Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe Forum, Zmiany, Opinie


Nel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Odnośnie grup, tak jak pisałem w temacie o Assistance. Zrezygnowałem z zakupu dedykowanej aplikacji i całość przygotowuje na własną rękę. Jak assistance będzie Wam odpowiadać to na podobnej zasadzie wdrożę grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Można by wprowadzić długość sesji na forum (ileś tam minut), bo teraz jak nie klikniemy wyloguj, a tylko zamkniemy przeglądarkę, to po kilku godzinach dalej jesteśmy zalogowani

Mnie to akurat odpowiada jak jest. Przeglądarkę mam prawie 18- 20 godzin na dobę otwartą, czasami tylko zamykam kartę ze stroną forum, czasem tylko zamykam lapka wprowadzając go w uśpienie. Po kliknięciu w ulubionych, albo po otwarciu jak wracam do niego, od razu mam forum w wersji w jakiej je opuściłem, bez potrzeby ponownego logowania, wpisywania bzdetnych kodów itd.

Czujesz się mało bezpiecznie, to wyloguj się za każdym razem jak stronę zamykasz. Nie utrudniaj takimi pomysłami wygodnymi dla Ciebie życia innym, którzy nie mają takich obaw jak Ty, a zapominanie o wylogowaniu, czy też celowe niewylogowanie nie jest dla nich problemem.

Piszesz o iluś tam minutach, dla mnie nawet co kilka godzin takie wywalenie i wygaszenie sesji to przegięcie i nadgorliwość ze strony systemu.

Kategoryczny sprzeciw z mojej strony wobec tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie utrudniaj takimi pomysłami wygodnymi dla Ciebie życia innym, którzy nie mają takich obaw jak Ty, a zapominanie o wylogowaniu, czy też celowe niewylogowanie nie jest dla nich problemem.

Piszesz o iluś tam minutach, dla mnie nawet co kilka godzin takie wywalenie i wygaszenie sesji to przegięcie i nadgorliwość ze strony systemu.

Daruj sobie te osobiste wycieczki, zdaje się JESZCE mamy wolność słowa i każdy może napisać co chce. Chyba że na tym forum panuje jedyny słuszny ustruj i albo mówimy jak władza, albo mamy spadać.

Już pomijam zupełnie DYLETANCKIE podejście do ELEMENTARNYCH zasad bezpieczeństwa (KAŻDEMU może się zdarzyć i zapomni się wylogować).

 

EOT !

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mamy wolność słowa więc z niej także korzystam prezentując zdanie odmienne.

Tekst nie jest atakiem na Twoją osobę ale przeciwko Twojemu pomysłowi, który w moim mniemaniu, mnie i zapewne jeszcze minimum kilkunastu osobom utrudni życie.

Absolutnie nie zmuszam nikogo w tym Ciebie do pozostawiania otwartej sesji, dlatego również Ty nie uszczęśliwiaj innych na siłę, proponując autorytatywnie, takie rozwiązanie dla wszystkich i automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponując autorytatywnie

Nigdzie nie nakazałem i nikogo nie zmuszam, skomentowałem (w ostatnim poście) tylko Twoje swobodne podejście do kwestii bezpieczeństwa.

O swoje bezpieczeństwo dbać umiem i jeśli zdarza mi się zapomnieć kliknąć na WYLOGUJ to w takich miejscach, że nikt tego nie wykorzysta, niemniej może się to zdarzyć każdemu i chociaż to tylko forum, to jednak pewne drzwi warto przymykać.

 

Jeśli główny admin i/lub większość forum uzna to za zbędną bzdurę to uwierz, płakał z tego powodu nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tym poprzestańmy, są 2 głosy przeciwstawne wobec siebie w tej sprawie i nie ma się o co bić. Czas poczekać na inne, za lub przeciw. Na koniec i tak Admin postąpi jak za słuszne będzie uważał, bo do Niego ostateczna decyzja należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli główny admin i/lub większość forum uzna to za zbędną bzdurę

 

Tak, to jest bzdura :) Ja również nigdy nie używam opcji "wyloguj" bo i po co skoro na mojego lapka nit nie siada, a jak nawet żonka poklika to również lubi forum przejrzeć.

fred - wyluzuj chłopie i nie bądź apodyktyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie używam funkcji wyloguj. Chyba , że nie korzystam ze swojego sprzętu. Dla mnie opcja zbędna. Tak mam pewność, że jak odejdę od kompa i zostawię forum otwarte to po powrocie będę mógł przeglądać dalej bez zbędnego ponownego logowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fred - pośrednie rozwiązanie Twojego problemu jest bardzo proste. Wystarczy, że przy logowaniu nie zaznaczysz opcji "Zapamiętaj mnie" - wtedy po zamknięciu przeglądarki będziesz musiał się znów zalogować. Oczywiście, jeśli zostawisz przeglądarkę otwartą, to nie wyloguje Cię automatycznie, ale to przynajmniej połowicznie załatwia problem bezpieczeństwa.

 

Jako programista, m.in. aplikacji internetowych powiem z doświadczenia, że czas sesji definiowany w danym systemie internetowym jest jak najbardziej wskazany. Praktycznie każdy system internetowy, z którym się spotkałem posiadał definicję czasu sesji, po którego upłynięciu użytkownik nie może nic zrobić w systemie. Jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa. Nawet, jeśli jednego komputera używa jedna osoba, to taki komputer może zostać skradziony, zgubiony, czy cokolwiek innego. W takim przypadku dany system, który nie posiada zdefiniowanego czasu sesji jest po prostu bezbrotny i podatny na atak. Dlatego właśnie m.in. stosuje się takie zabezpieczenie (jedno z wielu). Oczywiście, forum to nie system bankowy, nie ma tutaj dużo wartościowych (np. finansowych) informacji, ale co jeśli np. ktoś podawał poufne dane w PM drugiemu użytkownikowi i wtedy złodziej ma do nich dostęp? Drodzy Panowie wygoda to jedno, ale bezpieczeństwo to drugie. Pamiętajcie o tym, że na naszym forum mamy wiele zarejestrowanych użytkowników, którzy być może korzystają z różnych stanowisk, bądź z ich stanowiska korzysta wiele osób.

Osobiście, nie przeszkadzałoby mi wprowadzenie systemu sprawdzającego czas sesjidanego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fred - pośrednie rozwiązanie Twojego problemu jest bardzo proste. Wystarczy, że przy logowaniu nie zaznaczysz opcji "Zapamiętaj mnie" - wtedy po zamknięciu przeglądarki będziesz musiał się znów zalogować.

Jak sam zauważyłeś jest to pośrednie rozwiązanie, bo trzeba klikać przy każdym logowaniu, a powinno być odwrotnie (zaznaczam jak ma mnie logować). I nie chodzi mi tutaj o moje lenistwo, nie chcę też nikomu dokuczyć, ot po prostu miałem takie przemyślenia dzisiaj.

I naprawdę, był bym szczęśliwy gdyby można było się logować wszędzie, nawet do banku, tak po prostu bez żadnych haseł, niestety żyjemy w czasach w jakich żyjemy :)

 

Oczywiście, jeśli zostawisz przeglądarkę otwartą, to nie wyloguje Cię automatycznie

To jest oczywista oczywistość i o takie rzeczy się "nie czepiam" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy robi jak mu wygodnie

By każdy robił jak mu wygodnie musi mieć prawo wyboru. Po wprowadzeniu w życie pomysłu automatycznego wylogowania po ustalonym czasie, przy zamknięciu strony, czy tylko czasowej nieaktywności, takiego wyboru jesteśmy pozbawieni. "System" automatycznie i nieodwołalnie przerywa sesję i jesteśmy zmuszeni ponownie się logować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!