Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2023 o 18:56, Geber85 napisał:

Witam, pobierałeś mapy ze strony TomTom czy udało się zaktualizować w jakiś inny sposób?

Sporo czasu mnie tu nie było...

Nie, nie pobierałem niczego ze strony tom toma, zrobiłem to w inny sposób.

W dniu 18.02.2023 o 17:42, Jummbo76 napisał:

Cześć Wszystkim. 

Doposazylem Megane 3 w TomToma i tu pytanie- jak i co zmienić w radiu i w navi by wyświetlały się informacje z radia? Skrypt radia?  Radio z USb i BT (polift)

Jest możliwość w Tom Tom live ustawienia informacji z radia podczas jazdy samochodem jeżeli się nie korzysta z navi?? Ja do tej pory myślałem że się nie da...

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.05.2023 o 00:03, patrykus1991 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: 

Po co cytujesz całość i to w dodatku sam siebie :?: - Prezes 

Wyświetla tylko na navi mapę itd a info na dole i ustawienia radia już nie. Zrobiłem sobie już dzisiaj w dwóch wtyczek i 5 przewodów przejściówkę na can multimedia. dtt4all też mam ale jak chciałem połączyć >nawigacja>config to po prawej w programie mam "no data"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj. Dzięki cinas po włączeniu radia wykryło jak wszedłem w konfig nawigacji. Radio mam "R2" A na navi było "R1" Dodatkowo ustawiłem w Mll na radio display, i temp display i write. Po wyl i wł wszystko śmiga:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pytanko, wrzuciłem TomToma do Scenica2, wszystko działa poza panelem sterującym, początkowo był stary od Carminat DVD i myślałem, że to jest powodem.

Niedawno zamontowałem panel od TomToma z Laguny3 ale nadal nie działa, jest jednak coś dziwnego bo nawi reaguje na pilota BT który ma żonka w Clio (też jej zamontowałem tam TT) Moduł nawi pochodzi z MeganeIII na 100%, Clip widzi moduł i czyta VIN, podłączenie jest na 100% ok. sprawdzone ze 4 razy. Wszystko działa, moduł C-BOX, sterowanie z kierownicy, radio, możliwe, że mimo, że TT jest z Meganki to skonfigurowany jest na obsługę pilotem i stąd nie działa panel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jeszcze jedno pytanko, mam elemka który działa z programem FES do Fiata ale nie chce działać z DDT4ALL a nim mogę zmienić konfigurację bo Clipem tego nie zrobię, czy z DDT działa inna wersja kabla czy może ja coś źle robię mimo tego, że kabel działa w Fiatach w pełnej opcji łącznie z osiowaniem proxy, adaptacjami itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest to ELM327 na pic18 to nie będzie działał z Renault to raz. Dwa to żeby dostać się do konfiguracji ekranu czy też radia potrzebujesz przejściówkę na can multimedia. Jeżeli masz clip to zrób auto konfiguracje ekranu po vinie meganki z radia a skoro jest to zestaw jednego auta to po prostu ak

Edytowane przez moki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy element jest z innego auta, o przepięciu CANa wiem bo ELM czyta z 6-14 a multimedia jest na 12-13. O tej automatycznej konfiguracji to pierwsze słyszę, możesz podpowiedzieć gdzie jest ta opcja, pod ikonką naprawy, gdzieś po lewej stronie jak np. konfiguracja sieci multiplexowej?

Co do  wejścia przez MeganeIII to jest lipa bo po wklepaniu VINu krzyczy o nieznanej konfiguracji, multimedia mam skonfigurowane jako ClioIII bo tylko w tej konfiguracji nie wali błędami. Zamówiłem ELM 327 na pic18f25k80, wszędzie piszą, że lata bez problemu z DDT na tym chipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna konfiguracje można odpalić najszybciej poprzez wejście w tryb kluczyka czyli naprawy w clip następnie książeczka a potem w książeczce będzie podpunkt zwany automatyczna konfiguracja. Pamiętaj tylko ze do ak potrzeba płyty reprog oraz stabilnej sondy rlt. Po wejściu przez vin Megane 3 będzie komunikat o konfiguracji ale jak go potwierdzasz to sieć multimedia clip będzie widział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady, dżoj działa po zmianie konf. ekranu przez DDT4ALL ale z AK jest mały problem bo po uruchomieniu procedury chyba próbuje łączyć się z BIC i wywala komunikat o braku połączenia. Dołączę jeszcze BIC na pająku i spróbuję z nim. W ScenicuII gdzie siedzi TomTom nie zrobię AK bo tam nie ma tej opcji i robię to na UCHu z Laguny III który sprezentował mi kolega z forum za co mu bardzo dziękuję.

Zabawę z AK robię żeby postawić radio z komunikatem ,,podłącz urządz diag,, bo w aucie TomTom działa już bez problemów

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!