Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

tak w reflektorze tuż pod żarówką kierunku (pomarańczową) masz żarówkę świateł do jazdy dziennej u mnie była nie używana tzn nigdy nie świeciła bo nasz rocznik aut miał  włączony tryb skandynawski świateł (tak wyjeżdżały z salonu) zmienili mi to w serwisie na moją prośbę za free (gest handlowy) w CLIPIE teraz mam tak"

-w menu komputera nie mam ustawień "światła do jazdy dziennej" 

- na pozycji 0 wraz z odpaleniem auta zapalają się światła do jazdy dziennej

- na pozycji AUTO steruje tym czujnik czyli w zależności od warunków palą się żarówki do jazdy dziennej lub światła mijania (akurat z tego rozwiązania jestem bardzo zadowolony bo według mnie działa bardzo dobrze i w praktyce jeżdżę na takim ustawieniu non stop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuje. Dziś rano obejrzałem reflektor i jest tam żarówka która się nigdy nie świeci. Pozostaje mi aktywować to Clipem.

 

Znacie kogoś w okolicach Tarnowa?

Zadzwonie sobie też do ASO, zobaczymy jak się cenią.

Proszę czytajcie to co napiszecie zanim klikniecie "zapisz" - mireczek01 -

 

Dzięki - poprawiona ortografia.

Edytowane przez toonek
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toonek napisał:

Zadzwonie sobie też do ASO, zobaczymy jak się cenią.

Jak czegoś nie masz w standardzie to wątpię żeby chcieli Ci pomóc. Ja pytałem o wyłączenie automatycznego ręcznego na zimę. Powiedzieli, że nie ma takiej możliwości, a z lektury forum wynika że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podstawową "gołą" wersję , żarówki też są w reflektorach ale na manetce nie ma możliwości włączenia świateł dziennych , brak czujnika zmierzchu i po próbie włączenia świateł dziennych okazało się że zapalały się światła mijania. Po wróceniu do poprzednich ustawień niestety podejrzewam że to właśnie jednak przez próbę włączenia świateł do jazdy dziennej przestało działać zamykanie auta od środka i przestało działać otwieranie bagażnika całkowicie. W tej chwili jedynym ratunkiem jest nowy moduł komfortu który jak pytałem w salonie muszą specjalnie dla mnie wyprodukować czas takiej realizacji to 8-12 miesięcy i ostateczny koszt nieznany  a najlepiej jeszcze jak auto zostanie w salonie. Więc proponuję dowiedzieć się najpierw w salonie czy w Twoim modelu jest możliwość włączenia tych świateł dziennych. Ja niestety się przejechałem na próbie ich włączenia przez osobę z forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia ‎3‎/‎5‎/‎2018 o 23:14, toonek napisał:

Tryb skandynawski wyłączony, DRL activated ;) przy pomocy taniego Elma i DDT4All.


Hej mogłbyś opisać jak to zrobiłes, i czy to bardzo skomplikowane ?
Mam jakiegoś Elma ale DDT4All nie używałem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 21:34, karads napisał:

Ja niestety się przejechałem na próbie ich włączenia przez osobę z forum.

Witam. Jeśli brak czujnika zmierzchu w pozycji 0 po aktywacji powinny działać dzienne. Czy operacja włączenia świateł odbyła się Clip-em? Zawsze można moduł skonfigurować od nowa ( konfiguracja automatyczna Clip-em ).

Edytowane przez bacablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacablue nie posiadam niestety czujnika zmierzchu ani na manetce włączania świateł dziennych a po probie włączenia Clip-em włączyły się światła mijania zamiast dziennych w reflektorach . Wróciliśmy z ustawieniami jak było przed próbą włączenia i zwróciłem uwagę że pali się dioda zamknięcia auta od środka a nie był zamykany. Po sprawdzeniu co i jak wyszło że przestało działać całkowicie otwieranie bagażnika i zamykanie auta od środka. Znajomy podobno nie miał niestety możliwości skonfigurować od nowa modułu swoim Clip-em ,  natomiast dzwoniąc aby skonfigurować moduł od nowa w salonie usłyszałem że w tak starych autach już tego nie robią i jedyne wyjście to montaż nowego a że podobno nie widzą jego dostępności ani zamiennika stwierdzili że będzie konieczność specjalnego zmówienia aby wyprodukowali go dla mnie , czas od 8-12 miesięcy , muszę zostawić najlepiej auto w serwisie na ten czas i cena bliżej nieznana choć nowe moduły są w cenie około 1300 zł , itd. Na razie zrobiliśmy obejście do otwierania bagażnika na "krótko" . Zaczynam mieć już niestety dość tej sytuacji i coraz bardziej mnie zaczyna denerwować , chcąc cokolwiek schować czy wziąć z bagażnika muszę wsiadać do środka , przekręcać stacyjkę na zapłon i dopiero przyciskiem w środku otwierać bagażnik ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie "halo" wg mnie, nie musisz mieć czujnika zmierzchu żeby w położeniu manetki "0" świeciły dzienne. Powinny świecić dzienne lub żadne inne, a już na pewno nie mijania. Wygląda na to, że z tym clipem coś poszło nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bo w salonie nygusom się nie chce / nie umieją / i policzył by jak za normalną diagnostykę. Polecam kolegę z Wilanowa z Warszawy. autousterka.waw.pl  Napisz do niego na PW. Na pewno pomoże. Do żarówek od świateł dziennych idzie jakaś instalacja, czy są same żarówki w reflektorze?

Edytowane przez bacablue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomqu86

 

Generalnie prosta sprawa. Poczytałem temat na forum Dacii odnośnie DD4All. Z moim Elmem na kablu działał bez problemu - oryginalny Chip PIC...

Po połączeniu i wykryciu modułów należy zmienić dwie opcje. Wybierasz moduł komfortu a w nim konfiguracje świateł. Ja mam czujnik deszczu i zmierzchu więc zadziałało.

drl.png

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 30.03.2018 o 08:36, bacablue napisał:

Witam. Bo w salonie nygusom się nie chce / nie umieją / i policzył by jak za normalną diagnostykę. Polecam kolegę z Wilanowa z Warszawy. autousterka.waw.pl  Napisz do niego na PW. Na pewno pomoże. Do żarówek od świateł dziennych idzie jakaś instalacja, czy są same żarówki w reflektorze?

@bacablue  Trochę ze zwłoką odpowiadam ale gdzieś mi umknęło :( tak mam podłączone żarówki w reflektorach idą wiązki , manetkę zwykłą od golasa czyli pozycja 0 , 1, 2  . Musze w końcu znaleźć czas i coś zrobić z tym zamykaniem/otwieraniem drzwi i klapy od środka a jednak myślę że to przez podłączenie clipa i próbę włączenia świateł dziennych to wszystko padło

Edytowane przez karads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!