Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyłączenie się esp i automatyczne gaśnięcie silnika podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mój pacjent to megane 3 coupe 2.0 tce 180km 2009 benzyna + LPG

Dzisiaj po trochę mocniejszym hamowaniu 140-30 na zjeździe z ekspresowej pojawił się komunikat "ESP wyłączone" po dodaniu gazu 0 reakcji i po 5 sekundach silnik zgasł, od razu bez problemu odpalił i przy każdym skręcaniu, hamowaniu czy użyciu sprzęgła działo się to samo, po którymś razie przełączyłem LPG na benzynę i problem zniknął, po próbie ponownego włączenia LPG samochód od razu gaśnie, ale tym razem bez żadnych komunikatów - tak jakby był pusty zbiornik 

 

Wiem że na forum już był ten temat kilka razy poruszany, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej/konkretnej odpowiedzi.

Czy to może być wina zasyfionej przepustnicy ? i czy hamulce mają jakiś związek z tym, czy to po prostu przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj trochę tylko na benzynie i jeśli będzie ok, to zacznij jeździć na LPG. Jak wrócą objawy to do gazownika. 

Jak na benzynie nie będzie ok to najpierw trzeba pracę silnika na benzynie usprawnić a dopiero potem brać się za gaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak kolego efekty,doszedłeś jaka przyczyna była. I mnie dopadło to samo gaśnie niespodziewanie i wyskakuje ESP wyłączony. Raczej nic nie da pojeżdżenie na benzynie ponieważ mam to sporadycznie. Jak mi zgaśnie to potem mogę przejechać 5km i ponownie zgaśnie, ale mogę przejechać 200 km i ani razu nie zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do tego, że mam dziwnie ustawiony komputer gazu i przy danej temperaturze zwyczajnie odcina gaz, przy czym automatycznie nie przełącza na benzynę co powoduje odcięcie silnika, zwyczajne przegrzanie instalacji, nie byłem jeszcze u gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się trochę wyjaśniło.'Miałem trochę czasu podpiąłem pod CLIP-a, nie było żadnych błędów. Podpiąłem pod komputer od gazu i wyskoczyły błędy wtryskiwaczy gazu. Na razie nie gaśnie , pojeżdżę jak będą problemy znowu podłącze pod komputer i pewnie do gazownika.

1692441835904.jpg

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!