Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

lub Michelin Energy Saver.

Mam takie u siebie w Sceniolu drugim na przednich kołach. Powiem szczerze, że niemiło mnie zaskoczyły. Pomimo tego, że auto posiada ASR/ESP to na suchym asfalcie, kilkakrotnie zerwało przyczepność na tych gumach w czasie ruszania i to z silnikiem 106KM. Potem zadziałał ASR Opony niespełna 1,5 roczne, tak więc bieżnik jeszcze głęboki. Straciłem do tych opon zaufanie, jednak dojadę je do końca i wymieniam na Continentale, z którymi mam pozytywne doświadczenia ze Sceniola starszego.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to Micheliny do Conti. są porównywalne, tak samo ciche, w łukach dość dobrze trzymają, nie odczuwam bicia na kierownicy, dobrze się wyważają. Wydaje mi się jednak, że ich ścieranie jest szybsze jak Continentali Ecocontact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś jaki rozmiar, ale ja mam ten sam model z 16-stkami, miałem podobny budżet na wiosnę i zakupiłem Continentale z racji przywiązania i zaufania do tej marki, opony zakupione na allegro - nowe aczkolwiek z końcówki 2007 roku, odnalazłem sprzedawcę i widzę, że jeszcze posiada, cena trochę większa niż napisałeś, ale różnica niewielka

http://allegro.pl/205-55r16-continental-premiumcontact-nowe-gliwice-i1674592544.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny jeżdżę na takich: http://www.netcar.pl/opony/letnie/osobowe/bf+goodrich+g+grip+195+65r15+91h,195%2065R15,22,0,5-0,115549461,szi.html i jestem dość zadowolony. Zrobiłem już ok 6 tys. km i jest OK. Przedtem miałem Pirelli P6 i wydaje mi się, że te obecne są cichsze i bardziej miękkie. Nierówności drogi nie przenoszą sie tak na samochód jak w przypadku pirelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dotykaj Accelera typ Alfa, to kierunkowe deszczówki, ale strasznie hałasują. Ja takie mam, ale wiedziałem o tym i zdecydowałem się, bo cena okazyjna (razem z alusami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie oponki letnie do scenica 2 15 cali?? chodzi o to że autko będzie kupione za kilka dni i z tego co wiem opony dosyć z małym bieżnikiem są... a o wymiarach to nie jestem pewien ale 185/75(lub80) co polecacie do 280zł?

Edytowane przez energyypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15' to chyba 195/65

 

A co do opon to chyba najwyższa półka :

 

 

Turanza, Potenza, Contsport 3, Contipremium 3, Dunlop SP choć te ponoć szybko się scierają, Michelin Energy Saver ale one ponoć średnio, Nokian H

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem BRIDGESTONE Turanza ER300 205/55R16 91H. Myślę że to chyba dobry wybór

 

Osobiście nie byłem zachwycony tymi oponami. Powiedziałbym, że były dość przeciętne. Teraz przesiadłem się na opony z chińskich kotów :applause: które do jazdy po mieście i sporadycznej trasy wydają się wcale nie gorsze od poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cięcie

Powiem szczerze że chińczyki dużo różnią się po deszczu i przy szybkich zakrętach. Reszta to to samo i dlatego np tacie do auta kupiłem chińczyki a Sobie Japończyki Yokohama S.Drive na razie 2szt. na tyle ale o wiele lepsze i cichsze niż pirelki P7 i mocniej trzymają niż ContiPremium 2. Wydaje się ze bieżnik jodełka i będzie szumiało albo jest błoga cisza.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!