Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Zakupiłem ledy jak w linku http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-nssc-540-i6032272858.html

Wiem że czarny przewód do minus akumulatora.

Gdzie najwygodniej podłączyć ten czerwony i żółty w komorze silnika bez przedostawania się do kabiny.

W załączniku foto mojej skrzynki bezpieczników pod maską.

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem zielony w sprawach elektrycznych

post-76556-0-43416000-1457794907_thumb.jpg

post-76556-0-52451000-1457794917_thumb.jpg

Edytowane przez bundy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Zakupiłem ledy jak w linku http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-nssc-540-i6032272858.html

 

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem zielony w sprawach elektrycznych
skoro jesteś zielony, to trzeba było najpierw zapytać o te światła.

"Łączny pobór mocy 1W" czyli po 0,5W na lampę obrazuje że jasność takich świateł jest na poziomie elementów chromowanych lub odbicia światła w lustrze reflektora przedniego, czyli praktycznie żadna <dobani>

przyzwoite lamp to biorą chociaż po 5W na lampę (razem 10W) i dają jakieś światło.

 

co do podłączenia - spróbuj tak, jak miałem w SCII

thumb_hosting_zdjec_1426710808__swiatla_do_jazdy_w_dzien_podlaczenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek dzięki za odpowiedź

Czyli u Ciebie plus od ledów podłączony jest w skrzynce pod maską pod PPM2 pin 10 a sterujący masz pod plusa od mijania?

Dzięki lustrom świecą wydaje mi się że nieźle-foto

znalazłem również, że można podłączyć plus do PPH2 pin 11

a sterujący-żółty do PPA pin 1, ale jak się dostać do tej skrzynki pod maską?

post-76556-0-98871200-1457799322_thumb.jpg

Edytowane przez bundy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do instalacji dziennych w miejsce nieużywanych przeciwmgielnych. Czy likwidacja przeciwmgielnych nie powoduje jakichś komplikacji przy omyłkowej próbie ich włączenia? Elektronika samochodu się nie buntuje?

Jeśli była już o tym mowa to przepraszam, ale 90-stronicowy wątek jest nie do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zamontowałem :)

thumb_hosting_zdjec_1464301112__dzienne.jpg

 

Wszystko łącznie ze zmierzchówką pięknie działa, ale przy wjeździe do garażu włączają się niepotrzebnie na chwilę światła mijania (bo w garażu jest ciemno). Czy jest możliwość zadania czujnikowi zmierzchowemu jakiegoś opóźnienia żebym zdążył wjechać i wyłączyć silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżaj tyłem. Z moich praktyk i przemyśleń jest to i z innego powodu pozytywne.

Jak auto chowasz do garażu to masz wiele czasu na zawracanie i cofanie. Przy wyjeździe zazwyczaj tego czasu jest mniej i lepiej jak już manewrować nie trzeba.

Od zawsze stosuję taką praktykę. Zarówno do garażu jak i do posesji wjeżdżam tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Także miałem MM,ale padły na gwarancji udało się odzyskać kasę i kupiłem za poradą kolegi mrarek WAŚ i świecą już z ponad rok i wszytko super.Jedyny minus to to,że nie podłączysz ich prosto do aku poprzez sterownik tylko musisz szukać "Plusa" po zapłonie.Polecam te Waś.Polskie i dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten minus to w zasadzie PLUS!

Masz tylko 3 przewody do podłączenia (proste jak cep), światła na 24V (nie uszkodzą się od podwyższonego napięcia), "normalna" gwarancja...

MINUS to lekko wyższa cena niż chińszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że WAŚ są bardzo dobre i mogę kupić je na miejscu ale koleś jakieś dziwne pieniądze chce bo za lampę (1szt) życzy sobie 110zł netto... Jakby świeciły do końca roku to nie było by problemu ale akurat remontuje mieszkanie ><...

Nawet coś taniej się znalazło: http://allegro.pl/lampy-swiatla-do-jazdy-dziennej-led-12-24v-komplet-i6265058957.html#thumb/1

Tylko teraz tak patrzę że będzie mały problem z ich montażem bo muszę zamontować je pomiędzy szczebelkami w kratce zderzaka a te uchwyty na to nie pozwalają.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także płaciłem za szt coś ok 100 zł.

mararek masz rację miałem tylko na uwadze dosyć trudne skomplikowane w naszych wersjach wyciąganie-szukanie tego "plusa".

o! i nawet Waś-ie na alle...są ,a ja musiałem tak kombinować. Merkaba poszukaj innych wersji oni maja więcej ich może z mocowaniem będziesz miał lepiej.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!