Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dołożyłem nawigację do megane z radiem z usb i bt (radio oryginalne z mojego samochodu). Na module BIC 280380655R nawigacja się nie uruchamia, jak zamiast BIC podpinam mały wyświetlacz wszystko działa. Czy po dodaniu BIC trzeba CLIPEM zmieniać coś w radiu (aktywować nawigację)? jeśli na wyświetlaczu zamiast niego nawigacja działa? Jeszcze jedno pytanie sterowniki 280380655R były i w Lagunach i w Megankach, na moim jest soft v87.00, czy ktoś się orientuje czy on zawiera skrypty i dla meganki i do laguny, czy trzeba może go przeprogramować? Nie jestem na 100% pewny z jakiego on jest modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, a czy CLIPEM bez BIC ze starym wyświetlaczem tak jak było oryginalnie  powinienem połączyć się z radiem? CLIP nie łączy mi się z radiem i z modułem multimediów (nie wszystkie kalkulatory odpowiadają , zaznaczałem ponowne wykrywanie elementów ), z silnikiem się łącze.. Piny 12 i 13 z gniazda OBD mają fizyczne przejście do wiązki radia i do nawigacji, przewodów nie przecinałem tylko dolutowywałem wiązki więc nic nie rozłączyłem.. Chyba że CLIP ma coś uwalone na CANie multimediów.

Drga sprawa to nie mam dźwięku z nawigacji, muszę sprawdzić czy  dobrze wsadziłem piny 14 Audio -  i 15 Audio +, ewentualnie czy ma znaczenie ich zamiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może i jest, ale nie mogę się połączyć z multimediami CLIPEM, kalkulatory nie odpowiadają (zaznaczam ponowne wykrywanie), elementy nie wykryte radio i moduł multimediów chyba 1712, piny z OBD 12 i 13 mają przejście na radio i na nawigację.  Gdzie są umieszczone terminatory 120 Ohm na magistralii CAN multimedia, czy coś takiego występuje? Bo między pinem 12 i 13 wg pomiaru mam rozwarcie przy wypiętym radiu, wyświetlaczu, a chyba powinna być rezystancja terminatora 120 Ohm.

A właściwie to 60 Ohm, równolegle dwie 120

Edytowane przez aferdzyn
nowe ustalenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykluczyć problem z magistralą CAN multimedia jutro  sprawdzę CLIPA w Daci Duster czy to nie jego wina.

 

W daci duster CLIP nie wykrył mi radia, wydaje się że to on jest uszkodzony. Z ciekawości w których urządzeniach są terminatory? Jeden jest w radiu bo jak mierze piny od can multimedia w radiu to mam 124 Ohm, ale ani w BIC ani w nawigacji już tak mi nie wychodzi, w czym jest drugi terminator magistrali?

Edytowane przez aferdzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!