Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam auto z Niemiec i też tom tom i też były wgrane mapy DACH, czyli Niemcy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein. Dokupiłem mapę Polski około 2 lata temu z pakietem aktualizacji. Niestety teraz widzę, że za tą samą cenę jest mniejsza ilość aktualizacji. Niedawno zepsuła mi się karta pamięci z mapami i byłem zmuszony kupić nową czystą i przełożyć mapy. Szczerze polecam kupić nową kartę i nie korzystać z tej fabrycznej. Karta Renault jest dużo wolniejsza niż ta którą kupiłem za 35 zł, pomijam już pojemność, bo nie ma to zbytnio znaczenia, bo 32 GB jest aż aż. Jest znacząca różnica w przesyłaniu map z komputera do karty pamięci oraz w wczytywaniu przy uruchomieniu auta. Procedura przygotowania karty do zainstalowania map jest bardzo prosta. Najpierw wkładamy pustą kartę do czytnika następnie idziemy do komputera i po zainstalowaniu programu mamy możliwość dodania map. Mapy kupuje przez program tom tom, ale są też promocje i kody rabatowe przysyłane mailowo. Największe dziadostwo to oddzielna mapa fotoradarów za dodatkową opłatą. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, jestem nowym użytkownikiem M3 i pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Czy moja navi to wersja Carminat Live? Niestety nie mam mapy Polski. Czy navi będzie chodziła tylko z oryginalnymi mapami?

 

1657054759097.jpg

Edytowane przez Geber85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w ikonę info i pod nazwą urządzenia odczytasz wersję aplikacji. Gdy będzie zaczynała się o liczby 9 np. 9.884 to jest live a gdy zaczyna się od 8 to navi jest zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widziałem na zagranicznym forum że pojawiły się mapy dla tt live w wersji 10,85. ktoś to wgrywał? Testował?

----------------

Zrobiłem aktualizację i działa bardzo dobrze...

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, odgrzeje trochę temat. Był post odnośnie dołożenia zestawu tomtoma z Clio 3 ph2 do Megane 2 ph2 ale nie wiadomo czy autorowi się udało. Mam zestaw z clio 3 komplet z jednego auta (radio z bt), zestaw spięty na stole ale się nie uruchamia. W sensie pokazuje się klepsydra potem logo tomtom i pokazuje się godzina ale radio nie ma podświetlenia i po wciśnięciu przycisku on (gałka) nic więcej się nie odpala. Jest terminacja can, próbowałem na bicu z meganki ale tez cisza. Bez jakiejś specjalnej ramki to nie ruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem na pin 2 i 3 bica +12V, pin 12 masa a pin 15 i 16 to cany. Z PINu 1 idzie info na radio o włączeniu/wyłączeniu systemu multimediów. Ale nadal na ekranie mam tylko godzinę. W radiu w ddt ustawiłem nfa present tak samo w ekranie ustawiłem rad02. Numer bica z clio 280386404R auto z 2009 roku. Jak był live to był już bic o numerach jak w megane tylko ze ma skrypt pod clio.

Edytowane przez moki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie sprawdzałem ale mam wrzucony rezystor do terminacji 120 ohm. Rezystancje zmierzyć zwykłym multimetrem czy czymś bardziej dokładnym? Jaka powinna być jej wartość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!