Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Z założenia każdy reflektor świateł drogowych ma świecić na wprost, prostopadle do jezdni.

Więc czy to jest 30 czy 100% mocy to na oczy kierowy osobówki z przodu mocno oddziałuje *)

 

 

*) wyjasnienie:

- prawidłowo ustawionych lusterek

- mocniej oddziałuje 100% świecenia aniżeli 30%

- sprzedawca ustrojstwa pisze 30%, a rzeczywistość jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moduł zamontowany i w Meganie (6 lat) i w Lagunie (od roku), u mnie w robocie też ma go znajomy wsadzony i nikt sie nie skarży, że go oślepia. Policja sie nie czepia, diagności sie nie czepiają tych urządzeń, kwestia jest tego żeby podczas jazdy na module trzeba mieć ustawione świecenie reflektora na najniższe położenie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara bajka, że nikt się nie czepia. A jak sobie wyobrażasz to czepianie? Na środku ulicy ktoś Cię zatrzyma? Będzie Cię ktoś śledził przez 5 km, jak jedzie w inną stronę? Może ma zajechać drogę?

Wiele razy podszedłem podczas "czerwonego" na skrzyżowaniu, by poinformować tego przede mną, że W OGÓLE nie ma świateł STOP. Myślisz, że ludzie opuszczali szyby, jak do nich mówiłem? Ludzie się boją takiego spotkania albo zwyczajnie mają w doopie i jadą dalej.

P.S. swoją masę mam, ale na troglodytę nie wyglądam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy podszedłem podczas "czerwonego" na skrzyżowaniu, by poinformować tego przede mną, że W OGÓLE nie ma świateł STOP. Myślisz, że ludzie opuszczali szyby, jak do nich mówiłem? Ludzie się boją takiego spotkania albo zwyczajnie mają w doopie i jadą dalej.

Mrarek święte słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podzielę - jest to nielegalne i chętnie bym młoteczkiem zrobił ci z tym porządek. Wręcz uwielbiam to oślepianie.

 

Sry, ale TY tez jestes nielegalny. Widziałeś kiedys takie swiatła w realu czy tylko sie domyslasz jak to świeci?Koncern VAg dopóki nie zaczął montowac led-ów "miał" właśnie tkie światła dzienne. Gwarantuje CI, że jadąc naprzeciwko nic nie oslepia.I jeszcze jedno-żywotnośc żarówki wzrasta do ok. 100k godzin.

Edytowane przez Driver122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam kilka pytań ;) jak podłączacie światła dzienne z funkcją standby (podłączane 3 kablami i sterowane napięciem) - chociażby te magneti marelli w ph1?

wiem że + po zapłonie to 11 pin wtyczki pph2. A skąd pozostałe dwa kable?

- bezpośrednio z aku czy również jest w skrzynce UPC?

drugi + bierzecie z postojówek czy ze świateł mijania? może to być pin 5/6 z czarnego złącza PPA w UPC czy lepiej wpiąć się gdzieś przy lampie?

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zajchow"

, jak już idziesz w skrzynkę, to bierz z niej wszystkie połączenia.

Nie będą Ci się kable z różnych podłączeń plątały, zrobisz jedną wiązkę z jednego miejsca.

Wpiąłem się w mijania i mam tak już... pewnie 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podłącze tak:

 

+ z PPH2 11 pin

+ z PPA 5pin

ale skąd minus w skrzynce?

 

Żeby było wszystko legalnie, dzienne mają gasnąć zaraz po zapaleniu postojówek? czy dopiero po włączeniu świateł mijania?

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!