po rozruchu diesla i tak się utrzymuje na trasie włączone nawiewy światła oprócz podgrzewania szyby tylnej potrafi spaść do 11,7 -11,9 V dziwne bo według mnie nie powinno spaść tak nisko ale wystarczy włączyć ogrzewanie tylnej szyby i ładowanie 13.1- 13.2V przy hamowaniu silnikiem napięcie rośnie do 14.4 14.7V. Padniety system inteligentnego ładowania?? Akumulator przy rozruchu 11.4V i czuć że jest niedoładowany przy porannym rozruchu. I teraz drugie pytanie czy jest gdzieś jakaś procedura adaptacji nowego akumulatora ?? Na desce czysto nić się nie świeci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!