Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego obraz będzie czarno-biały ? Oryginalna kamera ma normalne wyjście composite + wyjście sync. Natomiast Tom-Tom ma układ formowania impulsów synchronizacji z wyjścia composite. W rzeczywistości można pod wejście "sync" podpiąć jeszcze raz sygnał video kamery lub na tranzystorach zrobić prosty układ separacji.

 

Oryginalna kamera nie była z niczym zintegrowana (przynajmniej w kombi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale pamiętam ale prawie jestem pewny, ze podpiąłem zwykłą kamerę "chińczyka" i działo. Nie mam teraz bench'a rozłożonego z zegarami i tom-tomem aby sprawdzić czy przyjmuje tylko NTSC czy potrafi się przełączyć na PAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ponieważ pogoda nas nie rozpieszcza, nie wziąłem się za montaż kamery. 
Korzystając z okazji, że wszystko przede mną chciałbym zapytać kolegów którzy montowali kamery którędy prowadziliście przewody od kamery do nawigacji?

Ja zastanawiam się nad puszczeniem wzdłuż prawego progu. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.09.2021 o 22:49, aniewa napisał:

Wystarczy odczytać numer ekranu. Trzeba go zdemontować. (...) Numer ekranu można odczytać programem ddt4all z ELM 327. Potrzebne połączenie multimedia.

 

 

Dzięki za info. O co chodzi z tym "połączeniem multimedia"? Gdzie tej wersji ekranu szukać w ddt4all? Właśnie wróciłem z parkingu i mam tylko nr aplikacji wygrzebany z menu (wersja live) oraz device number ale to chyba co innego, bo dużo krótsze. Mam nadzieje, ze nie trzeba tam w tym programie znać francuskiego? Przez androida z bluetooth sie uda to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kaziuk napisał:

O co chodzi z tym "połączeniem multimedia"

Pozamieniać połączenia w elmie lub kupić przedłużacz i w nim połączyć przewody według tego schematu:

pin6 ELM - podłącz do pin13 OBD złącza samochodowego
pin14 ELM - podłącz do pin12 OBD
pin4 - pin4
pin5 - pin5
pin16 - pin16

Androidem nie sprawdzałem to nie wiem czy odczyta numer nawigacji.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się komplikuje... To zwykły elm od chinczyka (bo taki wlaśnie mam) nie działa w renault? We fiacie tak było, że też trzeba było coś motać. A może chodzi tylko o wersję z kablem?

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kaziuk napisał:

Wszystko się komplikuje... To zwykły elm od chinczyka (bo taki wlaśnie mam) nie działa w renault?

Zwykłe elm od chińczyka działa i w M III wykrywa 11 modułów oprócz radia i nawigacji. Dla tych dwóch modułów należy pozamieniać kabelki by z nimi się komunikować. Taki wymysł w Renault dla M II i M III. W M IV już nie ma tego problemu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!