Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Udało się przejść z czarnego płaskiego radia (bez bt i usb) połączonego z navi na Arkamysa z USB i Bt!

Wszystko dzięki Cinasowi.

Nie dość że, zapewnił sprzęt (radio, okablowanie, cbox + gniazda) to jeszcze wszystko zdalnie skonfigurował!!!

W moim przypadku to jakieś zaoszczędzone 800 km :)

Z tego miejsca chciałem bardzo podziękować _Cinasowi za TURBO cierpliwość i 100% profi podejście.

Zostało mi już tylko podłączyć mikrofon. Nie było go w zestawie i niestety auto nie miało też wiązki pod niego.

Na razie po pierwszych próbach coś nie chce współpracować, ale jutro jeszcze pomęczę różne opcję podłączenia.

Zrobiłem też kilka fotek przy prowadzeniu wiązki, więc w razie potrzeby chętnie się podzielę.

:notacrook:

 

EDIT.

Wszystko spięte jak trzeba

Gra i buczy - ja ludzi słyszę, ludzie mnie słyszą podczas rozmów.

 

Dla tych, którzy tak jak ja muszą do mikrofonu ciągnąc wiązkę z radia na całej długości mała podpowiedź.

We wtyczce mamy ledwo widoczną numerację pinów od 1 do 4.

Trzymając wtyczkę mikrofonu szynami do dołu a zatrzaskiem do góry :

1. Zero (miernikiem będziemy tam mieli 0,00V

2. Sygnał (ma ok. 4,55 V)

3. Plus mikrofonu ( ma ok. 5,00V)

4. NIE MA TU PINU

 

Jeżeli źle podałem (bo nie piszę tego na żywo) To wystarczy zamienić przewód "sygnału" z "plusem".

Jak ktoś pamięta jak to leci to poprawcie mnie.

Edytowane przez _Lewel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

myślę o zmianie radia na takie z bluetoothem i usb.

znalazłem taki radio

 

http://oge-market.com/radio-renault-clio-twingo-kangoo-traffic-bluetooth,3,2,380

 

czy będzie współpracowało z moim megane 2

Czy będę musiał coś przerabiać?? jeżeli chodzi o pilot to zależy mi tylko żeby odbierać rozmowy nie muszę mieć wybierania głosowego czy w tyn wypadku i tak będzie trzeba go wymienić??

proszę o jakaś podpowiedzi i czy megi będzie działać z tym radiem.

z góry dzięki za odp

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest to mój pierwszy post na Waszym forum, a ponadto nawet nie jestem posiadaczem Megane III (sick!). Piszę w imieniu dobrego znajomego, który przez swój wiek nie jest zbyt biegły w temacie internetu/ forów internetowych.

 

Przechodząc do sedna: Megane III w wersji kombi. Zepsuło się oryginalne radio z nawigacją. Oglądał je elektryk, niby nie do naprawienia. Poszukujemy używanego radia w dobrym stanie do tego auta. Problem jest taki, że radio o dokładnie takim samym kodzie z naklejki producenta jest bardzo trudno osiągalne (a jeżeli już się coś trafi to albo w strasznym stanie, albo z niepewnego źródła). Czy radio musi posiadać dokładnie taki sam kod? Czy jest jakaś grupa modeli, które działają zamiennie? W naszym przypadku wyświetlacz działa jak należy, potrzebne jest jedynie radio z nawi.

A może ktoś na forum ma do sprzedania dokładnie takie radio?

Wrzucam zdjęcia egzemplarza, który posiadamy:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - jasno są tam określone zasady dodawania zdjęć :!:-Prezes

 

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc!

Pozdrawiam

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Tu masz rację. Ale mimo wszystko nie ma nic sensownego z tym numerem. Pytanie czy radio (również z nawi) z innym numerem będzie działać bez żadnego przeprogramowywania i innych cudów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu przygotować inne radio do samochodu , radio fajne 3d sound arkamys, można poszukać arkamys ale będzie ciężko, zwykłe nie będzie tak fajnie grało

Przedni panel do przełożenia bez problemu

 

Bez problemu mogę przygotować radio do auta ( aktualnie nie mam żadnego arkamys`a

Jak chcesz to możesz podesłać radio to zerknę do niego

Namiary na mnie w stopce

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Poszła wiadomość prywatna :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Zależy nam na tym żeby nadal było to oryginalne radio. Czy np. takie: http://allegro.pl/megane-iii-nawigacja-komplet-wiazka-radio-navi-i6118475486.html będzie hulać bez przeprogramowywania i przerabiania? Oczywiście nie potrzebuje całego kompletu a jedynie gołe radio.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!