Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mowy tutaj o ContiSportContact 2 tylko ContiPremiumContact 2

chodziło mi bardziej o ścieralność.

Miałem Pirelli, zużyły się bardzo szybko, wytrzymały może 1,5 sezonu (ok 20tys km). Jedynie sprzedawca je zachwalał, wulkanizatorzy już nie :-D Pirelli Eufori@.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe opony kolego zakłada się na tył autka.

 

Na to nie ma reguły. Jedni radzą lepsze dać na tył, bo podczas poślizgu auto jest podsterowne i dzwoni przodem. Czyli są poduszki, strefa zgniotu itp. Ja natomiast zawsze lepsze zakładam na przód- przyspieszanie, hamowanie jest bezpieczniejsze. Nie mam też problemu, by w razie czego opanować nadsterowność. Jeden jedyny raz miałem gorsze opony z przodu- nikomu nie życzę zaliczenia aquaplaningu przy ponad 160km/h ( oczywiście na niemieckiej autostradzie 8-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy szukałem informacji na forum ale mi się nie udało :-D Czy ktoś z was zakładał lub ma informacje czy do Megane II ph I mozna założyć bez problemów oponki 215/55 R16 na oryginalne felgi Renault?? Obecnie mam założone 205/55 R16 ale mogę kupić właśnie te 215 i chciałbym się upewnić że nie będą one obcierały przy skręcaniu i czy wejdą na te felgi. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce założyć szersze, ponieważ nie chce kupować nowych tylko używki a te 215 mi się trafiają w bardzo dobrym stanie w dobrej cenie. Z tego co sprawdzałem na różnych kalkulatorach to przekłamanie z prędkością będzie wynosiło około 1 km/h przy 150 km/h więc jest ono żadne. Jeżeli chodzi o dynamikę to też raczej za wiele nie stracę, raczej tego nie odczuje w normalnej eksploatacji, przynajmniej tak mi się wydaje :-D Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko przy kupnie używanych opon żeby zwrócić uwagę na stan bieżnika. Na takich oponach najczęściej jeżdżą niemieckie auta w których opony się prawie zawsze ząbkują (tylna oś) i po założeniu może się okazać że tylko głośna muzyka pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Szanowni Koledzy, zakupiłem Renault Megane II Grandtour z roku 2004 i mam do zmiany opony letnie. Przeczytałem cały ten temat i wiele jest marek opon, które polecacie. Jednak nikt nie pisze jakie opony stosuje - czy symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe. Czy możecie mi polecić, który rodzaj opon się najbardziej nadaje do mojego auta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadałem pytanie o rodzaj opony, bo słyszałem że niektóre typy opon się szybko ząbkują. Skoro większość z użytkowników stosuje asymetryczne opony, to muszą być OK i się nie ząbkują. W związku z czym wybrałem BRIDGESTONE Turanza ER300 205/55R16 91H. Myślę że to chyba dobry wybór, bo czytałem na tym forum pozytywne opinie o nich i w testach ADAC wypadają bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś dobre opony. A co do ząbkowania to w każdych się to obserwuje. Asymetryczne mają tą przewagę że możesz je sobie zamieniać miejscami - tzn że co około 7 tys km zalecane jest zamienienie kół miejscami po przekątnej. W ten sposób opony równo się zużywają a nawet jeśli zaczną się żąbkować to po zamianie wyrównają się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

Czy ktoś może polecić letnie opony powiedzmy do 200-230zl za sztukę.

Chce w te wakacje trochę pojeździć po Polsce i przed wyjazdem chciałbym wymienić moje wysłużone oponki na nowe.

W tej chwili mam Bridgestony.

Z góry dzięki za opinie

[na forum są określone zasady należy dopisywać się do istniejących tematów traktujących o tym samym a twój problem się pojawia średnio 2 razy na tydzień <piwko> ] - Robak

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!