Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szyba nie była zamknięta i po ulewie deszczu.


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zapomniałem zamknąć szybę od kierowcy i tak 1-2 godziny stał. I padał mocny deszcz. I było cała tapicerka drzwi mokra, siedzenie kierowcy trochę i dywany przedni i tylny. I pytanie czy będzie coś poważniejszego?

 

Poprawione:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu pod siedzeniem kierowcy przy podłodze jest słynna wtyka oznaczona R2,dochodzi do niej kilkadziesiąt przewodów. Jak zacznie gnić to będą poważne problemy zwłaszcza z tylną częścią pojazdu. Lepiej jak najszybciej osuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...czemu szyba nie zamknęła jak mam czujnik deszczu

Wiesz co? to by była ciekawa funkcja, można by podsunąć taki pomysł inżynierom Renault. A może ktoś obcykany z elektroniką takie coś opracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: najbardziej mokre jest schowek na podłodze. A reszta mniej. Chusteczka wciskałem żeby pochłonął wodę tyle ile miałem. i jedna włożyłem tam na noc. Wstawiłem pochłaniacz wilgoci. Włączyłem dmuchawę na nogi na maksa i otwierałem wszystkie okna i bagażnik i podczas zbierania wody po pół godziny światła zaczęły migać i dmuchawa przerywała, zmniejszyłem dmuchawę i po kilku minutach znów tak samo. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane?

Zapewne aku nie wytrzymuje takiego obciążenia tak długo.

Mój 7 letni odmówił współpracy po dłuższym otwarciu drzwi i przy grającym radiu podczas sprzątania i kosmetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbites, witam w klubie. Ja ostatnio podczas majowego oberwania chmury zostawiłem antenę cb na dachu z przewodem przepuszczonym przez drzwi. Auto stało pochylone na górce, uszczelka odgięta i deszcz pięknie po kablu zasuwał do środka. Efekt - po 3h deszczu z gradobiciem w aucie miałem jezioro pod nogami. Najpierw szybkie wybieranie wody kubkiem, a potem dwa dni intensywnego suszenia wykładziny i filcowej maty wygłuszającej. Nie wiem jak dużo wody było u Ciebie, ale nie licz na to, że podłoga sama wyschnie. Ja szmatą wycisnąłem z dywanu i tej filcowej maty całą miednicę wody. Potem fotel kierowcy out, wykładzina do góry i dwie farelki przez prawie dwa dni suszyły podłogę. Z niecierpliwością czekam na rachunek za prąd :)

 

Na szczęście to nie była moja Renia tylko służbowa Skoda <ok> . Ale i tak żal serce ściskał, bo mam ją od nowości i dobrze służy.

 

Musisz to dobrze wysuszyć, bo w najlepszym przypadku będzie Cię drażnił smród stęchlizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w nowych megankach, ale w mojej, jak córce, w zimie przy otwieraniu drzwi troche śniegu spadło na wyłączniki w podłokietniku i go od razu nie usunęła, to na drugi dzień z powodu zwarcia poszedł bezpiecznik. W wyniku tego silnik falował na wolnych obrotach i część urządzeń nie chodziła, ale to nie problem, tylko z lektury tego forum na ten temat wynika, że taka przygoda może skończyć się pożarem. Piszę o tym dlatego, żeby oprócz suszenia dywaników zainteresować się zalanymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed blokiem nie da rady...i skąd wezmę prąd? A jak wyjąć fotel?? I jak wyjąc te plastykowe nakładki w tylnych drzwi w narożnikach? Dzisiaj byłem do przy samochodu samochodzie i włożyłem gazetki na tapicerkę drzwi bo mokro tam nadal jest i w schowek na podłoże. A idzie z samego schowka wyjąć wykładzinę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz warunków w domu, to wypożycz garaż lub jedź tam, gdzie myją wnętrza... gdziekolwiek tam, gdzie będziesz mógł to jak najszybciej wyrwać i wysuszyć.

im dłużej będziesz przeciągał z usunięciem wilgoci tym więcej problemów będzie za chwilę.

żadna elektronika nie lubi wilgoci, więc oprócz ewentualnego zwarcia, którego efektem będzie (na szczęście) uszkodzenie bezpiecznika zaczną za chwilę śniedzieć styki i dopiero wtedy zacznie się choinka w aucie, z którą sobie nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!