Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy ktoś ma doświadczenie i wiedzę na temat opony w rozmiarze 205/65R15. Czy to pasuje do MII, skoro 195/65R15 i 205/55R16 jest dobre ?

 

PS

Jeśli to ważne to felgi stalowe oryginalne.

Edytowane przez smolir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość profil średnica

opona wzorcowa 195 / 65 R 15

zamiennik 1 205 / 65 R 15

 

zamienniki średnica (mm) różnica średnic (mm) różnica średnic (%)

opona wzorcowa 634.5 mm 0 mm 0 %

zamiennik 1 647.5 mm 13 mm 2.01 %

 

 

Różnica w prędkości 50 km/h 100 km/h 150 km/h

zamiennik 1 51 km/h 102.01 km/h 153.01 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą ale w małym stopniu. Będzie mniej pokazywać jak faktycznie przejedziesz.

Większa całkowita średnica koła, to automatycznie jego dłuższy obwód. Na jeden obrót zliczany jako wielokrotność na kilometr, do pokazania na liczniku, Ty będziesz miał pokonany większy dystans.

Przykładowo

Obwód koła standardowego 180cm

Wyższego 183cm

po 10 obrotach:

standardowe przetoczy się o 18m

wyższe o 18,3m

I analogicznie

100 obrotów

s180m

w183m

1000 obrotów

s1800m

w1830m

10000 obrotów

s18km

w18,3km

Wynika z powyższego, że przy tych przyjętych długościach obwodu, dopiero po przejechaniu 55km licznik przekłamie o 1 km i będzie wskazywał 54km. (obliczone w przybliżeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędu na 4 koła nie posiadasz ale masz ABS. Jest zaprogramowany i nauczony, że opony z przodu i z tyłu są takiego samego rozmiaru. Może wariować i włączać się bez potrzeby. Czujniki z tylnej osi będą przekazywały, że koło wolniej się obraca, co może zostać zinterpretowane jako poślizg. Tu też ma znaczenie długość obwodu koła.

Przy 195x65R15 jest to dokładnie 1994mm

Przy 205x65R15 jest to dokładnie 2032mm

Czyli różnica na 1 obrocie 38mm.

Kolejny raz wstawiam link do rewelacyjnego kalkulatora opon i felg

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem czekałem i się doczekałem, pojawiły się wyniki testu ADAC 2012 dla opon letnich. Dla zaintersowanych link do strony Test ADAC

Dlaczego nie ma oponi Michelin? Az tak zle wypadly czy nie posmarowali ADAC'owi jak trzeba?

 

Czy ktos ma taka opone: Primacy 3 Michelin i ma jakies doswiadczenia? I wie gdzie mozna taka zakupic w Polsce?

 

Dodano: 03 kwi 2012 - 14:19

a co myślicie nad:

czy ktoś je miał ? Podobno rewelacja :-) zastanawia mnie jedno jak z hamowaniem na wodzie bo to przecież ponacinany slick :-) zastanawiam się dna tym albo Toyo Proxes T1R - cena porównywalna tylko Goodyear to opona klasy Premium a Toyo średniak... powiem tak jeszcze ze nie mam zamiaru oszczedzać na oponach (ale bez przesady ) bo od nich wiele zależy - a wiadomo jak sie juz ma te wszystkie systemy to muszą się mieć na czym wspierać...

Wlasnie wszedzie szukalem ktore to sa opony. Otoz mialem te opony przez 2010.05 - 2010.10 i 2011.04-2011.09 - w sumie 12 miesiecy. Przejechaly na mojej Megi od polski na Sycylie, Londynu, Kopenhagi, byly pare razy w Szwajcarii i prawie caly czas na holenderskich autostradach. We wrzesniu 2011 musialem zmienic je na zimowe bo nie dalo sie juz na nich jezdzic. 90 kkm w te 12 miesiecy ku mojemu zdziwieniu je poscieralo bardzo. Mam zdjecia, ktore musze podlinkowac bo to co sie z tymi oponami stalo to jest dosc dziwne. Wczesniej niczego takie nie widzialem. Sa one poscierane raz po lewej a raz po prawej stronie, czasami takze w pionie. Bicie bylo takie duze ze nie dalo sie na nich jechac wiecej niz 110 km/h. Po daniu auta do kontroli mechanicy nie wiedzieli co sie dzialo bo opony mialy niecale 1,5 roku a wygladaly na bardzo zjechane. Ale gdy powiedzialem jakim mam przebieg na nich to powiedzieli ze to normalne zachowanie ze powinienem je wymienic po 60 kkm! A wiec dla mnie to tylko jeden sezon.. Troche drogo i teraz sie zastanawiam co zrobic... Czy kupic inne i dalej te same.

 

Mam olbrzymie przebiegi i bardzo malo jezdze po miestach. Co ciekawe te opony kiedys przy 160 km/h na godzine po wjechaniu w stojaca wode na niemieckiej A2 szarpnely bardzo moim autem ale jestem pewny ze uratowaly mi zycie bo samochod nawet nie zostal wyprowadzony z toru jazdy mimo przejazdu z taka wielka predkoscia przez stojaca wode tylko lewa strona auta. Opony bardzo dobrze sie prezentuja i jeszcze lepiej zachowuja. Przez te prawie sezony ani raz nie wlaczyl mi sie ABS ale trzeba przyznac ze drogi byly gladkie... Na serpentynach alpejskich spokojnie mozna bylo sie scigac z duzo szybszymi autami a Megane trzymala sie jak na elektromagnesie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!