Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pierwszej rejestracji podając jeden z krajów LIVE przysługuje ci 3 miesięczny okres próbny na usługi LIVE (Belgium, France, Germany, Ireland, Italy, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Portugal, San Marino, Spain, UK, Vatican City), czyli w tym czasie nie musisz wykupować abonamentu.Na dzień dzisiejszy aktywację usługi Live możemy zrobić tylko za granicą, czyli w krajach w których ta usługa jest oferowana oficjalnie ,np. w Niemczech lub UK. Nie wystarczy jednak pojechać na przejście. Trzeba zgubić polski zasięg zupełnie, czyli około 10-15 km od granicy lub zmienic w TT lokalizacje na inną niz Polska.

(Jeszcze małe sprostowanie. Wszystkie TT LIVE zaczynajace sie od wersji 9846 w dól zostaly calkowicie zlamane!!!)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w PL też jest oficjalnie dostępna usługa Live. Ja założyłem konto na niemieckiej stronie, przepisałem aktualne aktualizacje map do nowego konta i wykupiłem jako "niemiecki" klient Live za połowę ceny jaką zaśpiewało ASO. Aktywacja bez problemów, wszystko działa - niemiecka solidność ;)

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Zapadła decyzja o doposażeniu naszej megi w nawigację.

Z racji gwarancji chciałbym to zrobić nie inwazyjne w instalację lub w jak najmniejszym stopniu. Wiele zdjęć z tego ciekawego tematu już wygasło np skąd pobrać sygnał ABS więc mam pytanie czy jest ktoś kto świeżo to robił lub też ma jakiś manual? Navi dokładałem do swojego C5 ale to była kwestia dołożenia 3 kabli do ekranu i przełożenie kilku pinów w kostce. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał ABS jak będziesz miał szczęście to w lewym przednim słupku w kostce będzie wolny PIN, ale też zdarzyło się że kabelka tam nie było i trzeba było brać z komory silnika z skrzynki obok akumulatora. Było pisane na forum.

post-24044-0-95338600-1445372351_thumb.jpg

post-24044-0-39385200-1445372378_thumb.jpg

post-24044-0-86720000-1445372391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję na pewno się przyda, na razie temat chwilowo odłożony z powodu poważnych problemów zdrowotnych taty.

w najbliższym czasie będę jechał do ASO to zapytam też co gwarant sądzi o takiej modyfikacji samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie podobno nie do końca, na wcześniejszych stronach pytałem o ten temat i jeden z kolegów pisał że w jego ASO nie robili przeszkód a wręcz mu kibicowali. tylko zasadnicze pytanie, co w wypadku jakiejś awarii elektrycznej, bo mam wrażenie że się ASO wypnie i odmówi naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam chęć dołożyć sobie nawigację do Megane 3 2010r, jestem w tych sprawach laikiem chociaż lubię sobie podłubać :), mam to płaskie radio bez żadnych gałek. Chciałbym wrzucić TomTom'a Live, czy wystarczy, że kupię sam "ekran" czy radio również muszę zmienić? Do tego potrzebny jest jeszcze joystick, antena gps i z tego co wyczytałem ta biała "puszeczka" jakiś tam moduł + do tego wiązka wnętrza - musi pochodzić od wersji z NAVI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio może pozostać, wystarczy aktywować w nim nawigację

Puszka bic musi być ( to ta biała )

Nie koniecznie jest potrzebna całą wiązka wystarczy wtyczka do nawigacji a kabelkologię można dorobić ( przepuszczamy audio przez nawigację + 6 przewodów CAN L i H aktywacja multimediów Zasilanie + - Sygnał ABS )

Antena GPS na podszybiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki cinas_ za odpowiedź, jeżeli chodzi o aktywację navi w radiu to robi się to clipem czy w ustawieniach radia? i jeszcze jeżeli chodzi o wtyczkę do navi to gdzie można taką kupić tylko allegro z używek czy gdzieś w elektronicznym się to dostanie? a może Ty masz coś do sprzedania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, teraz podsumowując, jeśli do swojej meganki III najuboższej ;) kupię z innej komplet navi z kablami kostkami i tym wszystkim co trzeba to będzie śmigać wszystko bez dodatkowego strojenia?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Składam zestaw mam już Radio, Nawigację, Joystick, Antenę GPS. Nigdzie nie mogę dostać wiązki od samochodu z nawigacją - nie ma nikt czegoś do sprzedania? Ewentualnie potrzebnych kostek? :/

Edytowane przez mateuszchm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!