Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zakładałem, działa, jest OK. Kostki tylko używki (32 piny), 12 pin - można dobrać z Daci, przeważnie obie do kupienia z całą wiązką ( <_< ). Schemat kompletny zamieściłem na forum. Kupując radio zwróć uwagę czy nie jest to wersja "z navi" - brak możliwości ustawienia zegarka...co swoją drogą zmotywowało mnie do założenia navi (w trakcie ).

A dla posiadaczy fluence - jak ktos chce dołożyć navi - co wiąże się z obsługa jej z pilota (jak od telewizora), to polecam wymienić tunel środkowy i zrobić wersję jak w megane. Sumarycznie wychodzi to wszystko po tych samych pieniądzach, a jest praktyczniejsze. Wymiana tunelu ma też jeszcze jedną zaletę: ten od wersji pod navi sprawia wrażenie lepiej wykonanego jakościowo. Nie ma również problemu z przeszczepieniem kanału powietrznego dla tylnych siedzeń z wersji oryginalnej (2 zaczepy prowadzące kanał do zrobienia).

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was jeszcze jedno pytanie,

jak pewnie zauważyliście mam wersje megane iii z tomtom'em, i takie pytanie,

czy nawigacja musi się wyświetlać cały czas z przerwami np na zmianę na radio czy CD itp,

czy jest możliwość żeby cały czas wyświetlały sie stacje radiowe lub utwory jakie mam na CD

i nie wracała co chwile do pokazywanie pozycji gdzie jestem ?? wiem że można ją całkowicie

wyłączyć i będzie pokazywać godzinę i temperaturę ale nie o to chodzi,

z góry dzięki za pomoc,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakładałem, działa, jest OK. Kostki tylko używki (32 piny), 12 pin - można dobrać z Daci, przeważnie obie do kupienia z całą wiązką ( <_< ). Schemat kompletny zamieściłem na forum. Kupując radio zwróć uwagę czy nie jest to wersja "z navi" - brak możliwości ustawienia zegarka...co swoją drogą zmotywowało mnie do założenia navi (w trakcie ).

A dla posiadaczy fluence - jak ktos chce dołożyć navi - co wiąże się z obsługa jej z pilota (jak od telewizora), to polecam wymienić tunel środkowy i zrobić wersję jak w megane. Sumarycznie wychodzi to wszystko po tych samych pieniądzach, a jest praktyczniejsze. Wymiana tunelu ma też jeszcze jedną zaletę: ten od wersji pod navi sprawia wrażenie lepiej wykonanego jakościowo. Nie ma również problemu z przeszczepieniem kanału powietrznego dla tylnych siedzeń z wersji oryginalnej (2 zaczepy prowadzące kanał do zrobienia).

 

 

Jeżeli kupię ten adapter to bedzię OK ??

 

pzdr

post-81643-0-34436900-1432480378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy w wersji carminat tomtom jest możliwość ustawienia aby cały czas wyświetlała max dopuszcz.prędkość? to tak apropos nowych przepisów drogowych. Czasem daje mi znać że przekraczam prędkość ale w większości trasy tego nie robi. Być może jest opcja wgrania jakiejś nakładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam, wyświetla dozwoloną prędkość w lewym dolnym narożniku wyświetlacza nawigacji, przechodząc w czerwony kolor po przekroczeniu dozwolonej.

Z tym, że bardzo często wyświetlana dozwolona prędkość mija się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupię ten adapter to bedzię OK ??

Nie. Masz w tej chwili Fakra (qudlock), a masz mieć dwie wtyczki : jedna 32 piny (biała) i druga 12 pinów (też biała). Poszukaj na forum, są zdjęcia tyłów radia co masz i chcesz mieć, zobaczysz o co chodzi.

http://megane.com.pl/topic/56528-zlacza-radia-wtyczki/page__p__397964__fromsearch__1#entry397964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

A czy ten adapterek może być ??

bo jeśli trzeba będzie ciąć wiązkę i lutować to sobie odpuszczę chyba...

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

post-81643-0-59195900-1432545544_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest do Dacii, nie ma tam 32 pinów. Poza tym to jest gniazdo a nie wtyk. Jak już kupisz kostki to zlutować pare kabli to nie problem. Zawsze można dać na "skrętke" :rolleyes:

 

Dodano: 25 maj 2015 - 15:17

Mam pytanie odnośnie pilota (joystick) navigacji - chodzi mi o wtyczkę. Czy w wiązce z megane jest użyta taka wtyczka jeszcze w jakimś innym miejscu?

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam, wyświetla dozwoloną prędkość w lewym dolnym narożniku wyświetlacza nawigacji, przechodząc w czerwony kolor po przekroczeniu dozwolonej.

Z tym, że bardzo często wyświetlana dozwolona prędkość mija się z rzeczywistością.

 

 

Właśnie dlatego szukam może da się coś dograć do istaniejącej mapy coś w stylu jak fotoradary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta biała wtyczka jest tylko w joystiku nawigacji.

Wydaje mi się ze zlokalizowane taka kostkę w wiązce w kolorze czarnym. Wiązka środka auta, nie deski. Sprawdzę czy pasuje i dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!