Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co Was ostatnio wkurzyło?


knq

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde to dziwne, zawsze tankuję na tej samej stacji, dwa samochody od 4 lat i nie było krzywych akcji. No zobaczymy, nie ma co dumać. Choć faktycznie wracając z nad morza, tankowałem się po drodze.

Edytowane przez baciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pogoda wkurza, mogło by być już ciepło. A co do Scenica, to chyba skończy się na strachu. Wtryski całe, pompa też ok. Mogło być tak jak kol. Paweł napisał, coś z paliwem było nie tak, całe szczęście wszystko bądź większość, zatrzymała się w filtrze paliwa. Obserwujemy dalej sytuacje. Co do dolewania Mixol-u to samochód ma już 220 tys. Czyli 180 tys. dały rade bez wspomagaczy.

Edytowane przez baciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z elektroniką, dobrze że nie w aucie....

Postanowiłem sobie w lapku rozbudować pamięc RAM SODIMM

W tej chwili ma 2x2Gb z czego jedna jest pożyczona z czasowo odstawionego lapka.

Zamiast tej jednej chciałem zakupić 1x 4Gb, by podwyższyć do 6Gb.

Teoretycznie jest możliwość rozbudowy do 8Gb.

I tu zaczynają się schody.

Miałem już w domu zakupioną 4 ale niestety czy to razem z moją 2, czy sama 4, nie chciały odpalić systemu choć przez BIOS były widoczne.

Pomiędzy pamięciami była różnica w szybkości (CL9 na moich i CL11 na zakupionej)

Różnica też była w częstotliwości. (moje 1333 zakupiona 1600MHz)

Teoretycznie szybsza powinna samoczynnie zwolnić do tej wolniejszej.

4 po rozmowie ze sprzedającym została już odesłana.

Teraz spaceruję z lapkiem od sklepu do sklepu, od serwisu do serwisu, by coś dopasować.

Niestety wygląda to różnie.

Nowy GOODRAM 4Gb, o identycznych parametrach jak moja (CL9 1333MHz) ale zbudowana na 8 kościach systemu nie uruchamia.

Nowy Samsung 4Gb, o takich samych parametrach na 16 kościach podobnie. Choć moja fabryczna 2Gb też jest Samsunga...

W jednym serwisie udało się system odpalić na takim zestawieniu 6Gb, gdzie do mojej 2Gb została dostawiona 4Gb RAMAXEL-a i co dziwne, o częstotliwości 1600 i opóźnieniu 11, też na 16 kościach.

Problem jednak w tym, że nie można było jej zakupić, bo to była na próbę wyciągnięta pamięć z lapka innego klienta.

 

By było ciekawiej to w pomocy technicznej online, gdzie dzwoniłem z pytaniem jakie RAM w tym lapku powinien mieć zasilanie (1.5 albo 1,3V) dowiedziałem się, że płyta główna obsługuje tylko 4Gb ramu. (w specyfikacji do 8)

Zaprzeczeniem tego jest także to, co zostało namacalnie sprawdzone w ostatnim serwisie, gdzie 6Gb pracowało jak należy.

I być tu człowieku mądry co zakupić, by nie stracić nerwów na szarpanie się ze sprzedającymi i nieprzewidywalnych pieniędzy na zwroty.

 

Sprawa druga bardzo zbliżona tematycznie, to problemy z aktualizacją Sygic-a na Androida.

Pomimo legalnej, wykupionej aplikacji w wersji Europa- Rosja nie da się zaktualizować, czy nawet po reinstalacji ponownie załadować map. Polskę jakoś pobrało, pozostałe (wybrane) kraje, nawet wskazywane pojedynczo ładują się do 20 inne do 60, albo 80% i transfer zostaje przerwany....

Wielokrotnie już od dłuższego czasu sprawdzane z identycznym skutkiem.

Miejsca na karcie jeszcze ponad 20Gb więc to nie powinien być problem.

Szczególnie mi na tych mapach nie zależy ale skoro za to zapłaciłem i mam dożywotni darmowy dostęp do map, to powinno to działać jak należy.

 

Dobra o aucie też będzie...

Przepaliła się prawa żarówka mijania.... :mad:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa druga bardzo zbliżona tematycznie, to problemy z aktualizacją Sygic-a na Androida.

 

Długo byłem zadowolony z samej aplikacji ale ostatnie aktualizacje to porażka.

Apka sama się wyłącza podczas nawigowania albo łapie zwiechy...

Zacznij od odinstalowania i usunięcia katalogu Sygic z karty i ponownej instalacji.

Jak nie pomoże to pisz T U T A J

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie elektryka w megance! Przestała mi działać dmuchawa, auto do elektryka, konieczność pożyczenia innego auta, problemy... Elektryk odmówił wykonania naprawy, że niby skomplikowana, po odebraniu auta okazało się, że dmuchawa jednak działa! Naprawiło się, zapewne elektryk poruszał kabelkami i coś zaskoczyło.

Druga sprawa to lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej - jakiś czas temu przestały świecić, kupiłem nowe, wymieniłem, uszczelniłem silikonem, bo oryginalne uszczelki to jakiś żart i po dwóch miesiącach znów jedna świeci słabiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!