Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym wymienić fabryczne radio w mojej megance 2 sedan z 2003 roku, jednak czytałem, że wymiana fabrycznego radia na inne zabierze te funkcjonalności - sterowanie z kierownicy czy wyświetlacz? Mniemam że tak to działa, ale czy istnieje jakieś nowsze radio, by to klasyczne czarne podmienić na 'świeższe' z usb np, a by zachować komunikacje radia z opcjami, które wymieniłem? A może to kwestia zaprogramowania i każde radio możnaby podpiąć i przystosować? Sorki za pytanie laika, ale dopiero zbieram się do tego tematu i chciałbym uzyskać podstawowe wskazówki przed decyzją i wyborem, bo ewentualny montaż to bym wolał, żeby podjął się ktoś obyty w temacie z okolic Radomia, niż ja miałbym coś zepsuć.

 

Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

No więc, podobnie jak większość w tym temacie interesuje mnie wymiana radia w mojej megane III na takie z nawigacją, bt itp :)

Jednak w w moim aucie aktualnie zainstalowane jest radio classic. Miał ktoś styczność z tym cudem od renault? Poprzeglądałem tematy i nie zauważyłem, aby ktoś był posiadaczem takiego radia.

Wie ktoś może jak problematyczna jest wymiana?

post-92512-0-27123200-1494272600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj radia od kangoo mastera one są w prostokącie , lub zmiana nakładki na radio i montaż radia od megany tylko pozostanie dziura po przycisku start stop

Trochę inna instalacja musi być do nawigacji ale do opanowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, podłączam się pod pytanie trochę w innym kontekście.

Mam radio takie jak na fotkach powyżej i chcę zmienić na takie z USB, lecz jest drobna różnica, tj. są jakby 2 wtyczki antenowe. Czy ktoś wie co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi generalnie o to że w miom jest te 2 anteny, zaś chcę wymienić​ ba wersję z USB a ten model ma 1 gniazdo. Sądzisz że wszystko będzie działać ?

A tak na marginesie, w jakim celu są 2 anteny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy do wersji MIII z navigacją z 2010r. potrzebne są jakieś przeróbki (kostki, inny wyświetlacz) oprócz wymiany radia?? Zastanawiam się nad zakupem radia z usb. Czy mają to być jakieś konkretne modele (numer części) czy np. pierwsze z brzegu? Moja wersja to GTline ze sterowaniem przy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!