Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Nie doczekałem się podpowiedzi, widać zadawałem zbyt zaawansowane pytania. Może powinienem na tym forum zapytać jak się siada za kierownicą samochodu...

Zdobyłem narzędzie do prostego podsłuchiwania CAN, podpiąłem się do Multimedia CAN i zaobserwowałem:

Naciśnięcie przycisku włączenia radia (R2-08) to ramka: 80 05 bb bb bb bb bb bb z adresem 58f

Radio melduje swój stan ramkami pojawiającymi się co około 500ms.

Radio wyłączone to ramka: 00 81 81 81 81 81 81 81 z adresem 5b8.

Radio włączone to ramka: 10 81 81 81 81 81 81 81 z adresem 5b8.

Zmiana stanu radia jest poprzedzona ramkami:

Radio wyłączone na radio włączone: 11 81 81 81 81 81 81 81 z adresem 5b8.

Radio włączone na radio wyłączone: 01 81 81 81 81 81 81 81 z adresem 5b8.

 

Aby uruchomić TT Live na stole i zobaczyć nie tylko SandyClock musiałbym nadawać ramki 10 81 81 81 81 81 81 81 z adresem 5b8 co około 500ms.

Nie chce mi się budować takiego urządzenia i postanowiłem działać na aucie (pogoda już na to pozwala).

 

Jak widać nie święci garnki lepią i wiedza jest do zdobycia, tylko po co odkrywać Amerykę? Czy każdy kto zadaje pytanie na forum jest potencjalnym konkurentem dla tych, co żyją z posiadania wiedzy? Śledząc wątki na tym i innych forach widać, że i tak jest dużo osób, które cenią swój czas i są gotowi zapłacić innym za zrobienie użytku z posiadanej wiedzy.

Posiadłem potrzebną mi wiedzę i co? Czy jestem konkurentem dla świadczących usługi? Nie.

Nie można było od razu tak odpowiedzieć? Nie każdy ma problemy z siadaniem za kierownicą, są tacy, co chcą wiedzieć trochę więcej i są w stanie pojąć udzielone odpowiedzi. Dlaczego traktować ich tak protekcjonalnie?

Ja akurat jestem z tych, co wolą sami sobie popsuć auto niż dać zarobić innym.

Mam koncepcję jak używać TT Live z aktualnymi mapami bez płacenia koszmarnych pieniędzy TT, ASO czy cwaniaczkom na serwisach aukcyjnych.

Jak zweryfikuję, podzielę się wiedzą. I tak większość forumowiczów nie pokusi się o samodzielne doprowadzenie swojego TT Live do takiego stanu. I zapewniam, nie mam zamiaru czerpać z tej wiedzy korzyści, wystarczy mi satysfakcja. Jak polegnę, i tak przekażę wiedzę, może ktoś podejmie trud kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co się oburzasz ?

Robisz coś czego raczej nikt nie robił bo nie miał takiej potrzeby

Pytałeś o ramki can. Nikt nie odpowiedział bo pewnie nikt nie zlogował tych ramek i a Ty wyszedłeś z założenia iż wszyscy ukrywają wiedzę :!:

Mi nie była taka wiedza potrzebna jaka ramka uruchamia nawigację , mam całą wiązkę i z modułami - było prościej i można więcej sprawdzić 

Możesz kupić gotowe rozwiązanie do uruchomienia np emulator Julie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam następujące pytanie.  Posiadam nawigację tom tom live w aucie i ostatnio dołożyłem oryginalną kamerę cofania. Moduł i wiązkę następnie w programie ddt4all w ustawieniach nawigacji włączyłem opcję tylnej kamery, linie skrętne itp. no i po włączeniu biegu wstecznego kamera się normalnie załącza i wyłącza. Wszystko fajnie ale po podpięciu pod clipa mam błąd komunikacji kamery, tzn. urządzenie nie dające się zdiagnozować i po lewej stronie gdzie jest rozrysowana sieć CAN, moduł kamery widnieje poza siecią CAN i jest zaznaczony na czerwono. Czy ktoś wie gdzie można ją włączyć oraz czy można włączyć gdzieś opcję tylnej kamery aby była wyświetlana w ustawieniach licznika, tam gdzie jest reszta funkcji które można włączać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki temu tematowi udało mi się założyć kamerę do Laguny III. Nagrałem o tym krótką zajawkę. Pewnie wkrótce dorobię szczegóły.

Krótko mówiąc zrobiłem przelotkę przed ekranem, która daje tam wszystko potrzebne do modułu i kabel w kierunku kamery od modułu. Konfiguracja icar z przejściówką na CAN Multimedia, o której w drugim filmiku

 

Zajawka

 

Przejściówka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1,5 roku bezproblemowego działania dziś blue screen :(

Rano odpalam ruszam i niebieski ekran, wyłączam i ponownie włączam wsteczny, to samo. Wyłączyłem radio i włączyłem ponowne- działa, naprawiła się. Ale po pracy kolejne odpalenia auta i to samo, nie działa. Tym razem nawet reset radia nie pomógł. Co obstawiacie, że padło. Kamera, moduł czy złącza?

20210218_103908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Może ktoś podpowie jaką rozdzielczość kamery obsłuży Tom Tom Live. Na rynku występują różne rozdzielczości. Jestem na etapie montażu kamery wstecznej w nawigacji na module od "cinas" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem "KAMERĘ TYP 11 IR", rozdzielczość: 648x488, system: NTSC, dodatkowo linie parkowania.

Działa bardzo ładnie. Jedyny problem jaki mam, to przy włączonych światłach ginie mi obraz, ale to drobiazg. W dzień i tak jeżdżę na światłach dziennych (przełącza automat), a po zmroku jeśli chcę widzieć obraz z tyłu przełączam ręcznie światła na dzienne i kamera działa. Tak samo się dzieje, gdy włączę światła pozycyjne (obraz ginie). Nie wiem dlaczego tak jest. początkowo myślałem, że to coś z masą, ale przecież światła pozycyjne pobierają mało prądu. W końcu machnąłem na to ręką, nie jest to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!