Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaślepienie zaworu EGR od 2005 roku


meganecoupe02

Rekomendowane odpowiedzi

W lagunach błędy wywala. Nawet jak jest problem z egr-em (uszkodzony mechanicznie) to go zaślepiamy, a komputer wysyłamy np. do Kaczorów (el-cars) i wyłączamy funkcję egr. W ten sposób mamy spokój z egr-em raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odkopie przepraszam

 

Rozumiem że przy tej blaszce nie trzeba piłować i szlifować egr. Tłoczek będzie mógł się poruszać ?

 

http://allegro.pl/68-zaslepka-egr-renault-1-9-dci-110-130-131-km-i4928397935.html

 

Uszczelkę po której stronie dajemy o egr czy od rury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta blaszka powinna byc ok.

Ja bym dał uszczelkę z dwóch stron, z jednej, żeby dolot był szczelny i nie łapał powietrza, a z drugiej, żeby spaliny nie dostawały się do komory silnika (nawet w małej ilości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zaworze proponuję poluzować sprężynę domykającą klapkę bo egr nadal będzie pracował (chyba żeby go wyłączyć programowo ale wtedy nie trzeba byłoby go już zaślepiać) i plastikowe trybiki w końcu mogą się zetrzeć. Pomocna będzie odpowiednia pęseta.

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 15.10.2015 o 14:41, petro_m napisał:

Witam

W moim aucie zawór EGR uległ uszkodzeniu ( koła zębate wyzębiły się) silniczek mimo pracy nie mógł regulować zaworu.

Z mechanizmu wyjąłem uszkodzoną zębatkę ( środkową ) i zaślepiłem dolot spalin, na desce nie pokazał się błąd.

Również mogę potwierdzić że taki zabieg działa i nie sypie błędem na desce, robiłem to u kolegi w Lagunie II PH II 1.9 130KM, jedynie clip pokazuje błąd pozycji zaworu czy jakoś tak. P.S sorki za odkop ale jak ktoś szuka info na ten zaslepienia EGR to ten wyskakuje jako pierwszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

EGR się rozpołowił i część mechaniczna została w kolektorze. Dość częsty problem. Spróbuj go ruszyć kluczem do dokręcania tarcz w szlifierkach kątowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorrki za odkopanie tematu.

Pytanie czy da się wymienić same plastikowe zębatki w EGR? Są takie zestawy naprawcze na allegro:

https://allegro.pl/oferta/zawor-egr-renault-1-9-dci-a2c53025930-a2c53026301-7164239862?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe&gclid=Cj0KCQjw7YblBRDFARIsAKkK-dLNXGeV4mD3T60iuPdgsGF_kJ0gbXVoJdVR_jnUnOGJR_TZSLywzTUaAu1HEALw_wcB#productReviews

Zębatki wytarły się zapewne bo coraz ciężej sam zawór zaczął się poruszać ale jakby go oczyści i przywrócić lekkość ruchów to wymiana zębatek jest możliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oś z zaworem chodzi płynnie i domyka zawór to czy:

- wyjęcie zębatki pośredniczącej rozwiąże problem?

Zawór jest na stałe zamknięty, silniczek próbuje coś tak sobie korygować ale brak pośredniczącej zębatki nie pozwala na ruch osi, błędy wyświetla raz a raz nie. Clip to może wyeliminować?

Czy wstawienie zaślepki ma w tym wypadku sens?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taki sam zawór, to z tego co pamiętam to wywali błąd, ponieważ też zawór podaje informację o jego otwarciu/zamknięciu. Jak nie będzie środkowej zębatki to komputer będzie sterować silnikiem zaworu, ale jak nie zmieni się położenie klapki to wtedy mamy błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd wprowadza silnik w stan awaryjny, obniża moc itp.?

Wymagana korekta Clipem, czy jakiś emulator?

Jak czytam to na stałe zamknięty zawór to jakby go nie było, silnik dostaje tylko czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lagunie wywaliło błąd, mocy chyba nie ubyło, ale musiałem skasować go clipem.

Jak przetniesz oś zaworu a zębatki zostaną na swoim miejscu to komputer silnika "myśli" że steruje zaworem i nie ma błędu. Sam zawór nie działa mechanicznie bo obraca się tylko kawałek osi bez klapki.

Możesz poszukać nowych zaślepek, które są grube i mają wytoczony otwór na klapkę. Z taką zaślepką nie ingerujesz w zawór i operacja jest całkowicie odwracalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!