Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam Megane II ph I 2004 kombi.

Posiadam alufelgi 7Jx17H2 ET 38 z oponami 215/45 ZR17.

Zależy mi na niskim spalaniu. Na zimówkach stalowych 15 i szerokości 185 spalanie kształtuje mi się na poziomie 4,2 natomiast przy 17już jest różnie 4,5-4,7 i nie ukrywajmy jest sporo słabszy (mam tylko 82KM).

Opór zależy tylko od szerokości opon czy też może wielkości i wagi felg?

Czy mogę założyć na alufelgi opony 195 przy 7 szerokości i jaką powinny mieć wysokość bo nie chcę ich pokrzywić a zdarzało mi się je prostować. Miejsca w nadkolu jeszcze jest sporo przy tych 17.

Czy lepiej już zmienić na jakie 15 lub 16 i wstawić 185 lub 195?

[kolego na forum są określone zasady itd w dziale opony zapytania odnośnie opon zimowych letnich feg itp wpisujemy w odpowiednich przygotowanych na ten cel tematach :) ] Robak

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecnie śmigam na zimówkach 195/65/15 złapałem gumę z przodu i wrzuciłem zapas 205/55/16 i jestem przed zakupem letnich. wiem jedno - nie kupie takiego rozmiaru tłucze sie wszystko, jak z lewej na zimówce dziurka nie odczuwalna to z prawej na zapasie masakra - w zawieszeniu wszystko okej - zastanawiam się nad 16/60-65/205 i mam nadzieje ze wejdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnie 2 sezony przejeździłem na Goodyear EfficientGrip - szczerze polecam - bardzo dobrze sie jeździ na tych oponkach :l: Nie polecam zaś Goodyear Eagle F1 - prowadzi się na nich lepiej niż na EG, ale są nieprzyjemnie głośne- początkowo myślałem że mam problem z łożyskami ;)

I zdecydowanie profil 205/55 R16 a nie 205/50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myślicie nad:

czy ktoś je miał ? Podobno rewelacja :l: zastanawia mnie jedno jak z hamowaniem na wodzie bo to przecież ponacinany slick ;) zastanawiam się dna tym albo Toyo Proxes T1R - cena porównywalna tylko Goodyear to opona klasy Premium a Toyo średniak... powiem tak jeszcze ze nie mam zamiaru oszczedzać na oponach (ale bez przesady ) bo od nich wiele zależy - a wiadomo jak sie juz ma te wszystkie systemy to muszą się mieć na czym wspierać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem kilka testów opon i zastanawiam się nad kupnem 16" felg i do nich opon:

Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE 91V

Continental ContiPremiumContact 2 91V

Continental ContiSportContact 2 91V

Jakieś sugestie w którą stronę pójść? Czekam na Wasze doświadczenia i uwagi związane z tymi oponami :mrgreen:

Cena max za oponę ok.300 pln.

Nadal szukam felg 16"... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od zeszłego sezonu Continental ContiSportContact 2 i jestem zadowolony.

Płynąłem nawet autostradą - dosłownie (tak lało, że autostrada rzeką była) i dawały radę a prędkość około 120-130 na próbę.

Nawet po wjechaniu w głębszą wodę auto przyhamowało ale opony nie puściły.

Przyczepności tak na 100% nie musiałem sprawdzać i obym nigdy nie musiał. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie contisportcontact 2 będą najlepsze ale osobiście nie miałem do contipremiumcontact 2 mam i są super. Dużo klientów zamawiało uniroyal rainexpert i byli bardzo zadowoleni ale sam nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad ContiPremiumContact 2, niepokoi nie jedynie dość wysoki współczynnik zużycia.

Rozważałem też zwycięzce tegorocznych testów - ContiEcoContact 5, ale na razie nie ma żadnych opinii na ich temat, no i cena już spora.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!