Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsze samochody są coraz bardziej do postawienia w garażu i oglądania, jak użytkowania na co dzień. Ja tam wolę jak na zderzaku mam chamski czarny plastik, do wiem, że jak o coś zahaczę, to machnę ręką, a tu koszt co najmniej lakierowania zderzaka. Tak samo brak osłon na drzwiach, chwile taki postoi na naszych osiedlach i już cały poobijany.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mocniejsze albo przypadkowe ruchy sprawiają, że auto chodzi po pasie, kontry idą cały czas, z komfortem to nie ma nic wspólnego.

Sprawdź ciśnienie w oponach lub zbieżność, zawieszenie. Ja swoją jak pomykam 140 czy 170, sam czy z pasażerami nie zauważyłem takich objawów, wręcz czuję wiekszą pewność w prowadzeniu niż w służbowej Skodzie Octavia.

 

Dodano: 08 wrz 2015 - 21:19

Ja tam wolę jak na zderzaku mam chamski czarny plastik, do wiem, że jak o coś zahaczę, to machnę ręką, a tu koszt co najmniej lakierowania zderzaka. Tak samo brak osłon na drzwiach, chwile taki postoi na naszych osiedlach i już cały poobijany.

Przecież tu nie o nasze t.j. kierowców interesy, szmal chodzi tylko o to aby więcej zarobić na nas. Btw w ubiegłym roku koleżanka cofając autem Kia ceed II uszkodziła zderzak, którego wymiana t.j. koszt w PZU (miała AC) wg kosztorysu kosztował 5100 PLN Za auto swego czasu zapłaciła ok. 52 tys. czyli wyszło, że zderzak kosztował 10% wartości auta :-(

 

Powracając do tematu to coraz bardziej podoba mi się nowe Megane i niecierpliwie czekam na premierę, a głównie informację dot. gamy silników.

Mam nadzieję, że nie popełnią błędu wsadzając tam silniczki 3 cylindrowe od kosierek z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jade autostradą to nie lubię przymulać 120 tylko wykorzystuje max polskie przepisy ruchu drogowego :), i ten samochodzik wtedy robi się nerwowy, trzeba naprawdę lekko trzymać kierownice, bo mocniejsze albo przypadkowe ruchy sprawiają, że auto chodzi po pasie, kontry idą cały czas, z komfortem to nie ma nic wspólnego.

Do sprawdzenia w takim razie zbieżność i ciśnienie w oponach na początek, bo nie ma prawa tak się zachowywać. Latam po Niemczech 170-180 i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest czułe na na obniżone ciśnienie w oponach, na autostradę trzeba pompować tyle ile na wysokie prędkości zaleca producent (w moim jest 2,6 z przodu i 2,3 z tyłu).

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 4ka wygląda super i mam nadzieje, ze GT będzie dostępny w HB w Polsce, a nie jak obecnie, tylko kombi i coupe ;/

Z minusów to na fotkach wygląda, ze elektryczny ręczny w wersji "usportowionej". Niby nie wielki problem, ale jakoś nie pasuje to chyba do sportowego auta. Podobnie jak w Golfie R :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia w takim razie zbieżność i ciśnienie w oponach na początek, bo nie ma prawa tak się zachowywać. Latam po Niemczech 170-180 i wszystko jest ok.

 

Żeby nie zaśmiecać dalej tematu zapytam tylko jakie masz felgi i opony? ciśnienia mam prawidłowe.

To od kiedy ta M4 ma być w salonach?

A i jeszcze jedno powiedzcie mi gdzie produkują grandtour-y?, słyszałem coś o Turcji?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wiadomo coś o Meganie IV, a co z Sceniciem IV ? Trzeba będzie poczekać na prezentację w Genewie w marcu 2016....

 

Moim zdaniem nie będzie już scenica IV. Koncepcja miniwanów przegrywa z crosoverami i suvami - wątpię by Renault szło tą drogą. (osobiście uważam ten trend za bezsensowny i sztuczny ale coż:()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać dalej tematu zapytam tylko jakie masz felgi i opony? ciśnienia mam prawidłowe.

Felgi Alu 16" Renault (wzór Kaleido), opony Michelin 205/55R16. Na zimę stalówki 15", Gislaved 195/65R15. Na tych zimówkach prowadził mi się mniej pewnie (za to ciszej), natomiast może być to kwestia zbyt niskiego ciśnienia (chyba miałem 2.2 przód i 2.0 tył). W tym sezonie spróbuję napompować mocniej i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód 2,2 to zdecydowanie za mało, mniej więcej tyle powinno być z tyłu.

Wracając do Scenika IV, to SUVem tej wielkości jest Kadjar.

Nie sądzę więc, żeby Scenic zniknął, skoro to jeden z najlepiej sprzedających się VANów w UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obyś się mylił.

 

Obecnie według wszystkich trendów Kadjar jest naturalnym następcą scenica (formuła minivana na rynku się chyba przejadła - wystarczy zobaczyć statystyki). Dla grand scenica zrobią jakiegoś ala kadjar +2. Ale obym się mylił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!