Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko to możesz połączyć pięcioma kabelkami z wsuwkami według rysunku znalezionego w necie.

ebcfedes-960.thumb.jpg.4aabe47b20fb66b997e206f96419d512.jpg 5d0fedes-960.thumb.jpg.6773f796e5d0da7537c1ab90a9f5b897.jpg

 

Połączenie to tak jak już wcześniej pisałeś:

pin6 ELM - podłącz do pin 13 OBD złącza samochodowego
pin14 ELM - podłącz do pin 12 OBD
pin4 - pin4
pin5 - pin5
pin16 - pin16

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Też próbuję walczyć z kamerą cofania, ale nie chcę tego robić w aucie.

Czy któryś z kolegów zna sposób załączenia nawigacji (Carminat TT, Carminat TT Live) na stole?

Jakie komendy należy wysłać aby zgasić tzw. "sandy clock" i uruchomić nawigację?

Mam do dyspozycji Clip, DDT4All, Putty (dwa ostatnie z ELM USB, ELS27 USB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

1) Aktywacja multimediów to pin 12 (SPEED)?

2) Czy może być zasilające 12V?

3) Ramki CAN do sterowania kamerą czy uruchamiające nawigację? Jeżeli uruchamiające to jakie?

Podsłuchiwałem radio i podglądałem ramki przy włączaniu/wyłączaniu (ostatnia odpowiedź 62 28 32 00 przy wyłączeniu i 62 28 32 01 przy załączeniu), ale chyba jestem za cienki w te klocki, bo wysyłając je do navi ne uzyskiwałem efektu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, zasilanie podawałem na oba piny 6 (bateria) i 5 (stacyjka), oraz 7 (masa), 3,4/1.2 (CAN).

W takim stanie sięgałem navi Clip'em i DDT4All ale z sandy clock'iem.

Ramki obserwowałem w samochodzie za pomocą DDT4All z adresami 712 (SH) i 732 (CRA), próbowałem wysłać za pomocą Putty z adresami 747 (SH) i 767 (CRA).

Co robię nie tak?

Edytowane przez yuer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. No i w końcu udało się. Przyszedł ELM na USB i problemów podczas pracy nie było. Przejściówka wykonana z przedłużacza OBD2.

U mnie  ustawienia kolorów miały zupełnie inną wartość, niż powinna być.

 

449592577_2020-04-2218_08_00-Window.thumb.png.9b8a862b675731d5282c2ab5c7b146bf.png

 

Zmieniłem to i od razu lepiej. 

 

20200422_180828.thumb.jpg.90b3b28e53320e79740225ff9078f577.jpg 20200422_181206.thumb.jpg.89841d5763cab1a62567926b5b32260b.jpg

20200422_204355.jpg

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Minęło kilka miesięcy od zakupu modułu od cinasa i kamerki cofania i dopiero dzisiaj zamontowałem wszystko. I niestety zonk. Kamera włącza się, ale obraz jest nie do odczytania.

333907960_obrazztylnejkamery-1.thumb.jpg.ba8a9ebefccc12f73eef9b9501df5cff.jpg

Przed montażem na początku lutego podłączałem ten sam zestaw "na krótko" w celu sprawdzenia i wszystko działało poprawnie. Nie mam pojęcia co się stało. Wszystko podłączyłem bardzo uważnie, by czegoś nie uszkodzić. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to podłączenie "-" zasilania kamery. Ponieważ nie chciało mi się dłubać w przewodach auta znalazłem za pomocą miernika uniwersalnego masę na jakiejś śrubie wkręconej w pokrywę bagażnika. Miernik pokazywał 11,8V, czyli napięcie sensowne, zważywszy, że ostatnio bardzo mało jeździłem i akumulator z pewnością jest niedoładowany. Czy przyczyną takiego obrazu może być właśnie takie podłączenie masy i pod odciążeniem (małym, ale jednak) napięcie zasilania znacznie spada?

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież, gdy sprawdzałem wszystko działało.

1. Co może być przyczyną braku synchronizacji?

2. Gdzie szukać przewodu synchronizacji, który to jest?

Czy to jest kabel od kamery do modułu?

Jeśli tak, to pewnie uszkodziłem go podczas przeciągania przez gumową osłonę z wiązką przewodów pomiędzy pokrywą bagażnika, a karoserią.

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już wszystko działa. Okazało się, że przyczyną była zła masa - kabel podpiąłem po śrubę na pokrywie bagażnika. Podałem masę bezpośrednio z akumulatora i kamera zadziałała. Znalazłem masę w wiązce biegnącej do zamka pokrywy bagażnika. Wszystko śmiga jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!