Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycie, jęczenie w czasie skręcania


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego ile lat mają te oponki? Moje letnie jak miały 8 lat, to też buczały podczas jazdy na łuku (ze starości, bo twarde były). I dlatego u mnie opony maksymalnie jeżdzą 6 lat i mimo dobrego bieżnika lądują w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby dosyć głośne, wyraźnie słyszalne, charakterystyczne jęczenie było spowodowane oponami, zwłaszcza że efekt występuje przy jeździe nawet ok 5km/h (ruszenie z parkingu ze skręconymi kołami i nie istotne jest podłoże).

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

Jakiś czas temu miałem identyczny problem z moja megane 1,9 dci, na felgach aluminiowych cicho i fajnie, a na stalowych dziwne wycie, buczenie dochodzące z prawej strony koła przedniego i nasilające się podczas skrętu, sprawcą tych dziwnych odgłosów, okazała się podpora półosi wału napędowego, z prawej strony obracało, się łożysko półosi w obudowie podpory ,wytwarzając te dziwne odgłosy. Podporę najlepiej wymienić na nową ,bo z używaną może być to samo, ja swoją naprawiłem, w podporze wywierciłem otwór wiertłem 5,5 mm , a następnie gwintownikiem wykonałem gwint, na śrubę 6 mm , śruba została zeszlifowana do szpica, po zmontowaniu wszystkiego do kupy wkręciłem ową śrubę, z odpowiednią siłą ,co zablokowało obracające się łożysko, i tak już drugi rok po naprawie , panuje w aucie błoga cisza. I tego samego życzę wszystkim zmagającym się, z tym uciążliwym dla ucha problemem. Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Arten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Reanimacja tematu już po 5 latach! 

Rozwiązał ktoś ten problem? U mnie pojawił się on jakiś rok temu. Teraz próbowałem się go pozbyć. Skrzynia? KZFR? Silnik? Nie! Po wymianie kół na letnie na alusach wszelkie wycia i huczenia znikły zupełnie. Pewnie jak znów zmienię na zimowki problem wróci. Jeżdżę tym autem już 4 lata i wcześniej tego problemu nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawala mechanizm różnicowy. Skręcam w lewo np: na parkingu i słychać "buuuuu" w prawo skręcam to cisza. Tak samo jadę tak z 15km/h na parkingu i slysze buczenie z prawej strony jakby ewidentnie łożysko, a wszystko z nim ok. Eh szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!