Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już dźwięk z nawigacji w radiu, problemem był chiński CLIP nie działający na pin 12, 13.. Czytałem ten wątek od początku i niektórzy zamiast BIC zostawiali swój  stary wyświetlacz zamiast niego, u mnie jak tak robiłem to wchodząc w menu radia wszystko wyświetlało się bardzo wolno z dużym opóźnieniem i z różną prędkością na wyświetlaczu i na ekranie nawigacji (występował jakiś  konflikt), po podpięciu samego BICa menu radia działa płynnie.

Mam jeszcze pytanie co do manetki sterowania radiem pod kierownicą, są różne wersje, ja mam z napisem u góry MEDIA- RADIO, są wersje z AUDIO/SOURCE -TEL/NAVI i na dole wybieranie głosowe, czy wymiana na taką z napisem tel/nawi coś usprawnia w obsłudze nawigacji? Mam radio z usb i bt na panelu radia, bez wybierania głosowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie manetki to jestem właśnie po wymianie. Zostawiłem sobie to na deser po wymianie radia z płaskiego czarnego na to z BT.

Wymiana jest prozaicznie prosta, w sumie trzy śruby do odkręcenia.

Ze względu, że te manetki są stosunkowo tanie zdecydowałem się na zakup, głównie liczyłem na wybieranie głosowe.

Niestety -ROZCZAROWANIE-Wszystko działa jak działało w starej manetce a wybieranie głosowe kompletnie nie reaguje.

Będę wdzięczny jak ktoś podpowie jak to uruchomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ma znaczenie ten opis przy przyciskach?  Co daje TEL / NAVI. Jeżeli chodzi o wybieranie głosowe to nie robi tego sama manetka, a masz podłączony mikrofon? Zależy  to też od radia, nie wiem czy radio z BT i USB na panelu ma taką opcje. Które radio założyłeś? z samym BT czy z BT i USB na panelu.I pewnie trzeba to włączyć w konfigu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz nawigację fabrycznie założoną?  Co masz na manetce za napisy? Ja bez nawi mam Media - Radio też bez głosowego, teraz dołożyłem nawi. Gdzieś coś pisało że ta wersja radia chyba nie ma wybierania, ale nie na 100% jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Doposażyłem swoją megankę w nawigacje TOM TOM Carminat Live. Mam problem ponieważ, wczoraj jak była włożona karta oryginalna UNITED KING, to wszystko działało a dziś jak tylko wgrałem oryginał kupiony na TOM TOM HOME polski przestały działać 2 przyciski górne lewy i prawy i tak samo dolne lewy i prawy. Ściemnianie, planowanie trasy i back normalnie działa oraz sam dżoistick. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

1. A czy np. mam problem również z pozycją GPS ekran klatkuje nie jest to płynne przesuwanie się strzałki po ekranie tylko skacze i w trakcie jazdy strzałka się obraca. 

2 temat to zegarek jest o godzinę przestawiony do tyłu. 

3 temat każda aktualizacja jest taka ,e po włożeniu zaktualizowanej mapy na ekranie się pokazuje proces aktualizacji a u mnie nic takiego się nie pokazali tylko od razu mapa Polski. 

4. Zamiast ikony samochodu Megane jest strzałka. Jak była zagraniczna mapa to wszystko wygladalo jak oryginał. A czy da się do nawigacji oprogramowanie pobrać bo ja tylko pobrałem mapę Polski ale to nie jest tak jak powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!