Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Elektronikę ma dość wspólną z Espace 4 ale niestety w Espace czujnik idzie do uch i z uch lata wskazanie po can. W Lagunie 2 przechodzi przez mały ekran który jest przetwornikiem analogowo cyfrowym lub czytniku nawigacji. Ten sam problem dotyczy ramek wstecznego, chciałem dołożyć kamerę wszystko już na aucie a ramka can z laguny wstecznego nie budzi modułu kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć drodzy Forumowicze. 

Mam do Was prośbę o pomoc zanim zacznę wykonywać jakieś ruchy. Pacjent to Megane 3 2011 rok, ostatnio w trakcie jazdy wyrzuciło mi nawigację pojawił się ekran ładowania Renault Tomtom a następnie klepsydra i tak w kółko. Wyłączyłem samochód uruchomiłem ponownie i nawi ruszyła. Problem jednak wrócił po dwóch dniach i to tak na dobre. Po uruchomieniu pojazdu pojawia się wcześniej wspomniany ekran Renault Tomtom a następnie klepsydra i tak w kółko bez względu czy jadę 5 minut czy 30 nic dalej się nie wczytuje. Po wyjęciu karty że slotu ekran radia temperatura, zegarek działają właściwie, po ponownym włożeniu karty znowu znowu wraca wspomniana procedura. Radio reaguje na podglaszanie zmianę na CD itd. Karta z nawi oryginalna Renault Italia ( auto z Włoch). Teoretycznie mógłbym kupić nową kartę z mapami z Aledrogo ale zanim wydam 100 - 200 zł wolę się dopytać może ktoś miał podobny problem a może to wogole nie wina karty tylko coś poważniejszego i trzeba oddać samochód na złom 🤫Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Edytowane przez hubert20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla bardziej doświadczonych, czy po założeniu konta na TOM TOM i zarejestrowaniu urządzenia, trzeba robić reset do ustawień fabrycznych, usługa LIVE niby się włącza ale nie pobiera danych, a na kliknięcie np. na ikonkę POGODA pojawia się napis błąd serwera ? Pozdrawiam.

5 godzin temu, hubert20 napisał(a):

.....Teoretycznie mógłbym kupić nową kartę z mapami z Aledrogo ale zanim wydam 100 - 200 zł wolę się dopytać może ktoś miał podobny problem a może to wogole nie wina karty tylko coś poważniejszego i trzeba oddać samochód na złom 🤫Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Moim zdaniem karta padła. Możesz zakupić drugą na aledrogo (jak coś to zwrócisz) albo zarejestruj się na stronie TOM TOM i spróbuj przywrócić programem MyDrive Connect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hubert20 Pada Ci karta pamięci, wyciągnij kartę i wszystko będzie OK. Zależnie jaką masz nawi mogę przygotować Ci kartęz mapami lub same mapy do wrzucenia na kartę która sobie kupisz. 
 

@maniek-02 wykupienie usług i to ze w informacjach widzisz zasięg i dane karty nie znaczy że karta jest aktywna. Najlepiej wysłać e-mail do TomTom z numerem seryjnym ekranu z zapytaniem czy karta jest aktywna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam kartę aktywną, wykupiłem subskrypcję na TTLive i mimo iż w okresie darmowym Live działało, to teraz każe mi założyć konto przez TTHome. Czy wystarczy że założę konto i już będzie działać, czy jeszcze kartę muszę aktualizować w kompie. Jutro mam wyjazd i chciałbym to już ogarnąć. Pozdrawiam.449319291_362196783276888_2429070156095953215_n.thumb.jpg.b3839123b94b48bea741f0876a19f11c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Z żelazka przesiadłem się właśnie do Megane III GT z 2010 r w której mam Carminat TT bez live.
"Zrobiłem" navcore , mapy, radary itp ale za nic nie mogę uruchomić TMC.
Próbowałem kilku plików mctx.dat oraz TT Actvatora który tworzy taki plik w/g wybranych krajów, niestety bez powodzenia.
Widać jedynie kręcącą się strzałkę.
Czy w Polsce działa w ogóle TMC ?
Znalazłem kilka tematów o tym a nawet plik który podobno działał ale to wszystko stare wpisy, z przed kilku lat.
Może ktoś z forumowiczów posiada pozwalający na to plik mctx.dat ?
Działa komuś w ogóle TMC na Carminat TomTom w Polsce ???

Edytowane przez robisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mapie jeszcze kilka tygodni temu działał. Teraz świeżo wygrałem mapę 1130 i jeszcze nie załapał. Plik mctx mam od kilku lat ten sam i działał. już nie pamiętam czy go się aktywatorem uruchamiało. Kolego sprawdź, czy mapa znajduje trasę do miejscowości Rowy, pomorskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMC mi łapie codziennie jak jade do pracy na S19 przed węzłem jasionka w kierunku rzeszowa. Natomiast jadąc na wakacje przez całą Polskę z południa na północ nie złapało nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!