Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podniesienie mocy 1.3 Tce z 140 na 160


LTar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was podniósł moc w silniku 1.3? Mam wersje 140 i zastanawiam się nad zmianą mocy na 160 KM

Jest to Kadjar i wydaje mi się, że auto dużo lepiej by się zbierało. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LTar zmienił(a) tytuł na Podniesienie mocy 1.3 Tce z 140 na 160

Na razie nie ma mozliwości. Jeszcze nie złamali zabezbieczeń sterownika.

Ja podnosiłem w Kadjarze, ale w dCi.

Różnicy spektakularnej nie czuję, bo już w serii było grubo w gratise. 

Ale zbiera się lepiej od dołu.

Spalanie bez zmian.

Screenshot_2023-12-23-08-31-56-012_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.d8906f8468c7256754bf9ee1e5d6075f.jpg

Screenshot_2023-11-06-13-17-37-177_jp.co.canon.bsd.ad.pixmaprint-edit.jpg

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownika jeszcze nikt oficjalnie nie złamał bo się nie opłaca, silnik tce w Renault, Dacia i Mercedes   nie generuje jakiś mega przyrostów ze względu na specyfikę dobranego osprzętu. Nikt nie wyda kasy na chipa dla kilku koni a dedykowany komp do robienia takiego sterownika to kilkadziesiąt tysięcy - nie zwróci się. Mercedes kazał bardzo mocno zamknąć te sterowniki no i jest jak jest. 
 

ale masz alternatywę - race chip. Mam i polecam.

przyrost mocy względem 160 to tylko 11 koni bo turbina więcej nie napompuje ale Nm rośnie zacnie. 

 

https://www.racechip.com/shop/renault/megane-iv-from-2015/1-3-tce-140-1332ccm-140hp-103kw-240nm.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIgP3Hn9KmgwMVCRCiAx36hgMyEAMYASAAEgK6t_D_BwE

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

https://sklep.vtech.pl/chip-tuning/renault/kadjar/i-fl-kadjar/1.3-tce-103kw-i-fl-kadjar/

Tylko poczytaj o takich power boxach czy warto.

Każdy praktycznie działa tak samo. Czyli "oszukuje" sterownik silnika, zaniżając wskazania czujników: dawki paliwa i ciśnienia doładowania, przez co komputer z automatu dodaje paliwo i ciśnienie, dążąc do parametrów zapisanych na oryginalnej mapie.

Box w porównianiem z chipem, nie jest w stanie zmienić kąta wyprzedzenia zapłonu, stąd przyrosty mniejsze.

 

Edytowane przez sylwekdm
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 07:57, LTar napisał(a):

O, dziękuję bardzo.

mozesz rozwinąć trochę temat? Zamawiałeś to sam i montowałeś? 

Tak. Zamawiałem od producenta ze strony która podałem. Bez problemu przesyłka i montaż. Prosta graficzna instrukcja. 
Ja montowałem akurat do Audi A4 TDI 2021 ale bez żadnych komplikacji. Póki auto miałem na gwarancji miałem boxa i 130 tys bez awarii teraz czekam na zrobienie programu więc porównamy kreski z boxem. Miałem tą podstawową wersje za chyba 1000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam box'a od Vtecha w 1.3 140->160. Jest różnica w mocy- wyraźnie lepiej ciągnie. Vtech ma tą możliwość, że po podpięciem się kabelkiem USB możesz z poziomu laptopa zmienić sobie mapki oraz za pomocą małego wkrętaka w obudowie wybrać jedną z 9 map w boxie.

Sam kupiłem używany do Mercedesa A Classe od tego silnika.

Do 1.0 TCE kupiłem box cyfrowy do 2.0 TDI, zamówiłem dedykowaną wiązkę do 1.0 TCE od Vtecha i od nich otrzymałem dedykowaną mapę. Teraz sprzedają tylko wersję Digital. Ja mam analogową.

Moje dodatkowe spostrzeżenia: mapa do 1.3 zrobiona bardzo delikatnie - współczynniki oszukane o 20-30%. Mapa od 2.0 TDI to 220-250%. Box jest bezpieczny dla silnika i osprzętu - komputer silnika cały czas dba o parametry graniczne, EGT, które jest bardzo ważne - u mnie lewie sięga 828 stopni C. Mało tego mapa jest tak zbudowana, że nie zmienia parametrów dla wolnych obrotów, i można sobie zmienić początek korekty od obrotów.

Poniżej zrzut ekranu z wersji Digital z mapą od 1.0

obraz.thumb.png.0da3e75cf1002bbec5b55317d4ceed95.png

Poniżej mapa od 2.0

obraz.thumb.png.c120265a028a344afb33fa19f78a4a70.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!