Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Radio z takim komunikatem postawisz też przez ddt4all, zmieniaj opcje z cbox/bez cbox lub bose/ bez bose i powinno wstać. To Ty tam wrzuciłeś zestaw bez bica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zestaw siedzi z BIC-iem. Już ogarnięte, zrobiłem AK na UCH z LagunyIII ale do kompletu Clip chciał też BICa, bez niego wywalał komunikat o włączeniu BIC.

Zmiana opcji nic nie dawała, ciągle komunikat.

Tak to wygląda obecnie.

Radio miało być tymczasowe ale wersje z Clio III czy TraficaII są drogie i tak siedzi sobie nadal ze ScenicaIII, mam jednak plan jak panel zrobić na klasyczny prostokąt

IMG_20230811_194625.jpg

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, jmalos napisał:

Co mam robić, jeśli w DDT4 mam komunikat, że brak odpowiedniego pliku ECU

Na pewno łączysz się z audio i nawigację odpowiednią przejściówką dla elma? Brakujące pliki mogą być w nowszej bazie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Przejściówkę to sobie sam zrobiłem,  przestawiłem przewody CAN  na

 canH radio - 13 pin

  canL radio - 12 pin

w kablu przejściówce.

2/ Jeśli  chodzi o  BRAK WYKRYWANIA radia i nawigacji  to dokładnie taki taki sam problem jak mój zgłaszany jest  na forum DDT4ALL

https://github.com/cedricp/ddt4all/issues/477

Cytuję

"radio and navigation appear with "red" colour, with means that is not a exact macth between ECU xml and DDT4all database"

3/ Niestety na tym forum DDT4ALLnie poradzono sobie z problemem

Wniosek z dyskusji na GITHUB są dwa 

 -   nie z  każdym radiem  i nawigacją Renault można się połączyć

  - jeśli już dobierze się jakiś podobny plik XML który pozwala na komunikację (na tym forum sugerują  r208 v3.81,NFA wersja 0.6? NFA2 V1.3)

 wtedy trzeba wpisać VIN aby otworzyć komunikację

4/ Spróbuję jeszcze włożyć inne radio R1_08 (bez bluetooth, ref. 281150030R) gdyż tylko takie mam. Jeśli będzie znowu porażka to chyba się poddam.

Chyba że na tym forum ktoś zna taki temat i mi pomoże.

EDIT:

Połączyłem się w końcu z radiem i nawigacją przy użyciu DDT4ALL.

Aby zaoszczędzić innym straty czasu opisuję poszczególne kroki.

1. Kupujemy  kabel rozgałęziacz OBDII za 24 zł

https://allegro.pl/oferta/16-pinowy-rozdzielacz-obd2-przedluzacz-meski-na-13893430591

2/ Krosujemy przewody canH i canH dla modułu 261-radia i  662-nagiwigacji

image.thumb.jpeg.0b0dccb149dd689e0f1f4f5a1c03e7aa.jpeg

 

image.thumb.png.845d425bf40102ec9ecbcff4bd17f49e.png

 

3/ Informacja dodatkowa

  Na pinach 12,13 w samochodach renault łącza się moduły

247 - INSTRUMENT PANEL(przewód 34HY- aktywacja, 34HU-sterowanie)
1127 - VIDEO DISPLAY
2152 - TELEMATIC COMPUTER
261- RADIO
1657 - Multimedia keypad

662 - NAWIGATION COMPUTER (sterowanie z 1657)

4/ Jeśli  DDT4ALL nie wykrywa dopasowania radia i nawigacji nie przejmujemy się tym

5/ Wybieramy plik *.XML lub *.JSON sterujący radio R1 albo R2

Na załączonym obrazku odczytuję częstotliwość odbieranego programu

image.thumb.png.c4bf925e210dd64685f47d16339e5e83.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis wykonania tej przejściówki był już kilka razy podawany na tym forum, najprościej to zrobić właśnie przy użyciu przedłużacza obd2. Twój opis też się przyda.

Czułem, że coś nie tak z wcześniej wykonanym połączeniem elma dla multimedia Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniewa,  doceniam Twoją wiedzę i zaangażowanie w wyjaśnianie problemów na tym forum.

Podpytam Cię jeszcze czy coś Ci wiadomo w temacie  "zablokowania wyłączania radia".

Przy wyłączonym zapłonie  co 15 min trzeba ponawiać włączanie radia.

Irytujące to.

W 2017 roku założony był wątek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 23:23, jmalos napisał:

Co mam robić jeśli w DDT4 mam komunikat że brak odpowiedniego pliku ECU.

Jak takie pliki można zdobyć?

 

image.thumb.png.93e2902598d2ddb227d9ff28f94a69c0.png

Ddt4all nie kojarzy wszystkich modułów z odpowiednimi xmlami. Szczególnie w przypadku gdzie modułu posiadaja najnowszą wersje softu zainstalowana. Komunikat mówi „not perfect match” czyli nie idealne dopasowanie. W takim przypadku dla radia najlepiej wybrać wersje R2 v08, dla ekranu nawigacji nfa2.5 i dokonywać zmian w konfiguracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, z racji tego że udało mi się tanio dorwać radio z Espace IV które wygląda identycznie jak to z clio z zewnątrz, postanowiłem je podmienić i dołożyć 2 antenę. Skonfigurowałem radio pod to co mam czyli: Nav, Cbox, kamera i wpiąłem do auta. Wszystko wyświetla się do etapu godziny klikam na radiu przycisk włącz i nic się nie dzieje. Czyżby radio z Espace miało jakiś inny rodzaj wybudzania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!