Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie kolego andrzejm36 za Twój poświęcony czas i przepraszam za zamieszanie. Mam już moduł od kolegi cinasa oraz kamerę i wszystko już sprawdziłem - działa. Tylko kwestia zamontowania kamery i poprowadzenia kabelków.

Dopytywałem się na tym forum o to jak łatwiej i lepiej poprowadzić kabelki i pojawiło się Twoje rozwiązanie, które początkowo bardzo mnie zainteresowało, ale po pierwsze będzie wymagało dużo więcej zachodu, a po drugie poczyniłem już pewne inwestycje (moduł od  cinasa i uniwersalna kamerka w miejsce lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej). Twoje rozwiązanie byłoby na pewno bardziej eleganckie, gdyby okazało się możliwe w moim aucie, ale nie czuję się na siłach zrobić wszystko samodzielnie. Poza tym tak jak to opisujesz nakład pracy będzie o wiele większy niż w przypadku, który wybrałem.

Jeszcze raz wielkie dzięki za Twój czas i chęci. Myślę, że tyle przydatnych informacji zebranych w jednym miejscu przyda się komuś innemu.

Pozdrawiam.

 

Kolego cinas, moduł rzeczywiście jest sprawny, kamera też, wszystko działa - mój uczniowski błąd w interpretacji (rozumieniu) instrukcji.

Dodam jeszcze, że mam kamerkę z liniami dynamicznymi i po sprawdzeniu na razie tylko na próbę działa to bardzo fajnie. Jak już wszystko podłączę, to wrzucę jakieś fotki, a może i filmik.

Pozdrawiam

 

Dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi.

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja chyba jednak odkręcę tylny zderzak  i wytnę otwór na kamerkę w normalnej pozycji .. / stary już jestem  ;) / ... czy macie koledzy jakieś zdjęcia czy linka jak głęboko ma siedzieć ta kamera. Może kolega Yerzo podeśle jakieś zdjęcie ??. Czy od strony wewnętrznej są jakieś wyżłobienia na miejsce wycięcia otworu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, yugo napisał:

Mam kilka pytań.

1. Jaki to ekran? Carminat TomTom, czy R-Link?

2. Czy wiązka przewodów była poprowadzona fabrycznie?

3. Czy był moduł kamery?

4. Ile kosztowała kamera?

 2. wiązka była do połowy auta / od R2 do kamery położyłem nowe kable /

3. kamera ze stelażem kosztowała mnie 300 zł 

a tu jak to fabrycznie wygląda jeśli chodzi o wycięcie zderzaka ... znalazłem 

cam2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.09.2019 o 20:52, cinas napisał:

Ekran 618 , niektóre tak miały iż źle wyświetlały kolory

Można się pobawić renault commanderem lub DDT4all i poustawiać będzie lepiej

Gdzie dokładnie w DDT4all można skalibrować kolory wyświetlania w ekranie nawigacji? Mogę prosić screeana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł mi interfejs ELM327. Jutro zainstaluje DDT4all i zweryfikuje. Na ten czas znalazłem instalke programu ogólną i dedykowaną dla Daci. Czy macie namiary na instalkę z bazą Renault?

 

Pytanie jeszcze czy interfejs połączy się z radiem, nawigacją, bo mój CLIP ostatnio multimediów nie znajduje. A na początku ładnie wszystko wykrywał.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za link. Program zainstalowany.

 

Zamówiłem interfejs ELM 327 z chipem PIC18F25K80 na BT, ale dostałem z WiFi. Udało się połączyć, ale podczas odczytu często rozłączało połączenie WiFi, więc interfejs odsyłam i zamawiam na USB aby mieć pewność połączenia. Podczas automatycznego skanowania w Lagunie3 i w Sc3 nie wykrywało radia, c-boxa i nawi. Wejście nawet w Ecu: NAF2.5 v0.3 kończyło się brakiem odczytanych danych. To samo w obu autach.

1043103300_2020-04-1709_14_01-Window.thumb.png.c29a0ca02b078a3c035879aa57cad22f.png 

2147376942_2020-04-1709_27_15-Window.thumb.jpg.63290b7954ba9795a355383274c9ab3e.jpg

 

W wykrytych Ecu dane konfiguracyjne udało się odczytać. A może coś źle robię. Gdzieś wyczytałem informacje, że aby się połączyć z audio należy zmienić we wtyczce interfejsu PINy Can_L i Can_H , bo Ecu multimediów są na innych pinach.

obd.thumb.png.5196d7c1ab5c6a067acdef4a525e5485.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!