Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrzymaj przez chwilę przycisk do przyciemniania (DARK), mapa zostanie wygaszona.

Nie chodzi mi o to żeby całkowicie wyłączyć obraz ale żeby

cały czas na całym ekranie wyświetlał np stacje radiowe lub

wszystkie utwory z CD(bez podglądu na mape z tomtoma), foty poniżej o co mi chodzi,

a nie nawigacje.

Coś na wzór drugiej fotki.

 

Ktoś, coś wie ??

post-81643-0-64177600-1432733705_thumb.jpg

post-81643-0-48028500-1432733714_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to juz wiem na pewno że do joysticka można zastosować wtyczki z instalacji auta, takie czarne. Wymagają one tylko drobnej modyfikacji zajmującej z 15 sekund - odcięcia nożykiem zbędnych dwóch prowadnic (a własciwie to ich połowy od strony pinów, nie kabli: bo tyle wystarczy)

post-67575-0-31087000-1432760283_thumb.jpg post-67575-0-08331400-1432760296_thumb.jpg

 

W joysticku siedzi jak oryginał - po odcięciu zaznaczonych dwóch prowadnic (?) wygląda jak oryginalna wtyczka

 

post-67575-0-13598100-1432760351_thumb.jpg post-67575-0-47554900-1432760373_thumb.jpg

 

Nie mam pojęcia do czego oryginalnie sa te wtyczki. Ja je miałem w wiązce ze środka megane (3d), nie deski. Znalazłem takie dwie.

post-67575-0-81198000-1432760439_thumb.jpg

 

Aktualizacja: te wtyczki 12 pin w kolorze czarnym i szarym występują w dość sporych ilościach w instalacji deski, na szybko znalazłem 3.

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego z tego miejsca chciałbym Was wszystkich serdecznie przywitać!

 

Wracając do sedna sprawy, wczoraj używając poradnika (znalezionego na innym forum), zaktualizowałem oprogramowanie i mapę - Carminat TomTom.

Niestety po aktualizacji i włożeniu karty do nawigacji, ta wyświetla komunikat:

"Problem z mapą

Nie można używać tej mapy w tym urządzeniu: Europe-100263."

Stosując się dokładnie do poradnika, wykonałem:

- format karty

- wygenerowanie w samochodzie katalogu loopdir

- wyciągnięcie pliku 'ttgo.bif"

- skopiowanie na kartę map "Europe_945.6175"

- skopiowanie FastActivate, ttgo.bif

- aktywowanie mapy (tylko mapy) wg instrukcji z katalogu fastactivate

- skopiowanie na karte navcore 8.842

- usunięcie z karty ttgo.bif i FastActivate

- sprawdzenie map w samochodzie

Wszystkie pliki pobrane były z linków podanych w instrukcji.

Wydaje mi się, że pomimo, iż wgrałem ten nowy Navcore, to jest on rozpoznawany jako stara wersja.

W samochodzie jednak zmieniło się logo podczas uruchamiania i pojawił się tak jakby wygaszacz z zegarkiem i temperaturą.

Nie mnie jednak nawigacja nie działa, czy może robię coś źle, a może coś pominąłem?

W instrukcji FastActivate jest możliwość również akywacji Navcore - może to też jest niezbędne?

Aha dodam jeszcze, że po wgraniu nowego navcore'a i sprawdzeniu info przez fastactivate, to wyświetla wersję 7841.

Czy to jest wersja navcore'a, taka sama była na oryginalnej karcie SD ze starym navcore.

Dlaczego nie zmieniła się na 8842, skoro nowe pliki zostały skopiowane, bo chyba powinna?

 

Regulamin forum jasno mówi o zasadach zamieszczania zdjęć :!: - Prezes

 

thumb_hosting_zdjec_1432819225__mriii.jpg

 

 

Rozwiązanie:

Przed przystąpieniem do aktualizacji/aktywacji nowych map należy podnieść wersję navcore na nawigacji w samochodzie do 8.842 poprzez aplikację TomTom Home.

Edytowane przez jgoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie joysticka do nawi. Podłączyłem wszystko (Radio, nawi, wzmacniacz, joy itd nic z kompletu), radio działa, ekran nawi działa i wyświetla radio, ale nie działa pilot. Zadziałał (tak mi się wydaje) gdy włożyłem karte SD z aktualizacją nawi i udało mi się potwierdzić chęć aktualizacji. Czy wystarczy sparować CLIPem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie masz wyświetlacz nawigacji który nie ma zakodowanego jojstika tylko pilot BT dlatego nie działa

Da się za pomocą clipa ustawić , wymaga odpowiedniego konfigu dla samochodu i się da

Dużo prościej za pomocą renault commandera

Jak by co to mogę zrobić nawet wysyłkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamontowalem navi w mojej megance III nie bylo to wcale takie trudne mialem same kostki podlączalem kable wedlug opisow 4 kostek radio wyswietlacz joy pasy wazne jest tylko jedno zeby cany podpiac tak jak jest opisane w poprzednich postach najpierw maja isc do NAVI potem wracają do RADIA bo joy nie bedzie dzialal kazdą czesc mialem z innego auta radio wyswielacz biala kostka dodam jeszcze ze zmienilem radio na takie z USB wbudowanym i tak sie zastanawiam co z tymi VIN skoro kazdą czesc mialem od innego auta i u mnie poszlo? mysle ze jezeli komus cos nie dziala to zepsute albo po prostu kable zle podlaczone

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tom tom live zostal zlamany wlaśnie zainstalowalem mape z 2009 Estern Europe zhakowaną kupilem zdrapke i mam najnowszą mape za 100zl dodam że mam system 9884 to jest dla tych co nie mają żadnej mapy lub tylko mape Francji

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tylko mape Francji za pomocą zdrapki można uaktualnic tylko mape tą która jest na karcie jako mapa centralna wiec wgralem mape zhakowaną Estern Europe starą i za pomącą zdrapki uaktualnilem do najnowszej i tyle i teraz mam jako mape centralną Estern Europe na tom tom live.(Za pomocą zdrapki nie da sie kupic mapy można tylko uaktualnic mape obecnie posiadaną na karcie !!!)

Edytowane przez krzysztof098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 15.09 mam za friko (nie wiem jakim cudem) aktywną usługę live w nawigacji, która sprawdzała się bardzo dobrze podczas mojego ostatniego wyjazdy zagranicznego informując o korkach na trasie oraz zamknietych odcinkach na Słowacji, gdzie obecnie sporo jest remontów.

W PL wyprowadziła mnie na manowce kiedy jadąc do Wwy z Cieszyna byłem na A1 i navi poinformowała o zdarzeniu przed Czestochową, z powodu którego czas podróży wydłuży się o ponad 38 min i zapodała mi trasę przez Tarnowskie Góry. Jednak postanowiłem jechać na Częstochowę i żadnych utrudnień nie było. Być może np. w przypadku wypadków i związanych z tym utrudnień taki alert dosyć długo wisi im w systemie stąd taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z chłopakami z TomToma otrzymałem od nich kod rabatowy i aktualizacja mapy Europy na rok kosztowała mnie 154 pln.

W przyszłym roku pociągnę jeszcze raz przed wakacjami aktualizację i powinno wystarczyć do momentu sprzedaży megankia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!