Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mogę zdecydowanie polecić światła DRL montowane w miejsce halogenów przednich i pasują idealnie jak i tak samo wyglądają. Sprzedawane są na Allegro przez sprzedawcę AkcesoriaDoAuta. Link do nich to https://allegro.pl/oferta/swiatla-dzienne-renault-clio-megane-laguna-scenic-6373077481

Zamontowane mam je od marca i bardzo sobie chwalę.

Dlaczego zamiast halogenów? No to niech każdy z Was sobie przypomni, ile razy w roku włączał owe halogeny? Czy tak bardzo są potrzebne?

Generalnie polecam te światła DRL.

Edytowane przez Grzesko
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesko jak masz to rozwiązane? Czy zapalają się wraz z odpaleniem auta z manetką w pozycji 0 lub AUTO (jeśli masz czujnik zmierzchu)? Czy gasną w momencie włączenia świateł pozycyjnych i/lub mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to w ten sposób, że (mam czujnik automatycznego włączania świateł) po włączeniu zapłonu włączają się światła DRL, po wjechaniu do odpowiednio ciemnego miejsca (garaż, tunel) lub przy odpowiednio słabym naświetleniu (zmierzch) automatycznie włączane są światła pozycyjne i mijania, a gasną DRL.

Kabel sterowania od DRL (chyba żółty) jest podłączony pod kabel do świateł pozycyjnych.

Edytowane przez Grzesko
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem nad dziennymi, zamienniki zamiast halogenów wg mnie gdy nie świecą wyglądają nieestetycznie więc wpadłem na autorski pomysł - rozkleiłem oryginalne halgeny, wypolerowałem szkła i wstawiłem ring led cob :) Mam 3 oddzielnie działające źródła światła - halogen, dzienne i zielone ozdobne :) 
Dzienne na automacie - włączają się same, po zapadnięciu zmierzchu automatycznie się przełączają :)

68972918_2278556599125430_2207669067668520960_n.jpg

69307927_2470395029859385_2545127057591894016_n.jpg

69454706_1318575044978619_4612711231415910400_n.jpg

69529878_374332833503548_3212313788522954752_n.jpg

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2019 o 22:06, pbet napisał:

Czyli tak jak należy. Super. Szerokości.

Megane jest już moim 18 autem, i jest on chyba już piątym lub szóstym samochodem, w którym montowałem światła do jazdy dziennej, zawsze zgodnie z przepisami, więc dlatego wiedziałem jak to zrobić :smug:

Dnia 26.08.2019 o 13:30, Adamerio napisał:

...wpadłem na autorski pomysł - rozkleiłem oryginalne halgeny, wypolerowałem szkła i wstawiłem ring led cob...

Może to i wygląda ładnie (dla mnie nie - kwestia gustu), ale na pewno nie jest to zgodne z przepisami (niestety, brak homologacji takich lamp).

Edytowane przez Grzesko
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grzesko napisał:

Megane jest już moim 18 autem, i jest on chyba już piątym lub szóstym samochodem, w którym montowałem światła do jazdy dziennej, zawsze zgodnie z przepisami, więc dlatego wiedziałem jak to zrobić :smug:

To się chwali i pokazuje, że można tak jak trzeba, a nie żeby po prostu było albo najpierw wyglądało, a później służyło. Jesteś nielicznym "świadomym". Doceniam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzesko napisał:

 

Może to i wygląda ładnie (dla mnie nie -kwestia gustu), ale na pewno nie jest to zgodne z przepisami (niestety, brak homologacji takich lamp).


Tu bym się kłócił :) Halogen pozostał oryginalny i wszystkie znaki które są wytłoczone od wewnątrz również zostały - nikt bez demontażu lamp nie będzie w stanie tego udowodnić.

 

Cytat

Co to za metka przy zderzaku? Trynd na czarne emblematy i ruszta kojarzę. To coś nowego.

Towstrap^^ 

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Adamerio napisał:

Tu bym się kłócił :) Halogen pozostał oryginalny i wszystkie znaki które są wytłoczone od wewnątrz również zostały - nikt bez demontażu lamp nie będzie w stanie tego udowodnić.

Sęk w tym, że przeróbka (dołożenie ringu LED) jest widoczne z zewnątrz, tym bardziej jak jest włączony :).

A znaki homologacyjne informują, że jest to zwykły halogen przeciwmgielny, a nie lampa zespolona "halogen przeciwmgielny i światło DRL". Trafisz upierdliwego i dociekliwego policjanta lub diagnostę (a tacy się zdarzają) i tracisz dowód, ale to Twój samochód i twój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spokojnie. Na razie sprawdzam różne opcje. Szczególnie, że w niektórych aukcjach są droższe i mają dopisek "posiada homologację". Tutaj wstawiłem pierwsze z brzegu, ponieważ nie widziałem na ostatnich 5 stronach, aby ktoś wstawiał taki wynalazek.

Raczej i tak postawię na Philipsy, które miałem w poprzedniej Megi. Takie zamontowało w niej wtedy ASO i najgorsze nie były :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!