Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1 głośnik charczy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam wersje LUX sprowadzoną z DE, jest tam 8 grających głośników.
Ostatnio jeden średniotonowy (za kierowca) przy głośniejszym basie zaczął charakterystycznie charczeć. Pomyślałem ze membrana sie posypała i rozprułem boczek. ale po oględzinach wszystko wygląda jak powinno. Tylko 1 z 4 wydaje takie dziwne dźwięki. Jak muzyka gra cicho to tego nie słychać. 
Nie wiem co mam z tym dalej zrobic. Prośba o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prezes udzielił odpowiedzi krótko, zwięźle i na temat. Glośnik jest uszkodzony. Cewka  trze w szczelinie. Została przegrzana prądowo. Za bardzo harmonicznie zniekształcony sygnał sterujący lub przesterowanie na pełnej mocy. Glośnik należy wymienić.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Quentin88 napisał:

to co mam zrobić

Wymienić na nowy, sprawny :) 

8 godzin temu, jabrze napisał:

Została przegrzana prądowo.

Niekoniecznie musiała zostać przegrzana, wystarczy, że membrana się lekko zdeformowała i już cewka nie będzie dokładnie w osi pracowała i będzie ocierała o magnes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam celować w nowy z aso, używany, czy brać pod uwagę jakąś alternatywna firme? Od siebie dodam słucham muzyki na sprzęcie hifi i czego by tam nie wrzucić to nie bedzie grać super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Quentin88 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Oj oj Kolega popłynął , włożyć można i ten Twój sprzęt HiFI byłby cieniutki ale koszt takiej zabawy przebiłyby wartość tego pojazdu.

Generalnie papierki kupisz oe renault używane na portalach aukcyjnych i to rozsądne rozwiązanie jak wkładasz w jedne drzwi gdzie charczy.

Jak masz chęć dłubać wszystkie drzwi to maty wygłuszające i albo audiosystem albo focal i idziemy w koszta i pod fabrycznym radiem będzie to już jakoś grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Refild czego by nie wrzucić to taka średnica nie zrobi basu. A nawet jakby wrzucić cos takiego do bagażnika to jak dasz nieco głośniej to zaczną wibrować elementy psując cały efekt. Siedziałem w takim samochodzie słuchałem jak gra i mam zdanie, że zabawa nie warta świeczki w autach ze średniej półki. Za dużo to kosztuje, lepiej kupić auto z klasy premium z lepszym wygłuszeniem, lepszy sprzętem, jeśli muzyka jest tak ważna, albo kupić dobrej klasy zestaw hifi do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak znaleźć odpowiedni głośnik? bo widzę ze pod numerem seryjnym 281440004R sa co najmniej 3 różne głośniki. do Scenika laguny również.

Przy czym mogą nie pasować. Tzn ten do scenie na pewno nie pasuje bo w ogóle ma większa średnice. Niestety właśnie taki kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!