Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

rav85, Podstawowa spawa wyjmujesz ramke z regulacja swiateł i podświetleniem wyświetlacza. Jeśli masz kostkę to połowa sukcesu, jak nie masz wytłumaczę Tobie co i jak:)) pozdro

 

DrNO to dobrze że intuicyjnie, bo zastanawiałem się czy nie zastować od + i - jakiś kwadratowych przycisków a od O i R okrągłych jak ty, żeby rozróżnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwijaczka już była zresztą cała instalacja też
Jakim cudem ? A po co w takim razie te kabelki które masz podłączone do wtyczki od przycisków...?

Jak dla mnie pomysł z wycinaniem w poduszce miejsca na buttony bardziej mi się podoba. Fakt można popracować nad rzeźbą ale jak to sie dobrze wykona nie bedzie widać że poduszka jest wycięta. Ale z drugiej strony jak coś pójdzie nie tak (np: nie symetryczne, krzywe wycięcie) wkużało by mnie ile razy spojrzał bym na kierownice. Nie wiem jak wy ale u mnie pewnie skończyło by sie na kupnie nowej poduszki <ok> wersja dla odważnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem jak działa. Dlatego się dziwię się z kąd masz seryjnie taki zwijak ? Zresztą po kabelkach które masz doczepione w kostkę od przycisków można wnioskować że jednak nie masz takiego zwijaka. Orginalnie wtyczka ma wchodzić w gniado 2 jeśli tak jest to przepraszam za zawracanie (_|_) jesli nie to którędy puściłeś kable ?

 

 

airbag2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze chodzi o sterowanie, to taki montaż jak u mnie, w pilocie, + i - są idealnie pod palcami, do R i O trzeba troszkę ruszyć nadgarstek, więc pomyłki nie ma. Od paru dni cały czas się tym bawię i super się korzysta z guzików w pilocie. Natomiast oryginalnie nie pasują mi też miejscami... Jakoś w mojej głowie prawa ręka powinna mieć +/- Odwrotny montaż burzy mi światopogląd <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co chlopaki, wydaje mi się że tasiemka w zwijaczce jest pod tempomat. kostka ktora idzie od zwijaczki do przyciskow ma zaślepione piny pod tempomat.

 

 

I tak jest mam na chacie popsusa zwijaczkę bo kupowałem ją żeby mieć manetke pod halogeny. Sprawdzałem tasiemka jest w środku 7 pinowa(wersja bez tempomatu, chyba że ta zwijaczka jest z jakiejś bogatej wersji nie wiem jak tam w moim autku:D).

I na kostce robią się 5 kabelków 1 zielony od poduchy

2 bialy od poduszki

3 masa

4 niebieski poduszki

5 niebieski poduszki

6 i 7 zalany plastikiem i można rozgrzać nożem i zdjąć plastik później wpiać sięw niego i tak jak Nel zastosować przyciski

 

Kabelki od klaksonu przekazywane są przez styk obrotowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez sie wydaje ze tak moze byc - juz szukalem nawet na allegro samej zaslepki zeby dokupic przyciski do kierownicy <ok> W dialogysie zwijacz z regulatorem prędkości i bez to 2 rożne elementy... ale może być że niektórzy mają gotową kierownicę z wlasciwym zwijaczem ... tak jak niektórzy działający pedał gazu przy ograniczniku :mrgreen:

 

DrNO - spr może symbol pedału gazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO - spr może symbol pedału gazu??
Patrzyłem ale na razie się nie doszukałem :/ Muszę jeszcze raz zanurkować. Jutro będę się próbował dostać do dolnej kratki, żeby ją zdemontować, to i pedała sprawdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa bardzo szybka do sprawdzenia obracasz kierownice o 180 stopni gasisz silnik od strony licznika wciskasz śrubokrętem zabezpieczenie poduchy wyciągasz ją i wiesz co masz .

Ja miałem i pedał gazu też działa już nawet wiem że trzeba go mocno wcisnąć w podłogę i przyczymać

post-3001-1240424429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!