Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

I tu moje pytanie dlaczego akurat pociągnięcie klamki kierowcy odblokowuje samochód a innych nie ?

Tak to już jest skonfigurowane.

Fotokomórki są takie same jak w Lagunie II i Espace IV.

Prawa/lewa nie jest specjalnie ważne, bo można je dopasować po podcięciu plastiku w drzwiach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będzie walnięta tylko kierowcy, to drzwi się otworzą po podwójnym pociągnięciu.

Fotokomórki są odłączane przez komputer chyba po 48h, albo 72h postoju.

Na początek zdejmij zaślepki i je wyczyść.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z całą pewnością odblokowuje zamki przy pierwszym pociągnięciu.

To odłączenie to uśpienie, i mam rozumieć że po jednym otwarciu klamką, działają już normalnie?

A mają w naturze się brudzić :) ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to odłączenie, to uśpienie.

Brudzą się fotokomórki i lusterka od nich na klamkach.

Przed wymianą warto się zająć najprostszymi czynnościami, czyli czyszczeniem :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje :) ! Nie pomyślałem, że to fotokomórka więc musi być lusterko...

Z Twoją wiedzą Pawle sugerowałbym stworzenie jakiegoś opisu tego systemu i naprawy drobnych usterek. Bo naprawdę ja nie znalazłem nigdzie spójnego dokładnego opisu działania HF w Megane, wszędzie pojawiały się kawałki informacji, i wymieszane z działaniem HF w Lagunie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie...

Kupujesz browara w puszce, otwierasz i całość przelewasz do szkła....

Przyda się w czasie, albo na zakończenie pracy.

Teraz nożyczkami przebijasz pusta puszkę i odcinasz górę i denko.

Następnie taką rurkę przecinasz wzdłuż i masz fajny kawałek cienkiej blaszki Alu z błyszcząca wewnętrzna stroną.

Teraz jest potrzebny okrągły wybijak do skóry o odpowiedniej średnicy (chyba 8mm) i młotek..

Wycięty z puszki kawałek blaszki kładziesz na twardej gumie, albo miękkim drewnie nadrukiem do dołu i wybijakiem wycinasz kółeczka.

Z powodu elastycznego podłoża masz od razu zaoblone w dół krawędzie.

Wytnij od razu kilkanaście, za każdym razem próbując wycięte kółeczko z wybijak wypchnąć, tak by go nie pozaginać.

Wybierasz 4 (albo potrzebną ilość) najładniejsze.

Potem tylko odpowiedni klej, który połączy metal z plastikiem klamek i już masz nowe lusterka.

Osobiście tego nie wycinałem ale gdzieś w tym temacie taki własny pomysł zaprezentowałem i po jego zastosowaniu przez kogoś innego, było potwierdzenie, że wszystko działa jak na fabrycznych.

<piwko> smacznego przy degustacji pozostałego produktu ubocznego....

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli po staniu auta 48h, ciągnąć klamkę mogę i z 10 razy i tak się nie otworzą? Zawsze muszę wtedy z karty otwierać? Wkurza to strasznie. Dodam, że jak auto jest używane codziennie, to cały system chodzi jak nowy. Czyli bez używania karty, wystarczy, że rękę włożę między klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie niespodzianka.. Zaglądam w klamkę - lusterko jest. Zaślepki po dobroci wyjąc nie mogę.. Mówię ok, spróbuję to wyczyścić jakoś bez demontażu (chociaż nie wygląda na brudne).. szoruje szmatką i w trakcie.. ciach.. drzwi się otworzyły :D Po kilku próbach zamknięcia / otworzenia cały czas działa..

Zobaczymy czy dalej tak będzie czy to jednorazowy akt miłosierdzia Meganki.

 

EDIT

A jednak, działa jak chce nadal.. ale i tak fajnie że czasami się otworzy..

Edytowane przez Kolasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!