Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycie, jęczenie w czasie skręcania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie słychać coś jkaby mechanicznego. Objawią się to tylko na jendym skręcie w prawo ostro o 180° w góre. Prędkość max. 20 km/h. Innym samochode też było w tym samym miejscu. Czy to coś z wahaczmi, siletnblokami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wycie słychać tylko podczas ruszania na skręconych kołach - podczas jazdy na wprost już tego nie słychać. Jak zdejmę nogę z gazu podczas skrętu to dźwięk zanika.

 

To chyba coś innego niż w moim przypadku. U mnie jest najgłośniej właśnie przy zdejmowaniu nogi z gazu - podczas gwałtownego hamowania silnikiem albo podczas zmiany biegów (schodzenie silnika z obrotów po odpuszczeniu gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć - witam ponownie.

Już po świętach i po moim kłopocie. Właśnie przerzuciłem moje zimówki na alufelgi (15x6J ET 43 - od megane I – pasowały, ale między zaciskami i płaskimi ciężarkami tylko kilka mm luzu) i hałas jak ręką odjął. Chyba to na razie jedyne wyjście na pozbycie się problemu - polecam pozostałym przejście na metale lekkie. Felgi kupiłem niedrogo za niewiele ponad sto Euro – to zdecydowanie korzystniejsza opcja niż zakup 16-tek zimowych i potem przekładanie co sezon

Będę obserwował rozwój sytuacji u pozostałych "trafionych".

To na razie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.Zgłaszam się z tym samym problemem wyjących stalówek z oponami zimowymi.Identyczne objawy co u was te uuu uuu uuu już mnie wykańcza.Napiszcie czy coś się u was zmieniło z tym wyciem a może ktoś wpadł na jakiś trop odnośnie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje wycie pojawiło się jakieś 3 tyg temu na alusach 17 opony zimowe....wuje uuuu a przy skręcie prawo cisza..... chyba u mnie będzie to łożysko. A skoro tak to czy Megi łożyska w kołach są razem z piastami ? Jakie koszty mnie czekają w związku z wymianą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update wiosenny: po założeniu alusów wszystkie hałasy zanikły jak co roku (gwoli ścisłości: hałas pozostał, ale jest praktycznie niesłyszalny - trzeba wiedzieć, w co się wsłuchać, żeby w ogóle cokolwiek usłyszeć). Czyli od trzech lat to samo - kolejny update późną jesienią <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sartek u mnie podobnie. Zimą mam felgi stalowe 15" i wyło na zakrętach jak dodawałem gazu. Efekt pojawił się około 5tyś. od wymiany kół.

W sobotę wymieniałem na letnie 17" i jest cisza. Nic nie słychac. Nie ma drgań i dziwnych dźwięków.

Ja i mechanicy nie maja pomysłu co to może byc. Nie ma luzów w zawieszeniu. Skrzynia ok. Paski i osprzęt ok. Geometria ok. Temat zostawiam sobie na listopad: )

Jedyne co mi przyszło do głowy to, że felga stalowa ma nieco inne podparcie - bliżej tarczy hamulcowej i jej nacisk jest na mniejszej powierzchni styku z gniazdem. Felga aluminiowa ma szersze podparcie o kilka mm. Mogło by to miec jakieś znaczenie, tyle że stopnie swobody felgi są ograniczone przez śruby. Może jesienią do stalówek dorobie jakieś pierścienie dystansowe (3-5mm) i zrobię próby.

Narazie delektuje się ciszą<ok>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! ja mam natomiast taki problem ze podczas jazdy na wprost jak i w momencie skrętu w lewo słychać tak jak wcześniej napisaliście taki furgot jak by wyząbkowaną oponę no i wycie. myślałem ze to łożysko lewe ale to nie ono bo wymieniłem i nie pomogło. Nie ma różnicy czy na biegu czy na luzie wyje tak samo. Zaznaczam również ze czytałem ten temat dokładnie opony letnie i zimowe nie robią różnicy ani felgi bo mam alu na lato i stal na zimę. Co to może być? Łożysko w lewym kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja zdecydowanie odrzucam teorię alusy/stalówki.

jeżeli są jakieś dziwne dźwięki od tego, to tylko mogłoby się to ujawnić przy wysokich prędkościach, szum/świst powietrza.

 

u mnie było takie buuuuuuu przy ruszaniu ostro w lewo/prawo, np. wyjeżdżając z parkingu, dość mocno wciskając gaz. na stalówkach częściej wprawdzie to słyszałem, ale to może kwestia przypadku. od 2 miesięcy jeżdżę na alusach, też 15" - rozmiar opon identyczny, fabryczny 195/65/15, tyle, ze mniejsze ET. i dziś też przy takim ruszaniu miałem to buuuuczenie. w moim przypadku bym raczej stwierdził, ze to coś z mechanizmu różnicowego, kwestia innej prędkości obrotowej koła przy ostrym skręcie chyba. ale dociera wyraźnie od strony koła po wewnrznej zakrętu i raczej od prawej strony. wprawdzie mam do wymiany przeguby (półosie?) bo terkoce przy wyrównywaniu skrętu po ruszaniu, ale to buuuczenie zauważyłem chyba wcześniej niż terkotanie. czas na większe wydatki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!