Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cinas_ no to mnie namówiłeś :-)

chyba zakupie komplet tylko już pierwszy problemik gość się pyta czy potrzeba mi:

 

1 Instalacja radio-nawi?

2 Instalacja do anteny gps?

3 Instalacja pod konsolę?

ile to powinno kosztować wszystko czy jeśli potrzebne są wszystkie czy nie łatwiej dorobić brakujące kabelki? czy bez problemu idzie to ogarnąć saemu bez pomocy elektryka.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny GPS i tak nie masz na dachu więc zakup anteny gps z złaczem fakra 50 zł - kable nie potrzebne do GPS

Będzie potrzebna wytyczka 40 pin do nawigacji i kabelek audio nawigacja - radio - czyli instalacja pod deskę będzie dużym ułatwieniem w instalacji z racji gotowch wtyczek i kabelków kwestia za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Posiadam Renaut megane III 2009 wraz nawigacją Carminat i oryginalnym "Czarnym radiem".

thumb_hosting_zdjec_1430167033__50594489_1_644x461_orginalne-radio-cd-renault-megane-scenic-clio-iii-twingo-nowe-modele-leszno.jpg

Postanowiłem zmienić radio na srebrne z bluetooth. Kupiłem więc radio Blaupunkt oraz mikrofon.

thumb_hosting_zdjec_1430166990__79587971_1_644x461_renault-megane-iii-3-radio-bluetooth-scenic-reda.jpg

 

Z instalacją mikrofonu nie było żadnego problemu (do prawego słupka była już podciągnięta instalacja), zamiana radia też nie przysporzyła żadnych problemów ale...

 

Problem który mam to brak komunikacji radia z wyświetlaczem. Po włączeniu radia na ekranie uruchamia się nawigacja carmitat i chwili pokazuje się mapa. Radio także się uruchamia (odtwarza radiostacje, oraz płyty), ale jednocześnie wydaje charakterystyczne pyknięcie co 10 sekund (prosi o wprowadzenie kodu), a po 2 minutach całkowicie się wyłącza. Problemem jest niemożność prowadzenia kodu, gdyż na wyświetlaczu nie ma żadnych informacji dotyczących radia.

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Zastanawiam się czy radio może mieć uszkodzony moduł od komunikacji z wyświetlaczem, czy trzeba w jakiś specjalny sposób skomunikować je nawigacją.

 

Z góry dzięki za wszelkie pomocne informacje.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja skonfigurowana do pracy z radiem bez BT

Należy zmienić konfigurację nawigacji, w prosty sposób sie nie da musi być nowy konfig dla samochodu z innym radiem, jak masz clip to mogę opanować zdalnie, możesz podesłać nawigacje do mnie lub kontakuj się z meganecoupe02 on ma clipa i robię na tym zdalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie po odłączeniu modułu nawigacji radio powinno uzyskać dostęp do wyświetlacza? Jeszcze jedno pytanie, do modułu nawigacji można się dostać od góry (po zdjęciu wyświetlacza) czy od strony radia (po wyjęciu radia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja wyłączenia na wyświetlaczu nawi aby nie pokazywało mapy a np. duży zegar albo radio. Jasne, że jest opcja wyłączenia wyświetlacza ale chodzi mi o wyłączenie wyświetlania mapy na rzecz zegara, radia itp.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja skonfigurowana do pracy z radiem bez BT

Należy zmienić konfigurację nawigacji, w prosty sposób sie nie da musi być nowy konfig dla samochodu z innym radiem, jak masz clip to mogę opanować zdalnie, możesz podesłać nawigacje do mnie lub kontakuj się z meganecoupe02 on ma clipa i robię na tym zdalnie

 

Z ciekawości zapytam, czy w takim przypadku można spróbować podmienić sam wyświetlacz z nawigacji na taki który jest odpowiednio skonfigurowany czy trzeba to gdzieś indziej zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można zakładająć iż trafisz na wyświetlacz z pozostałą konfiguracją jaką masz u siebie i będzie inny vin w nawigacji ( też da się zmienić )

Mamy główne opcje do konfiguracji:

Radio z BT i bez BT

Sterowanie w tunelu lub pilot BT

Nawigacja z SIII lub MIII

Edytowane przez cinas_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak można zakładająć iż trafisz na wyświetlacz z pozostałą konfiguracją jaką masz u siebie i będzie inny vin w nawigacji ( też da się zmienić ) "

 

Jak z pozostałą konfiguracją? Mówisz o np. czujnikach cofania, klimatroniku, skrzyni biegów itp?

Myślałem że to jest osobne i sprawa dotyczy tylko aktywnej/nieaktywnej opcji aby dopuścić radio do wyświetlacza?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

chcę zabrać się za wymiane radia, ekranu, manetki oraz dołożenie mikrofonu. Cały zestaw ma przyjść do mnie jutro. Chciałem dzisiaj spróbować zdemontować osłone słupka ale nie wiem jak sie za to zabrać. Widziałem że klilkanaście postów wcześniej ktoś wrzucił rysunek pokazujący gdzie są zatrzaski ale nie za bardzo mogę sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przeczytałem cały wątek - oraz wszystkie podlinkowane tematy.

Nadal mam jednak pewne wątpliwosci:

Mam Megane III z 2009 Coupe, z fabryczna nawigacją i radiem bez BT. Bardoz doskwiera mi brak BT wiec chce wymienic radio.

Jak przeczytalem potrzebuje dokupic radio (takie z BT, z wystajcymi pokretlami), joystick pod kierownice, mikrofon i wiazke.

Pomyslalem ze moge zakupic komponenty (w wieszkosci z Allegro, uzywane) ale chcialbym podjechac gdzies gdzie ktos to podlaczy, spradzi, przetestuje.

Zalezy mi na tym zeby bylo zrobione to dobrze, przez kogos kto ma w tym doswiadczenie.

Czy moglby ktos podpowiedziec gdzie moglbym z tym podjechac - lub czy ktos podjalby sie tego montazu? Czesci dostaczyłbym ja.

Zalezy mi na tym zeby było to dobrze-skutecznie zrobione.

Bede wdzieczny za podpowiedzi, dziekuje.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!