Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana oleju w skrzyni biegów Valvoline 75w80 (najpierw zastosowanie płukanki LIQUI MOLY Getriebe Additive (3321) + zastosowanie dodatku LIQUI MOLY GETRIEBE OIL ADDITIV (2652)), wymiana płynu hamulcowego ATE SL DOT4, wymiana świec (zamontowane irydowe).

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Naklejka wylądowała na szybie, smyczka przy kluczach karcie :) Druga naklejeczka niedługo wyląduje na zaprzyjaźnionej Megi :) 

20210309_144336m.thumb.jpg.daeede22b39f2b7bb49bd4d9712d6730.jpg20210309_185047m.thumb.jpg.277c5c8c55a0d6cb460823bec6e8905b.jpg

(oops. Zdjęcie przez starciem piany po umyciu szyby :D)

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zwijaniem sie norauto, obkupiłem na bogato. Wycieraczki Bosch Clearview na przodzie, dwie torby filcowe z rzepami do bagażnika(rewelka!), wieszak na zagłówek, filtr kabinowy, żarówki led do wnetrza, żarówki H4 philipsa, rolety na boczne szyby(to chyba głupi zakup akurat), latarkę, termos :-)

Wczoraj doszłą pierdoła, czyli cała belka plus amory.

Ech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagier24a też miałem światłowody, ale poprowadzone od dołu (od gniazda OBD) do samej szyby. Wyglądało ładnie, ale latem jak się nagrzewały to "wychodziły" i było trzeba je zawsze upychać. W końcu się poddałem i je zdjąłem.

Akurat zdjęcie z poprzedniej Megi mam na kompie to wrzucę poglądowo. W tej miałem identycznie. (odbicie na szybie nie przeszkadzało w żaden sposób)

20190612_221733.thumb.jpg.8b32d69504de581c4a867c486fbf59e0.jpg

 

//edit do posta niżej:
W taką pogodę też nie miałem. Problem pojawiał się w słoneczne, ciepłe dni. Dopiero po rozgrzaniu "wychodziły"

Edytowane przez KDKJ
do posta niżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedni weekend udało się wymienić rozrząd razem z pompą wody przy okazji paskiem osprzętu, rolką napinacza (paska osprzętu) oraz termostatem w Scenicu iii żony. Ale najciekawsze jest to że rozrząd był jeszcze fabryczny czyli z 2010 po przejechaniu 175tys. 185tys. (rolka napinająca wyprodukowana na początku 2010r.) dodatkowo wszystko się zluzowało, bo wskazówka na napinaczu zjechała już trochę poniżej skali, pasek osprzętu zresztą też chyba pamiętał fabrykę. A jutro może uda się wymienić filtr paliwa jak pogoda pozwoli, bo sporo powietrza puszcza zresztą ciekawe z kiedy on jest?.

IMG_20210313_184012.jpg

Edytowane przez Michoxx
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pompa miała wyczuwalne luzy, ale zdziwiło mnie trochę że od nowości nikt nie zmienił rozrządu.

 

Edit:

Udało się wymienić filtr paliwa na polecany Mann, wcześniej był Clean Filters i problem z powietrzem w paliwie się rozwiązał.

Edytowane przez Michoxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapakowałem do MIII lusterko wewnętrzne fotochromatyczne. Wiązki nie było, mimo że mam visio i czujnik deszczu. Pociągnąłem zasilanie od lampki, dodałem złączkę superseal w razie konieczności np. wymiany szyby. Działa wyśmienicie i zwiększa komfort. Dla potomnych dodam, że poza dopasowaniem z MII, Laguny, czy Nissana Almery, pasuje też lusterko z Nissana Pulsara. Wszystkie używki miały beżowe obudowy, a że mam plastiki w ciemnej szarości, to wziąłem w ciemno lustro z Pulsara. Na szczęście pasuje i nawet ma na mocowaniu logo Renault ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!