Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak reakcji na przycisk start (rozwiązanie + pytanie)


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że CAL1 to nie 30 A, tylko 0,4 - 1 kA.

 

Cały czas jest gdzieś zwarcie w rozruszniku albo na kablu do rozrusznika. Efekt jest taki, że po przyłożeniu kabla zamiast bezpiecznika zaczęło spawać. Udało mi się na krótko podpiąć zasilanie komputera, wypiąć kabel od rozrusznika i odpalić samochód na pych. Odstawiłem go do mechanika, zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że CAL1 to nie 30 A, tylko 0,4 - 1 kA.

Sorry za wprowadzenie w błąd, miałem na myśli jeden z tych dwóch mniejszych bezpieczników.

U mnie ten duży główny bezpiecznik to CAL2 i ma 400A. W benzyniaku powinno być 350 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, spalony bezpiecznik jest tylko objawem. Problem leży gdzieś głębiej. Mam nadzieję, że mechanikowi uda się to wybadać. Jak tylko coś się od niego dowiem to postaram się wszystko opisać tutaj.

 

//Edit:

 

Z informacji od mechanika wynika, że kabel prowadzący do rozrusznika miał gdzieś uszkodzenie i stąd pojawiło się zwarcie.

Edytowane przez MrNeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podobny problem dopadł mnie. Od kilku miesięcy sporadycznie zdarzało się, że samochód odpalał po ok. 10 s od wciśnięcia start/stop. Wszystkie kontrolki zachowywały się normalnie, kierownica się odblokowywała. Czasem odpalał po kolejnym wciśnięciu guzika, a czasami po wyjęciu karty z czytnika , gdy chciałam ponownie go odpalić nie słysząc żadnej reakcji rozrusznika. Dzisiaj rano zapalił dopiero po 10 próbach. Próbowałam odpalić również przy pomocy drugiej karty - reakcja identyczna czyli brak reakcji, nie słychać żadnego odgłosu rozrusznika, kontrolki zachowują się normalnie, nawiew, radio działa. W tej sytuacji wyeliminowałam jakikolwiek problem z kartą. Po ok. 8 h odpalił za pierwszym razem ale znowu po ok. 10s gdy zniecierpliwiona wyjmowałam kartę z czytnika. Podpowiedzcie Panowie gdzie szukać problemu, czyżby rozrusznik do regeneracji. Samochód ma 116 000 km, 2007r. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 31.01.2017 o 16:28, meganica napisał:

Podobny problem dopadł mnie. Od kilku miesięcy sporadycznie zdarzało się, że samochód odpalał po ok. 10 s od wciśnięcia start/stop. Wszystkie kontrolki zachowywały się normalnie, kierownica się odblokowywała. Czasem odpalał po kolejnym wciśnięciu guzika, a czasami po wyjęciu karty z czytnika , gdy chciałam ponownie go odpalić nie słysząc żadnej reakcji rozrusznika. Dzisiaj rano zapalił dopiero po 10 próbach. Próbowałam odpalić również przy pomocy drugiej karty - reakcja identyczna czyli brak reakcji, nie słychać żadnego odgłosu rozrusznika, kontrolki zachowują się normalnie, nawiew, radio działa. W tej sytuacji wyeliminowałam jakikolwiek problem z kartą. Po ok. 8 h odpalił za pierwszym razem ale znowu po ok. 10s gdy zniecierpliwiona wyjmowałam kartę z czytnika. Podpowiedzcie Panowie gdzie szukać problemu, czyżby rozrusznik do regeneracji. Samochód ma 116 000 km, 2007r. Pozdrawiam

Witam. Odgrzewam. Czy kolega rozwiązał problem? Ja mam identyczny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!