Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpaleniu auta wyskoczył mi komunikat skontroluj układ wydechowy, klucz i silnik.Kod błedu jak w tytule.Znajomy podpiął auto pod kompa Delphi i wyszło sonda lambda za katalizatorem błąd stały.Auto jeździ normalnie.Skasował błąd i od poru dni nic się nie pojawiło na pulpicie.

Zczytalismy napięcie sondy za katalizatorem podczas pracy na biegu jałowym i mocno skakało pomiędzy 60 a ponad 700 mv.

Napięcie na sondzie przed katalizatorem podczas pomiaru było stałe i w ogóle nie skakało(ponad 2400 mv)

Pytanie czy wymienić sondę za katalizatorem?

Czy sonda za katalizatorem to ta pod autem na wysokości kabiny pasażerów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest numer i marka drugiej sondy (oryginał)za katalizatorem .

Napięcie na 1 sondzie lambda to 2488 milivoltów i było stałe podczas pomiaru.Diagnoza była robiona na postoju i rozgrzanym silniku.Czy to dobre wartości?

 

 

 

 

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, roberto197272 napisał(a):

Zczytalismy napięcie sondy za katalizatorem podczas pracy na biegu jałowym i mocno skakało pomiędzy 60 a ponad 700 mv.

Napięcie na sondzie przed katalizatorem podczas pomiaru było stałe i w ogóle nie skakało(ponad 2400 mv)

Z tego co napisałeś - to obie są do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że muszę kupić obie sondy i wymienić.

Czy na ten problem z sondami mają wpływ inne błędy które wyskoczyły

Dtc 0420 uszkodzony katalizator bład nieciągły 

Dtc 0340 czujnik wałka rozrządu, nieciagły

Dtc0226 nieprawidłowosci ,pedały przyspieszenia i hamulca.

Błędy te skasowano i potem wyskoczył powyższy dtc0136 jako ciągły.

Również na desce pojawił się ponownie komunikat skontroluj układ wydechowy,klucz i lampka silnika

 

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Delphi oszukuje z sondami, przednią traktuje jako tylną i odwrotnie, stąd masz odczyt tylnej sondy jako oscylacja w zakresie 60-700mV co jest prawidlowym odczytem dla przedniej sondy, tylna(przy sprawnym katalizatorze) powinna stać praktycznie nieruchomo w okolicy 470mV

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, milejow napisał(a):

Stary Delphi oszukuje z sondami, przednią traktuje jako tylną i odwrotnie, stąd masz odczyt tylnej sondy jako oscylacja w zakresie 60-700mV co jest prawidlowym odczytem dla przedniej sondy, tylna(przy sprawnym katalizatorze) powinna stać praktycznie nieruchomo 

Jeżeli Delphi zamienił sondy przy pomiarze napięcia to wartoś 2488 milivoltów świadczy o jej uszkodzeniu ,czyż nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Po paru dniach wszystkie lampki zgasły i komunikat także. Teraz nie wiem co mam robić, auto jeżdzi normalnie, spalanie w normie, wydech czysty na końcu.Sondę zakupiłem i nie wiem czy to aby nie był chwilowy kaprys być może związany z deszczowymi dniami.

Proszę o sugestie szanownych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!