Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca zimnego silnika, brak błędów.


nowy1982

Rekomendowane odpowiedzi

@nowy1982 nazywaj proszę tematy w taki sposób, aby opisywały problem. Nazwa tematu "Praca" niewiele mówi innym użytkownikom, ktoś jeszcze pomyśli, że masz ofertę pracy 😉 Myślę, że np. temat: "Nierówna praca silnika, brak błędów" byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Nierówna praca zimnego silnika, brak błędów.
  • 4 tygodnie później...

Mam podobne objawy silnik 1.6 110KM. Na ucho słychać jakby nie palił jeden z cylindrów trochę telepie silnikiem później sterownik podbijał obroty i robi się ok. Spróbuje to nagrać. Zauważyłem, że kiedy zaraz po odpaleniu silnika muśniemy gazem tak aby od razu wszedł na 1500 obrotów nie ma tych problemów oraz teraz kiedy temperatura na zewnątrz spadła do 3 stopni również ostatnio zapalił od strzała strzelił na 1750 obrotów i  od razu zszedł sobie do tego tysiąca i równo ładnie pracował. W moim przypadku po wymianie cewek i świec problem się nie rozwiązał. Może przepustnica? Nie wiem jakie jest położenie przepustnicy przy starcie ma być 0%?

Nie mam błędów wypadania zapłonu. Jedyny błąd który się powtarza to P0136(12) - Heated oxygen sensor (H02S) 2 , bank 1  - circiut malfunction.

Kolejna rzecz silnik chwile popracuje i jak już lekko się zagrzeje pali bardzo ładnie. Następne pytanie czy koło zmiennych faz może powodować takie coś? Czy np. sonda która jest drugą sondą na kolektorze wydechowym może też mieć taki wpływ na palenie na zimnym? Tak jak kolega ciężko się zaczepić o jakiś punkt gdzie szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piotr90 napisał(a):

1/Nie wiem jakie jest położenie przepustnicy przy starcie ma być 0%?

2/Nie mam błędów wypadania zapłonu;

  - Jedyny błąd który się powtarza to P0136(12) - Heated oxygen sensor (H02S) 2 , bank 1  - circiut malfunction.

3/Następne pytanie czy koło zmiennych faz może powodować takie coś?

ad1/ Warto przeczyścić przepustnicę przy takim przebiegu ;169 kkm,

ad2/ Przeważnie ten błąd dotyczy sondy II, czyli sondy za katalizatorem,

          a/ Sprawdź przewody instalacji elektrycznej sond do sterownika, czy nie są ;

                  -  przygniecione,

                  -  przepalone ( od wydechu),

                  -  posprawdzaj styki, kostki, masy ; szczególnie sondy II,

         b/ W razie wymiany sondy to tylko takiej firmy jaka była ;

                - np. jeżeli siemens to siemens, jeżeli bosch to bosch,

               -  ponieważ zamienniki się nie sprawdzają,

        c/ Producenci zalecają wymianę sond lambda po określonym przebiegu;

               - podobnie jak filtrów czy świec,

               - zalecany przebieg to ok ; 160.000 do 200.000 km przebiegu, 

               -  interwał ten skraca się w przypadku eksploatacji aut ;

                     -  zasilanych gazem LPG,

                     -  z zużytym silnikiem o niskiej kompresji itp.

ad3/ Przy wymianie rozrządu;

     - należy sprawdzić stan kzfr,

     - sprawdzić następnie kąt wyprzedzenia zapłonu;

           - co może prowadzić do zmiany elektrozaworu kzfr,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Będę starał się działać. Jeśli chodzi o kąt wyprzedzenia zapłonu ostatnio sprawdzałem i dokładnie nie pamiętam wartości na jałowym biegu. Na pełnym obciążaniu było 24 stopnie jak się kręciło do oporu. Zgadza się będzie to sonda za katem ogólnie jakieś volty zaczeły się pojawiać dopiero jak dobrze wygrzał się wydech wcześniej linia prosta, jakby na zimnym nie chciała pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!