Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejechniu ponad 5 000 km strasznie skrzypi mi tapicerka - plastik. Jest to coraz bardziej irytujące. Nawet przez 10 lat ekspolatacji deaewoo czegoś podobnego nie było. Czy kotś ma na to jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też borykałem się z tym problemem tylko u mnie deska rozdzielcza jest super zmontowana żadnych dźwięków, problem był w drzwiach :evil: zwróć uwagę na uszczelki drzwiowe te na drzwiach obok szyb złożone jakby z dwóch części, i to we wszystkich czterech drzwiach, u mnie wydawały straszne dźwięki kiedy ruszałem i na nierównościach kiedy pracowało nadwozie, to było takie dziwne skrzypienie, trochę inne niż wydają z siebie plastiki, spróbuj nasmarować je czymś tłustym (W-D40 czy coś w tym stylu odpada nie zdało rezultatu) np. wazeliną techniczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam troche inny przypadek, deska rozdzielcza ani drzwi nie trzeszcza, za to zaczęły skrzypieć zapięcia (!) pasów bezpieczeństwa... Najpierw zaczęło skrzypieć tylko od strony pasażera, teraz również skrzypi od strony kierowcy... co gorsze, skrzypienie z czasem sie nasila... W dodatku nie chodzi tylko o jazdę po nierównościach, czasami wystarczy, że stoję na światłach i nabiorę mocniej powietrza w płuca, pasy się napinają i wtedy też skrzypi...

 

Jest to strasznie irytujące, a jak pojechałem do serwisu to tylko wyszedłem na głupka bo jak zabrałem gościa na jazdę to akurat, jak na złość, nie chciało skrzypieć!

 

Czy ktoś z was miał podobny przypadek i sobie z nim poradził? Co w ogóle w tym zapięciu może skrzypieć, jak tam praktycznie nic nie ma ;) a nie chcę smarować w środku niczym tłustym, żeby nie potłuściły się pasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny przypadek...... za to zaczęły skrzypieć zapięcia (!) pasów bezpieczeństwa.....

 

a już myślałęm że dziwaczeję, mam to samo od strony pasażerki raz skrzypi raz cisza - mówię tu o zapięciu pasów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Odnośnie skrzypienia to u mnie skrzypienie wydobywa się z uszczelek okna. Coś podobnego można usłyszeć jak naciśnie się okno od zewnątrz. Czy ten typ tak ma, czy ktoś smarował uszczelki i dolegliwość minęła?

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowalem uszczelki wazelina techniczna i nic to nie dalo.

Skrzypienie wydobywa sie raczej z tapicetki, tam gdzie ociera sie ona o blache.

Mozna to zlikwidowac przylepiajac pasek gumy samoprzylepnej - przynajmniej tak mi to zrobia, zobaczymy czy poskutkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie, że skrzypi fotel (kierowcy)
A zobacz czy to czasem nie zapiecie od pasa, tez myslalem, ze fotel a wyszlo ze mocowanie pasa troche skrzypialo...

w serwisie podsmarowali(mocowanie gdzie sruba jest czy cos w tym stylu) i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam, ja mam przejechane ponad 7000 km i u mnie jedyne co to dokucza skrzypienie mocowania pasów od strony pasażera, właśnie muszę zlokalizować mocowanie tego pasa i nasmarować, a jeżeli chodzi o tapicerkę to wszystko jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

w mojej megi z przebiegiem 5,5 tys. km również od strony drzwi dobiega takie jakby skrzypienie nie wiem co z tym zrobić specjalnie do ASO jechać to szczerze mówiąc nie bardzo mi się uśmiecha, rozwiązał już ktoś ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!