Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, kolega Kubaso montował taki właśnie u siebie i wszystko śmiga. Jak przejrzysz oferty sprzedaży np na Allegro to zobaczysz, że mikrofon od Daci ma znaczek Renault przy numerach seryjnych :)

Ja tak z innej beczki, mam nadzieję, że w temacie. Orientujecie się może czy radio z BT (to z czarnym pokrętłem pośrodku panela) ma gdzieś ukrytą możliwość ustawienia funkcji Repeat/powtarzanie utworu?? Nigdzie nie mogę znaleźć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przy okazji zamawiania tunelu środkowego na allego zamówiłem od gościa mikrofon prosiłem o kabel i kompletny mikrofon nie widziałem zdjęcia wszystko ustalone na gębę.

Nie otrzymałem zaślepki do podsufitki od mikrofonu ani kabla łączącego słupek z mikrofonem, dzwoniłem do renault powiedziano mi, że zaślepka nie występuje osobno tylko z mikrofonem 80zł a kabel czyli "wiązka elektryczna dachowa" kosztuje 400zł :-) Mikrofonu od daci też nie mają na stanie i zamówią dopiero jak podam im nr vin Daci :-) komedia

 

1. czy jest opcja mikrofon połączyć dwużyłowym kablem?

2. czy taką zaśpkę ma może ktoś z was do sprzedania ?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś przez internet to możesz zwrócić. Kabel dwużyłowy nie pasuje, kup 3 żyłowy. Mikrofon ma wzmacniacz który musi być zasilony, wspolna jest tylko masa. Zaślepka jest do kupienia tylko na allegro, zdarza się. Cena jednak to też parę złotych. Mikrofon z Daci ma jedną zaletę - taki pierścień który blokuje mikrofon - w niektórych Daciach oryginalnie znajdował się na lewo od lampki podsufitki.

Zobacz post: http://megane.com.pl/topic/60214-mikrofon-zestawu-glosnomowiacego/

Tam masz zdjęcia u mnie jak zamontowałem, mikrofon z Daci jest identyczny.

Jeśli szukasz VINu lub sprzedawca w ASO jest mało kumaty - to powiedz mu aby podszedł do pierwszego lepszego Renault lub Daci w salonie i sobie spisał...

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj rozebrałem poszycie słupka nie ma w nim wtyczki do podpięcia mikrofonu trochę zwątpiłem pomyślałem, że będę musiał przeciągać kabel przez pół auta. Chciałem poszmerać w podsufitce i obczaić jak założyć mikrofon a tu niespodzianka ściągnąłem lampkę a tam w głębi kabelek 3 żyłowy kostka pasuje pod mikrofon więc zakładam, że jest 100% od niego. chyba że od dodatkowego oświetlenia jak w niektórych modelach ale wątpię myślęże skoro kostki do siebie pasują to jest ok. Zdziwiłem się bo piszaliście, że wiązka idzie prawym słupkiem a w moim idzie lewym i w dodatku jest przeciągnięta pod sam mikrofon.

 

prawy słupek

post-78025-0-55085800-1421694586_thumb.jpg

 

kabel mikrofonu

post-78025-0-98893800-1421694952_thumb.jpg post-78025-0-80749300-1421695035_thumb.jpg

 

Dodano: 19 sty 2015 - 20:21

 

Jeszcze pytanie jak wymontowuje się wyświetlacz środkowy

post-78025-0-70320900-1421696611_thumb.jpg

żeby nie pourywać zaczepów? macie jakiś manual do tego lub foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie wiązki mikrofonu, lampki i reszty które ma iść prawym słupkiem. Może się mylę, ale z tego co zauważyłem renault dawało dwa rodzaje wiązek. Taka "płaska" zespolona wiązka kabli - ona szła prawym słupkiem, a od pewnego czasu były zwykłe kabelki obwinięte izolacją - i ją puszczali lewym słupkiem. Ja u siebie nie miałem wiązki pod mikrofon, ale lampki i czujników przy lusterku na pewno szły lewym słupkiem. Można to z resztą zauważyć jak się przegląda oferty na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mikrofon i zasilanie lampek z lewej strony. Prawym słupkiem idzie wiązka do szyberdachu (który posiadam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co ty gdzie anglik, made in Polski salon

 

Dodano: 22 sty 2015 - 15:45

Potrzebuję jeszcze do kompletu zaślepkę do podsufitki, do mikrofonu (zestaw głośnomówiący). Ma ktoś odsprzedać?

 

Dodano: 24 sty 2015 - 15:29

Witam,

zakupiłem radio z BT blaupunkt + wyświetlacz niestety radio nie komunikuje się. Na wyświetlaczu jest napis renault i migające godzina i temp. Radio nie prosi o kod podświetla się i wysuwa CD i tyle.

Dodatkowo jest jakiś problem z przycickami, które nie działają i noszą ślady ingerncji. Czy radio powinno odrazu poprosić o kod czy lależy coś jeszcze nacisnąć?

 

post-78025-0-28500500-1422109466_thumb.jpg post-78025-0-50600500-1422109390_thumb.jpg post-78025-0-00234500-1422109526_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!