Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat „ usterka elektroniki ZAGROŻENIE!”


Rekomendowane odpowiedzi

Witam właścicieli naszych pięknych lecz kapryśnych samochodów. Proszę was o pomoc odnośnie elektroniki. Od 2 miesięcy przesiadłem się z megane 3 na Megane 4 i byłem bardzo zadowolony z tego samochodu lecz dziś spłatał mi figla. Posiadam Megane 4 hatchback 1.5 dci 110km wersja intense z 2017 roku. Jedząc dziś na dość krótkich odcinkach dość szybko na postoju wyświetliło komunikat akumlator rozładowany uruchom samochód. Po tym komunikacie po kilku km na postoju nie gasiłem samochodu i zaczęły się problemy wyświetliło komunikat skontroluj samochód i wyświetlił się kluczyk. Ten komunikat za chwilę zgasł i wróciło wszystko do normy wysiadłem z samochodu zobaczyć czy się coś nie stało ( samochód cały czas odpalony) po jakiejś ok. minucie wyświetliło komunikat usterka elektryki zagrożenie i zaczął pikać wyświetliły się kontrolki jak w załączniku oraz zaświecił się stop na wyswietlaczu hed up, oświetlenie ambiente zaczęło migać, wyświetlacz radia co jakiś czas zaczął gasnąć i się włączać, obroty silnika podniosły się do 1000. Zdenerwowany całą sytuacją bo to było późnym wieczorem nie gasiłem samochodu tylko postanowiłem wracać do domu bo nie miałem tak daleko Ok. 8 km co jakość czas zaczynał pikac i wyświetlać komuntroli ABS esp, wyłączono hamowanie aktywne itp. Po powrocie do domu zgasiłem samochód i znów go odpaliłem to wszystko zgasło i normalnie zachowywał się. Panowie pytanie do was co się może z nim dziać bo zaczynam się powoli zrażać do tej marki a byłem fanem samochodów Renault. Poprzednia megane na koniec sprawiała małe problemy ale ogólnie byłem bardzo zadowolony z samochodu wiec postawiłem znów na megane. Zaczynam trochę tracić wiarę i pewność w ten samochód. Poprzedni nigdy mnie nie zawiódł i nie było takiej sytuacji żebym się obawiał czy trasy 300 km w jedna stronę przejadę bez lawety lub problemów choć miała ćwierć miliona zrobione. Tutaj niecałe 80 tys i świeży samochód a zaczynam miec obawy. Dodam że przed kupnem został wymieniony na nowy akumlator i to taki do samochodów s&s. Poniżej zdjecie deski i kontrolek które zaświeciły. Jeśli miał ktoś podobne problemy proszę o pomoc.

IMG_3175.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi21 ściągnij z netu instrukcję obsługi tego samochodu, jeżeli takowej nie posiadasz. Przeczytaj całą i wtedy się dowiesz, że ww. komunikat w liczniku oznacza ni mniej nie więcej jak usterkę ładowania akumulatora.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 23:52, adi21 napisał:

Jedząc dziś na dość krótkich odcinkach

A nie lepiej było się zatrzymać i zjeść na spokojnie :?:  :) 

Nie zapomnij też sprawdzić kondycji samego akumulatora. 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I jak, udało się naprawić usterkę?

W mojej właśnie miałem komunikaty: wczoraj skontroluj start stop i skontroluj samochód, a dziś usterka elektr. ZAGROZENIE, po wyłączeniu i włączeniu auta zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!