Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cała prawda o silniku 1.5 dCi


michalm7378

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tyle co normalna 2.0 benzyna

Dalsza polemika na temat spalania nie ma sensu.

 

Generalnie atak frontalny użytkowników 1.5 DCI i tego się spodziewałem (i o czym wspominałem),

Nie przyjmujesz do wiadomości merytorycznych uwag tylko odbierasz to jako atak, a przecież powyższymi wpisami udowodniłeś brak wiedzy na temat dCi, nie ma się co obrażać.

 

nie biorę pod uwagę wypowiedzi użytkowników nowych i prawie nowych aut bo Polska to kraj używek i to są realia (cofane liczniki i oszczędzanie na wszystkim podczas eksploatacji)

Dla ciebie wykładnią awaryjności konkretnego silnika są opinie na podstawie kręconych używek z importu, teraz jasne skąd ta "wiedza" o dCi. Faktycznie moje 7-letnie doświadczenie w użytkowaniu dCi (obecnie nawet z FAP-em już 34kkm) nijak ma się do Twojej "wiedzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

i znowu kolega z megane ja pisałem o zastosowaniu tego silnika do Scenica.Jesteś zawzięty i nie czytasz ze zrozumieniem.

Nie chce mi się rozpisywać (fakt jestem leniwy) ale kup sobie Tuarega z silnikiem 1.6 TDI CR i mam nadzieję że zrozumiałeś...

Jak zrobi się cieplej to zapraszam na spota do mnie (piwo będzie tylko z kierowcami przyjedźcie) i pogadamy o zadach i waletach

Edytowane przez BlackRaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś czytał uważnie to byś zobaczył że temat zaczął się co powtarzam od 1.5 do scenica a jak masz trudności ze zrozumieniem to popatrz wyzej.Wybierasz z moich wypowiedzi to co Ci pasuje.

Generalnie atak frontalny użytkowników 1.5 DCI i tego się spodziewałem

Ja mam trudności ze zrozumieniem ? Temat dotyczy awaryjności 1.5dci, a nie czy nadaje się do Scenica. Ty zacząłeś stwierdzać, że przy dynamicznej jeździe i na autostradach będzie nieekonomiczny, że przedwcześnie zacznie się sypać ze względu na udźwig takiej gabloty jak Scenic. I nadal nie potrafisz tego udowodnić. Z braku argumentów skończyło się na tym, że zacząłeś robić porównanie ON vs PB i podważać sens kupna diesla.

A co do wymiany silników to mnie śmieszy,kupuję auto które ma być dobre

To było porównanie zakładające Twój scenariusz z ewentualną przedwczesną wymianą/naprawą silnika. To oczywiste, że nikt nie kupuje auta z odgórnym założeniem wymiany silnika za jakiś czas.

A co do podważania moich kompetencji

Nikt nie podważa Twoich kompetencji. My zadaliśmy Ci pytania odnośnie Twoich opinii, nie byłeś w stanie na nie rzeczowo odpowiedzieć i poczułeś się atakowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Porównania pokazują że silnik diesla nie jest taki tani jak myślą ludzie którzy kupują pod wpływem katalogowego spalania.

Silniki są mniej trwałe od tych o większej pojemności i używki z cofnientymi licznikami stwarzają większe ryzyko.

Największym problemem jest wiórkująca pompa paliwa która załatwia wtryski i jest to towar sprzedający się jak świeże bułeczki.

Spadek kompresji bo nikt nie sprawdzi luzów zaworowych też jest częsty itd.

Trzeba zrozumieć że nie wszyscy dbają o auta bo traktują je jak sprzęt który ma jeździć i się nie przejmują a potem idzie opinia że auta na F to .....

Zasada jest jedna większe auto-większy silnik i to od zawsze się sprawdza i daje gwarancję spokojnej eksploatacji.

Co do benzyny to pokazałem "różnice" w spalaniu.

Zresztą jak zawsze i ta dyskusja będzie jałowa więc pora ją skończyć bo zawsze właściciel tego silnika zrobi wszystko by wykazać że Ci którzy pokażą jakieś wady będą największymi wrogami.

Lepiej było by napisać co kto wymieniał,przy jakim przebiegui ile go to kosztowało i to by był jakiś tam obraz tego co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że swoim zapyaniem, rozpętałem wojnę :D

 

Ale podsumowując dalej nie widzę rzeczowej merytoryki o silnikach 1,5dCi, o których są przeróżne opinie. Nikt też rzeczowo nie porównał różnych jednostek, w tym szczególnie tej interesującej mnie 103KM (nie 101KM czy 105KM). Sprawdziłem tą jednostkę - jedno jest pewne, że ma układ Siemensa nie Delphi jeśli chodzi o wtryski i na 1500km przy średniej prędkości 137,5 wersja kombi spaliła 4,4L ON - trasa DE-PL z czego około 900km to autostrada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tą jednostkę - jedno jest pewne, że ma układ Siemensa nie Delphi jeśli chodzi o wtryski i na 1500km przy średniej prędkości 137,5 wersja kombi spaliła 4,4L ON - trasa DE-PL z czego około 900km to autostrada).

I do tego jeszcze w pierwszym poście napisałeś, że silnik ma przebieg tylko 27 kkm więc nie masz się co przejmować opiniami na temat tego silnika. Masz same zalety dla tego silnika: mały przebieg i układ wtryskowy Siemensa. Spokojnie przynajmniej 200 kkm naganiasz bez napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Widzę, że swoim zapyaniem, rozpętałem wojnę

Problem nie w wojnie tylko w tym że piszą sami zadowoleni bo nie mieli problemów a wiem że nie jest ich 100%

Ciekawsze były by wypowiedzi innych użytkowników (tych którzy musieli naprawiać) bo wtedy byłby prawdziwy obraz i cała prawda o silniku 1.5,bo czyż nie o to chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest wiórkująca pompa paliwa która załatwia wtryski

I znowu bzdury piszesz, może warto wrócić się do początku i przeczytać o jaki silnik było zapytanie. Jeszcze raz: silników o pojemności 1.5 jest kilkanaście, a łączy je TYLKO pojemność :D

 

Lepiej było by napisać co kto wymieniał,przy jakim przebiegui ile go to kosztowało i to by był jakiś tam obraz tego co się dzieje.

Ja napisałem, ale może niedoczytałeś.

 

I na koniec podsumowanie w jednym zdaniu:

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie posiadali dCi, ale mają "wiedzę i doświadczenie z forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsze były by wypowiedzi innych użytkowników (tych którzy musieli naprawiać) bo wtedy byłby prawdziwy obraz i cała prawda o silniku 1.5,bo czyż nie o to chodzi ?

Takie wypowiedzi znajdziesz w dziale mechanika> silnik> 1,5dCi.

Zauważ tylko o które 1,5 chodzi. W większości to silniki 1,5 ze starymi wtryskami i pompami DELPHI.

W tej dyskusji pytanie kol. maestrus dotyczy konkretnego silnika 103KM, któremu najbliżej pod względem rocznika, konstrukcji i osprzętu jest do 105/106KM, a tych na forum jest niewiele. (103KM jeszcze tu nie widziałem) Można stwierdzić, że właśnie przez kiepską opinię ich poprzedników i powtarzanie utartych sloganów, że dotyczy to wszystkich 1,5. Szczególnie przez osoby, które nie posiadają ich,a tylko coś tam gdzieś słyszały, albo miały styczność z poprzednimi modelami.

Co wobec tego mają tu użytkownicy 106KM napisać, skoro nie mają z nimi problemów?? (bo zgodnie z Twoim rozumowaniem silniki stosunkowo nowe, w autach zadbanych i niekręconych)

Oczekujesz że poprzemy tezę jaką postawiłeś, o występowaniu problemów jakie miały wcześniejsze słabsze 1,5 tylko dlatego że to ta sama pojemność??

Trudno przyłączyć się do grona zawiedzionych posiadaczy 1,5 z felernym osprzętem, skoro w naszych autach takie problemy jeszcze nie wystąpiły i pisać dyrdymały nie mające poparcia w rzeczywistości.

I nie piszę tego by silnik ten zachwalać dlatego że go posiadam, bo nic mi to nie daje. Wybrałem go świadomie, po przeanalizowaniu potrzeb jakie mam i będąc całkowicie świadomym usterek jakie trapiły poprzednie 1,5.

Wiedziałem nawet, że ta pojemność do sceniola jest w dolnej granicy dopuszczalności jeśli chodzi o stosunek mocy do masy. Tu jednak zastosowałem porównanie do podobnego zestawienia 1,6 16V i tego samego auta.

Możesz napisać, że z moimi małymi przebiegami, których nie ukrywam, mam wypaczony pogląd na tą sprawę....

OK. (choć zgodnie z następnym utartym sloganem- silnik diesla tylko na długie trasy, więc mój jest dodatkowo zabijany w czasie jazdy wkoło komina)

W takim razie przyglądnij się przebiegom i użytkowaniu tego silnika w poprzedniej Megance II grandtour, jaką posiadał kol. kataryniarz

Lepszej reklamy dla tego 1,5 nie potrzeba.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko że Megane II kolegi kataryniarz śmiga dalej bezawaryjnie (obecnie około 170 000km). A od pół roku jest codziennie "katowana" jazdą po Krakowie. Na ostatnim przeglądzie silnika, wszystkie parametry (ciśnienie paliwa, doładowania, etc.) w normie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MII 2005 r. Przebieg 288 000 km. u mnie w rękach od 120 000. Sprzęgło, turbo, wtryski nieruszane wszystko od nowości jak było tak jest. Spalanie 3.2 l trasa eko 4.0-4.4 normalnie pociskanie 4.7 mieszany. Dynamika w miarę jak na 82km jeździłem silnikami o podobnej pojemności tdci hdi muły. Wyprzedzać da radę. Jedyne wady to prawdopodobnie mam uwalony EGR, wystęuje błąd Einspritzung Defekt podczas przyśpieszania i kontrola stop niezdiagnozowana przyczyna wtryski nie leją nie wiem co z pompą póki jeździ nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jestem posiadaczem Meganki z silnikiem 1.5dci 86km KM jakie są wasze opinie o tym silniku.Bardzo prosze o odpowiedź.

 

Połączono z istniejącym tematem

 

Witam! Jestem posiadaczem Megane 2 1.5 dci 85 km KM. Co myślicie o tym silniku, jakie macie zdanie o nim. Ja kupiłem auto od znajomego, auto jest 2007 roku z polskiego salonu. W momencie kupna to jest 2014.09, auto miało przejechane 86 tysięcy km teraz ma 90 tysięcy km. Jestem z auta zadowolony, silnik pracuje równo i cicho, dynamika jak dla mnie jest zadowalająca. Zastanawiam się nad trwałością tego silnika, proszę was drodzy forumowicze podzielcie się swoimi doświadczeniem z tym silnikiem.

 

Kolego savo123 jest różnica miedzy km (kilometrami) a KM (koniem mechanicznym). Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!