Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowym czytelnikiem forum i mam pewne pytanie. Interesuje mnie zamontowanie czujników parkowania w mojej Megane III grandtour - niestsety kupiłem bez i teraz załuje...Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w samodzielnym zakładaniu? Jaki jest ewentualnie koszt dodania w ASO? Gdzie w u Was zamocowano sygnalizator informujący o przeszkodzie? Może podzielicie się sugestiami jak to wykonać, aby nie odbiegało od fabrycznego zestawu :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy zakupie mojego rocznego Grandtoura wynegocjowałem montaż czujników parkowania do tyłu w ASO (w negocjacjach koszt około 1000 zł z montażem ;-) Z moich oględzin wynika że czujniki zamontowali dokładnie w tych samych punktach jak to jest w wersji oryginalnej, przy czym nie chciałem żadnych dodatkowych wyświetlaczy tylko sam sygnał dźwiękowy (jak cofam i tak patrzę w lusterka a nie na wyświetlacz). Mały tweeter piezo umieszczony jest na tylnej plastikowej półce za kanapą po lewej stronie. Działa to u mnie świetnie choć nie raz na równej nawierzchni są niepotrzebne odbicia sygnału informujące o rzekomej przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z mojego doświadczenia, że o wiele bardziej komfortowo parkuje mi się z wyświetlaczem. W Scenicu mam oryginalny na liczniku i nie muszę tak oczami po lusterkach migać. Jeżdżę czasem dużym Toledo z fabrycznym tylko "pikaczem" i w Scenicu komfort parkowania o niebo lepszy - aż żałuję, że nie mam z przodu.

 

p.s. na fabrycznym nigdy żadnych odbić / przekłamań nie miałem.

Edytowane przez Liso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ASO te prostsze,bez ekraniku to koszt 700zł. Droższe z wyświetlaczem to 800zł.

Przynajmniej mnie takie kwoty podawali gdy kupowałem swoją Megankę.

A jako,że nie mogli obnizyć już ceny zakupu (autko używane) to utargowałem tylne czujniki za darmo :lol: W sumie fajna sprawa. Nie za bardzo jeszcze wyczuwam gabaryty tego auta (przejechałem nim dopiero jakieś 150km bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam serdecznie za cenne opinie. w sumie kwota 600-1000 zł jest dla mnie zaporowa jeżeli chodzi o ASO. Obawiam się dodatkowo, że ich wykonanie nie będzie odbiegać jakością od "domowej roboty". Dobre czujniki Valeo to koszt 230 zł chyba sprubuje sam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Mam pytanie dotyczące czujników parkowania + kamera cofania + monitor lcd

1. Czy kupując zestaw czujników/sensorów parkowania razem z centralką, która ma wyjście w opisie na monitor, np taka jak na foto:

nvox-sen-5002-zestaw-czujnikow-parkowania-na-tyl-4-sondy.jpg

to czy do niej mogę podłączyć np dowolny monitor LCD i do monitora kamerę cofania, i będzie widoczny na monitorze obraz z kamery + odległości z sensorów? tak jak na obrazku:

rd835.jpg

Czy trzeba kupić od razu odpowiedni zestaw sensorów, którego centralka działa z normalnymi monitorami lcd np 5" ?

- jeśli tak, to jakie wyjście taka centralka musi posiadać?

Proszę o radę, bo posiadam już monitor LCD 5" z dwoma wejściami video i jednym wyjściem video, i chciał bym go wykorzystać jak już jest przymocowany.

A dokładnie chodzi mi aby kupić osobno:

- Kamerę cofania

- czujniki/sensory parkowania

i wszystko to połączyć z moim monitorem, w taki sposób aby na monitorze po włączeniu wstecznego biegu pokazywał się automatycznie obraz z kamery i odległości od przeszkody z sensorów.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakich zestawów szukać i jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja podłączę się do tematu, a mianowicie interesuje mnie podłączenie takowej kamerki do fabrycznej nawigacji Tom Tom w Scenicu III. Czy istnieje taka możliwość? http://allegro.pl/kamera-cofania-renault-koleos-scenic-i2525981116.html Jest to kamerka dedykowana między innymi do tego modelu auta.

Może ktoś to już przerabiał, podłączał u siebie. Zadaje swoje pytanie w tym temacie, ponieważ uważam, że kamerka to też system ułatwiający parkowanie i nie chcę już zakładać nowego tematu.

Dodam, że front nawigacji posiada jakieś podłączenia co znalazłem na zdjęciu przedmiotu z allegro.

 

Dobra już wiem, że to podłączenia anten:

w niebieskie - wpinasz antenę GPS,

w białe - antenę wypiętą z radia (potrzebne do działania TMC w nawigacji),

w żółte - kabelek antenowy idący do radia (wraca sygnał FM z nawigacji do radia.

A czerwony to wersja z usługą LIVE, bo są i bez, ja mam bez.

post-14298-0-24681500-1344261375_thumb.jpg

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną taką kamerę u siebie w domu, nie podłączaną jeszcze. Jakość wykonania jakoś nie rzuca na kolana, co więcej, ta kamera raczej nie zadziała w nocy, bo nie widać w nich żadnych diod podczerwonych.

Gdybym ja miał montować coś takiego, to sam bym kupił oryginalną szybkę do lampki podświetlającej, do tego zwykłą kamerę cofania z funkcją działania w nocy i coś z tego skleił, byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nie da się podłączyć takiej kamerki bez infterfejsu ( jest wymagany sygnał CAN aby przełączyc nawi, i nie ma standardowego wejścia Video ) Jest konwerter ale cena trochę straszna. Ja chcę podłączyc fabryczną kamerkę do Scenic III koszty nie są straszne około 250 - 300 zł za kamerke i moduł + troche pracy

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolego fabryczna kamerkę + moduł znalazłeś w takiej cenie?? Navi w Megi iScenicu są takie same, więc kamerki z modułem tez będą kompatybilne z wyświetlaczem.

Temat trochę już wałkowałem i nawet podglądałem schematy podłączenia oryginalnej kamery cofania z modułem i wyświetlaczem nawigacji w Scenicu, ale nigdzie na Allegro takiego zestawu znaleźć nie mogłem.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się znaleźć schemat podłączenia kamery cofania w Scenicu III z nawigacja Carminat TomTom. Od modułu kamery cofania idą tylko trzy kable. Jest to kabel z sygnałem aktywacji multimediów oraz dwa kable włączające moduł do sieci CAN. Więc bez modułu byłoby ciężko, bo obraz jest przekazywany po sieci CAN do wyświetlacza nawi. Z sieci CAN moduł też otrzymuje informację o kącie skręcenia kierownicy i nakłada podziałkę z odległością na obraz pod odpowiednim kątem, oraz sygnał włączonego biegu wstecznego. Jak już będzie moduł podłączony to kamera jest wpinana z modułem kablami jeden, do jednego, więc tu za bardzo grzebaniny nie ma. Jedyne pytanie czy po podłączeniu kamera od razu zadział czy będzie trzeba przyuczyć CLIPEM.

 

 

scenicIII_schemat_navi.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj troche więcej idzie kabelków, od deski z przodu 7 przewodów a do kamery idą 4 przewody + masa

 

Za kamerke odpowiada wyświetlacz nawi a tam nie ma nic do aktywowania clipem

kamera.jpg

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tez przegladalem ten schemat i to jest schemat jak podlaczyc kamerke do nawigacji carminat, ktora sie rozni tym ze ma dodatkowa centralke multimediow, ktora steruje wyswieaczem. Tam jest wykorzyatywany zwykly wyswietlacz sterowany sygnalem RBG a my mamy w Carminat TomTom wszystko wbudowane we wyswietlacz. Zobacz sobie we Visio oznaczenie numeru:

1127

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!