Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dziękuję za odpowiedź, faktycznie poszukałem trochę i znalazłem kilka wątków z mechanikiem, o którym wspomniałeś. Nigdzie jednak nie ma kontaktu do niego ani nawet adresu - na innym Forum musiałbym być zalogowany żeby zobaczyć więcej. Czy masz może jakiś bliższy namiar?

 

PS. Sorry za brak polskich znaków, już się poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcesz wyrzucić nawigację ?

Tak można wymontować nawigację , wymontować puszkę bic i zamiast niej podłączyć wyświetlacz , zmostkować cany w kostce od anwigacji aby can doszedł do radia

Bedzie problem z długością kabla od białej puszki bic bo jest za licznikiem a wyświetlacz na środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el-cars jest obok mnie współpracujemy ze sobą

A co się stało z nawigacją ?

Ja bym wstawił nawigację , koszt z 150 zł za nawi i jest wyświetlacz

Aby wystawić wyświetlacz to ramka do wyświetlacza , daszek , przedłużenie instalacji elektrycznej puszka bic jest słabo dostepna za licznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc jestem po próbie zmiany radia na takie z bluetooth. Próbie, bo:

- przetestowano podłączenie ok 12 sztuk radio - żadne nie zadziałało.

Wygląda na to że faktycznie konieczna jest ingerencja CLIPem w konfigurację samochodu - ale to wymaga specjalnego poziomu uprawnień (czy też wersji) CLIPa - do zmiany konfiguracji a nie tylko do odczytów błędów.

No i tu koło się zamyka - bo z jednej strony potrzebuję zrobić to u kogoś z tak potężnym CLIPem a z drugiej strony muszę mieć pod reką kilka sztuk radia - bo podobno to też zależy od jego pod-wersji, no i oczywiście joystick, kable do głośnika i reszta klamotów.

 

Czy ktoś ma jakąś propozycje gdzie mógłbym podjechać, w woj. małopolskim/śląskim?

 

U UIO już byłem, wyczułem że niezbyt chętnie podjąłby się tego zadania (za to świetnie robi inne rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie radia zdziałają , kwestia tylko konfiguracji auta

Jak masz clip to mogę zrobić to zdalnie poprzez teamviwera, jak nie masz podeslij nawigcje do mnie to zrobie

Jak nie masz nawigacji to wyświetlacz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecnie mam podstawowe radio bez BT i USB. Zamiana na takie z USB i BT wymusza konieczność przeróbki instalacji gdyż są inne wtyczki (dużo roboty???). Czyli najprościej zmienić na radio z BT bez usb - dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie jest w moim przypadku najtańsze rozwiązanie aby mieć możliwość wpięcia usb z muzyką? Myślałem o Xcarlink lub Yatour ale nie znalazłem modelu, który obsługiwałby Radiosat Classic. Czyli pewnie moje radio zmieniarki nie obsługuje. Czyli ACB też odpada.

Zamiana radia na oryginalne z usb nie wchodzi w grę - to spore koszty (radio+wyświetlacz+problematyczna przeróbka instalacji).

Czy są jakieś radia nieoryginalne do których można dokupić adapter i będzie działać chociaż sterowanie pod kierownicą? Bo wyświetlacz pewnie raczej nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz radio bez BT i auto bez nawigacji ?

W takim przypadku wymiana radia na takie z BT - 50 zł - stare przedajemy

Wyświetlacz do radia - 50 zł - stare sprzedamy

C-box + przewody - 150 zł

Robocizna 100 zł

 

Można pokusić się o mikrofon - 80 zł + 70 zł montaż i uruchomienie i mamy dodatkowo zestaw głośno mówiący do telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!