Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wojtek0490 napisał:

@elf Jakimi materiałami wygłuszałeś oprócz AB-2? Jaki koszt mniej więcej? Oczywiście robocizna swoja.

Mata K6s i AB-2  Jak do tej pory ok. 250 zeta i praktycznie nic nie zostało. Na drugi rok zastanowię się nad drzwiami, bo dostęp jest mizerny. Myślę, że ile się da to obkleję, chociaż K6s bo lekka a przy zamykaniu drzwi przynajmniej nie będą tak dzwonić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem kolejne podejście do usuwania resztek asfaltu i smoły, tym razem za pomocą dedykowanego środka ADB. Drobniejsze kropki zeszły od razu, ale grube trzeba na kilka razy, nie chcę tego szorować, bo to nie jest sama smoła. Generalnie widać, że preparat działa dosyć sprawnie, dla pewności najpierw zrobiłem test na gorszym aucie :) Margaryna też działała ale trzeba było znacznie, znacznie dłużej czekać na rozpuszczenie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszyłem przednie drzwi. Kompleksowo. Z maty 50cmx600cm została mi większe połowa, jakieś 0.75m² poszło. Jutro robię maskę i podszybie oraz bagażnik. Juz sie ciszej jeździ, a z tych głośników leci w końcu soczysty basik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklejałem środek, nie ma najmniejszych szans wyłożyć całości blachy. Zawsze jakieś centymetry zostaną. Jedna wielka masakra, w dodatku nie zakupiłem rolki do przygniatania, ale to z tym sobie poradziłem 'duży okrągły łeb od śrubokręta. Blache na zewnatrz ile sie dało zrobiłem. Plus na boczek pianka. Ciężko było zapiąć tapicerkę na miejsce. Drzwi się zrobiły ciężkie, nie ma głuchego puknięcia przy zamykaniu. Audio gra 50% lepiej. Wcześniej na 30 pierdziało, teraz na 28 ciężko wysiedzieć.

Mat kupiłem 40 wyszło 50x500

Pianek 10 25x25, wysłali jeden kawałek spory. Całość 70zl 

Sprzedam wam małe info. Możecie nawalic nawet pianki do uszczelniania, ale gdy uszczelka wewnętrzna przy szybie nie będzie do niej dolegać to dalej będzie szum podczas jazdy. Zaraz wam dodam zdjęcie o co chodzi. Nie mam patentu jak docisnąć tą zamszową uszczelkę do szyby.

 

 

 

20211022_223416.jpg

 

 

 

20211022_235835.jpg

20211022_235952.jpg

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja butylową dawałem tylko w okolicy głośnika wewnątrz aby aż tak bardzo nie zwiększać masy drzwi a i tak nawet przy niedużej siłę przy zamykaniu mocno waliły.  Natomiast pianki najlepiej dać maksymalnie.  Myślałem o wyklejeniu grodzi od strony silnika bo oryginalne wyciszenie zjadła kuna. Za to wewnątrz na grodzi trochę dokleiłem.  Auto sprzedałem,  wyciszeniem cieszy się inny właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, Renia08 napisał:

ale gdy uszczelka wewnętrzna przy szybie nie będzie do niej dolegać to dalej będzie szum podczas jazdy.

Nie mam patentu jak docisnąć tą zamszową uszczelkę do szyby.

 

Nie wiem jak to wygląda po zdjęciu tapicerki drzwi, ale jak teraz się przyglądam to u mnie uszczelka dolega do szyby :rolleyes:

Trudno coś doradzić jak się nie wie jak to wygląda od środka.

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzechuXX

Na upartego jak zacząłem o 14:30 to skończyłem 17:30, 17:45, czas na dwoje drzwi. Demontaż boczków, wyciszenie, wyciszenie boczków, montaż. Trochę słów poleciało ze słownika wulgaryzmów, dwie spinki poszły się walić. 

 

Edytuje bo mnie zjecie.

Wyciczyłem podszybie w ten sposób. Dałem dwie warstwy po 1.5mm każdą, lewy zakamarek też i prawy. Bez wyciszenia maski efekt dość mizerny. 

Wyciszyłem wannę w bagażniku oraz nadkola we wnętrzuz na tyle ile mi starczyło materiału. Tłumika nie słychać, a przynajmniej nie tak mocno, moze na 20%. Czum tarcz ucichł. W aucie jest przytulnej. 

Na kolejnym zdjęciu jest ta zamszowa uszczelka, u mnie nie dolega przy zamkniętej szybie. Gdy ją opuszczę tak z 5mm to szum ustaje. Po prostu otworami, którymi uchodzi woda dostanę się szum i słychać go właśnie przez te uszczelki. W każdym innym moim aucie były mocni do szyby przywarte. Gdy szyba się zamyka całkiem, tak jakby drzwi i boczek się napina, i uszczelka odchodzi od szyby.

 

20211023_154725.jpg

20211023_212829.jpg

Edytowane przez Renia08
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za te moje przednie drzwi już zabieram się pół roku i nie mogę się zabrać. Chyba muszę po prostu kupić maty i wtedy jakoś pójdzie.

Już powoli jest plan aby wrzucić w drzwi 1500-2000zł ale bez wygłuszenia bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!