Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi homologacjami to ogólnie jest ciekawy temat, bo patrząc racjonalnie producenci starszych modeli aut raczej nie projektowali instalacji oświetlenia auta pod kątem działania świateł mijania całymi dniami. patrząc okiem kowalskiego na ten moment światła mijania udają w dzień światła drogowe. Wcześniejsze przepisy były logiczne, przy ograniczonej widoczności i od zmierzchu do świtu mijania.

 

PS: Tych homologowanych modułów już jest w bród. Przykładowa treść dokumentu https://sklephadron.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=142.

Edytowane przez skorczi
link do certyfikatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Zakupiłem światła dzienne Led z firmy Waś model W89,mają moduł wbudowany w lampę każda osobny. Przymierzam się do podłączenia w tym tygodniu i z ciekawości popatrzyłem na skrzynkę bezpieczników i tu pojawiło się moje zdziwienie gdyż mam Grand Scenic II PHI a tu jest skrzynka z dużą białą kostką na górze i małą  od świateł postojowych. Ja przejrzałem cały wątek odnośnie świateł led i nie doczytałem albo mi umkło czy jest możliwość podpięcia +po zapłonie bez wyjmowania aku i skrzynki, nie dotykając kabelka z alternatora oraz nie przebijania się do kabiny!? 

Bo myślę o zakupie takiego modułu jak mają Philipsy że - i + z aku a ostatni kabelek do postojówek, tylko jak to będzie z żywotnoscią i jakością takiego modułu? 

IMG_20180108_142508.jpg

Edytowane przez leniuchy
Dodano zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Więc zamontowane.. montaż( to już trzecie auto ) więc bajecznie prosty. Jednak trzeba .....( w clio i meganie) zdejmowałem zderzak .Oczywiście Philips.

 

Główny + i - z akumulatora ,a ten do włączania i wyłączania ledów do postojówki.

Edytowane przez mamiroma4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 8.04.2017 o 12:34, zajchow napisał:

Było w temacie o dziennych do megane II, jak masz dzienne na trzy kabelki to wszystkie niezbędne kable znajdziesz w skrzynce UPC obok akumulatora. Samo podłączenie wygląda tak:

 

+ po zapłonie - złącze PPH2 11pin

+ postojówek - złącze PPA 2pin

- złącze PPH1 3pin, lub bezpośrednio z akumulatora.

 

jest też druga prostsza opcja bez cięcia kabli, także powinna działać:

kupujesz dwie sztuki czegoś takiego:

http://allegro.pl/bypass-bajpas-mini-dodatkowy-bezpiecznik-minival-i5683565532.html

 

wpinasz bypass w miejsca bezpieczników zaznaczonych na zdjęciu i masz od razu wyprowadzone:

plus po zapłonie z bezpiecznika skrzyni automatycznej (oznaczony na czerwono)

plus postojówek z bezpiecznika prawej postojówki (oznaczony na zielono)

minus bierzesz tak jak poprzednio z akumulatora lub ze złącza PPH1 3pin

post-42882-0-69093900-1491648165_thumb.png

 

Czy w megane cc ll ph ll jest tak samo? 

Bo mam zamiar założyć te lampy https://allegro.pl/philips-swiatla-dzienne-drl-daylight-9-daytime-led-i6491942548.html#thumb/4

 

 

Post wyżej pisze + postojówki PPA 5 pin a niżej 2 pin. 

A nie chcę coś przypalić.

Może wyjdę na głupka ale piny liczy się tak jak na foto są zaznaczone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wyjaśni mi ktoś jak w domowych warunkach przełączyć automatyczne światła żeby w dzień świeciły pozycyjne/postojowki, a nocą normalne mijania?

 

I testował ktoś patent z ledowymi zamiast postojówek? Jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek o światłach do jazdy dziennej, więc ja rozumiem, że chcesz postojówki używać jako dzienne?
Niezgodne z przepisami i pod względem bezpieczeństwa słabe - postojówki nie dają takiego strumienia światła (jak typowe dzienne), żeby było z daleka widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie są widoczne. Tak samo jak te paski LEDowe z internetów, które ludziom zostają chyba po remoncie mieszkania i sobie je do zderzaka przyczepiają. @Hogar Twoje auto nie jest przystosowane do świateł dziennych fabrycznie więc jedyne rozsądne wyjście to zakup dobrego, certyfikowanego zestawu i jego dołożenie gdzieś obok przeciwmgielnych albo w ich miejsce, z tym że jak będziesz szukał to bierz takie, które wyłączą się lub przyciemnią w pozycyjne przy uruchomieniu świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no rozumiem, liczyłem ze właśnie zrobienie z postojówek dziennych da fajny efekt, bo na te paski patrzeć nie potrafię a z przeciwmgielnych nie chce rezygnować, bo mam je zrobione jako doświetlenie zakrętów. Nic została zmiana lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!